Ana sayfa GÜNDEM “Gençlerin Gözüyle Yardımseverlik” ödülleri sahiplerini buldu

“Gençlerin Gözüyle Yardımseverlik” ödülleri sahiplerini buldu

868
0

Türkiye Yardımseverler Derneği Polatlı Şubesince düzenlenen “Gençlerin gözüyle yardımseverlik” konulu resim ve kompozisyon yarışmasının kazananları ödüllerini aldı.

Türkiye Yardımseverler Derneği Polatlı Şubesince “Gençlerin gözüyle yardımseverlik” konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışma sonuçlandı ve dün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda ödül töreni yapıldı. Ödül törenine; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkan Vekili Veli Keskin, TYSD Polatlı Şube Başkanı Nuriye Okur, Danışma Kurulu Başkanı Şenöz Eviner, Milli eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Yarışmanın 1.lerine: Üniversite Eğitim Bursu, 2.lerine; Tablet, 3.lerine Mp3 Müzik Çalar hediye edildi. Kaymakam Tunçer, dernek yönetimini ve katılımcıları tebrik etti.

“Polatlı’dan katılımın az olması açıkçası bizi çok üzdü”

TYSD Polatlı Şube Başkanı Nuriye Okur, ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Türkiye Yardım Sevenler Derneğimizin 90. Yılında “Gençlerin gözüyle Yardımseverlik” konulu liseler arası Resim ve Kompozisyon Yarışması’nın Polatlı Seçmeleri ödül törenine hoş geldiniz. İnsanların birbirlerine yardımdan el çektikleri gün insanlık yok olur. Karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz” şiarıyla 19 Şubat 1928 Yılında ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önerileri ile kurulan T. Yardım Sev. Derneği 90.yılına ulaşmıştır. Derneğimiz Türkiye Cumhuriyetinin sosyal yardım amaçlı olarak kurulmuş ilk gönüllü kuruluşlarından biri olup geleneksel yardımlaşmayı çağdaş bir uygulamaya dönüştürmeyi başarmıştır. Bu yarışmayla amacımız gençlerimizi yardımseverlik konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir. Polatlı Şubemiz kurulduğundan beri gücümüzün oranında ihtiyaç sahibi ailelerimize maddi ve ayni yardımlar, Sağlık yardımları, Engelli yaşlı (Huzurevi Yardımları), Üniversite Eğitim Bursu, Çevre ve Eğitim ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Derneğimizin kuruluş günü olan 19 Şubat ve haftası, Gönüllüler Haftası olarak da kutlanmaktadır.  Tüm Gençlerimizin gönüllü çalışmalar yapmasını arzu ediyoruz. Bu yarışmaya Polatlı’dan katılımın az olması açıkçası bizi çok üzdü. Derneğimiz ve çalışmalarımız hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şube Müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizin daha duyarlı davranması ve birlikte çocuklarımıza gençlerimize, bilgilendirme ve eğitim konusunda her zaman iş birliğinde olacağımızı bildiririz. Yarışmamıza katılan öğrencilerimizin, emeklerine gönüllerine sağlık diyoruz. Bu vesile ile Gençlerimizi gönülden kutlar, başarılarınızın daim olmasını iyilik ve yardımlaşma dolu nice mutlu günler dilerim. Hediyelerini güle güle kullansınlar. TYSD daha uzun yıllar halkımızın büyük destek ve güveni ile çalışmalarına devam edecektir. Birlikte elele gönülden gönüle nice paylaşımlı sevgi dolu güzel günlerimiz olsun. Her zaman bizden desteğini esirgemeyen Sn. Kaymakamımız Mahmut Nedim Tunçer’e, Belediye Bşk. Sn. Mürsel Yıldızkaya’ya, Dan. Kur. Bşk. Şenöz Eviner’e, Gönlü bol Yönetim Kurulu Arkadaşlarıma, Üyelerimize, Bağışçılarımıza ve Basınımıza sonsuz saygı şükranlarımı sunarım.”dedi.