DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 4181352,02%
Ankara
24°

AÇIK

05:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kuşoğlu’dan iki bakanlığa soru önergesi

Kuşoğlu’dan iki bakanlığa soru önergesi

ABONE OL
17 Ocak 2018 10:20
Kuşoğlu’dan iki bakanlığa soru önergesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Adalet Bakanı ve Kalkınma Bakanı tarafından cevaplanması istemiyle iki ayrı soru önergesi verdi.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e UYAP sistemini ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a KÖİ sözleşme tutarlarını sordu.

ÖNERGE-1:

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e sorduğu sorular: Sayın Cumhurbaşkanı tarafından 10.01.2018 tarihinde dile getirilen UYAP sisteminin FETÖ tarafından ele geçirilmiş olması ifadesi ile ilgili olarak;

Sayın Cumhurbaşkanının ifade ettiği UYAP üzerindeki FETÖ etkileri tespit edilmiş midir? Tespit edildi ise etkilenen dosyalar, kararlar ve etkide bulunan sorumlular belirlenmiş midir?

Tespit edilen etkiler ve sorumluları hakkında soruşturma ya da yargılama kararları var mıdır?

FETÖ’nün sisteme etkide bulunduğu belirtilen sistemsel açıklıklar ya da yetki boşlukları giderilmiş midir?

5651 sayılı yasa gereğince yer sağlayıcı ve erişim sağlayıcı yükümlülükleri yerine getirilmiş midir? Geçmişe dönük olarak tutulması zorunlu olan kayıtlar mevcut mudur, mevcut ise doğrulukları teyit edilmiş midir?

UYAP sistemi devreye alındığı günden itibaren iş süreçleri ve Bilgi Teknolojileri alt yapısı bakımından periyodik bağımsız denetime tabi tutulmuş mudur? Bağımsız denetim gerçekleştirildi ise bulgular ve giderilemeyen önemli bulgular bulunmakta mıdır?

UYAP sistemi üzerinde üçüncü kişiler ya da yetki sahipleri tarafından usulsüz erişim ya da veri değişikliği yapma zafiyetleri hala mevcut mudur?  FETÖ tarafından yapıldığı Sayın Cumhurbaşkanı tarafından dile getirilen etkiler bugün de başkaları tarafından yapılabilir durumda mıdır?

ÖNERGE-2

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a sorduğu sorular ise şu şekilde; Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Kalkınma Bakanlığı’nın 2018 Yılı Bütçe görüşmeleri sırasında, 2017 fiyatlarıyla proje aşamasındaki Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) sözleşme tutarlarının toplam rakamı 131,4 Milyar Dolar olarak açıklanmıştır.

2017 fiyatlarıyla proje aşamasındaki Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) sözleşme tutarlarını toplam 131,4 Milyar Dolar olarak nasıl hesaplanmıştır?

Bu hesaplamalarla ilgili varsayımlar nelerdir?

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.