DOLAR 8,67400.27%
EURO 10,17560.29%
ALTIN 491,360,70
BITCOIN 380514-7,69%
Ankara
25°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Haymanalılar kongre sürecini tamamladı

Haymanalılar kongre sürecini tamamladı

ABONE OL
15 Ocak 2018 17:31
Haymanalılar kongre sürecini tamamladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Haymanalılar Sosyal Yar­dımlaşma ve Kültür Derneği yoğun bir katılım ile kongre süre­cini tamamladı.

Geçtiğimiz ay­larda eski başkan Bilal Üstün’ün istifası üzerine Polatlı Haymanalılar Sosyal Yar­dımlaşma ve Kültür Dernek başkanlığı gör­evini devralan MHP Belediye Meclis Üyesi Eşref Yücel, geçtiğimiz gün Güldeste konakta yapılan olağan üstü genel kurul ile kongre sürecini tamamladı. Kongreye; Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel, pek çok sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti, Polatlılı ve Haymanalı vatandaşlar katıldı.

Polatlı Haymanalılar Sosyal Yar­dımlaşma ve Kültür Derneği yeni yönetimi;

Başkan Eşref Yücel. Yönetim Kurulu Üyeleri; Ramazan Akyüz, Soner Demir, Metin Erten, Çetin Uludağ, İbrahim Üstün, Cengiz Kart, Özgür Avcı, Murat Kurt, Halit Demircan, Mustafa Yıldız, Mustafa Gündoğan, Murat Karakuş, Mehmet Günyüzlü, İskender Koç, Ertuğrul Kılınç, Hakan Çalışkan. Meclis: Atilla Bozkurt, Yasin Üstün, Yaşar Mataracı, İsmail Demircan, Menderes Çelik, Yusuf Karakaya, Hakan Üstün, Mahmut Öztürk.

“Adımız farklı olsa da soyadımız Haymana”

Polatlı Haymanalılar Sos­yal Yardımlaşma ve Kültür Der­neği başkanı Eşref Yücel kongrede yaptığı konuşmada; “Adımız farklı olsa da soyadımız Haymana. 2012 yılında kurulan Polatlı Hay­manalılar derneğinin değerli Baş­kan Bilal Üstün ve yönetimine teşekkür eder şükranlarımı suna­rım. Bilindiği gibi Polatlı’nın nüfusunun üçte biri Haymanalı bu güne kadar bizi böl parçala yöne­tim sistemiyle yönettiler inşallah hep birlikte bunun önüne geçece­ğiz. Aslında herkes bizim gücü­müzün farkında biz farkında değiliz. Gelin bir olalım birlik ola­lım tek çatı altında buluşalım tek vücut olalım. Amacımız Polatlı’daki Haymanalıların sorunlarını çözmek yardımlaşma ve daya­nışma anlamında bir çatı altında toplanmaktır. Aldığımız bu göreve siyaseti kesinlikle karıştırmadan Polatlı’mız ve Haymanamızı bir arada kucaklamaktır. Kadın kol­larımız gençlik kollarımız köy temsilcilerimiz ve meclis kurulu­muz tüm ekibimizle hemşerilerimizin yanında olacağız. Geldiğimiz şu kısa sürede dernek cafemizi açtık 42 tane öğrenci­mize burs veriyoruz çeşitli top­lantı ve kına gecesi için yerimiz var Allah izin verirse 1 tane taziye evi yaptıracağız. Şahsım olarak 3 buçuk yılda belediyenin ar-ge, ti­caret odası ve organize sanayi ile irtibata geçerek 600 kişiye iş im­kanı sağladık. Sayısız hemşerilerime gece gündüz demeden manevi destekte bulundum bun­dan şeref duydum. 7 bin 800 üye müracaatımız olmuştur. Elimizdeki verilere göre 35 bin Haymanalı Polatlı’da ikamet ediyor, bütün üyelerimize ulaşacağız inşallah kimin nerede ne sorunu varsa biz orada olacağız.”diye konuştu.

“Haymanada bile bu kadar Hayma­nalı yok”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuşmasında yeni başkan aynı zamanda MHP bele­diye meclis Üyesi Eşref Yücel’in destekçisi olduğunu ifade ederek; “Derneğiniz çok büyük, Bilal beyi bu anlamda tebrik ediyorum. Onun iyi niyetli çalışmalarına şa­hidim. Haymana ve Polatlı iki ayrı şehir gibi düşünülemez her ne kadar yerleşim yerlerimiz farklı da olsa Haymanamız ve Polatlımız arasında çok tarihi bağlar var­dır. Milletimizin en büyük des­tanı olan Sakarya meydan muha­rebesinde kanlarını beraber akıtan şühedanın kanı var. Dolayısıyla aramızdaki bağlar sarsılmaz ve yı­kılmaz. Biz 2013 yılında biriz be­raberiz ve kardeşiz diyerek siyasi bütün beklentilerimizi ve iddiala­rımız bir kenara bırakarak bütün Polatlı’ya kucağımızı açtık. Po­latlı bizi bağrına bastı. 3,5 yıldır da bu şehre hizmet etmek adına gece gündüz gayret gösteriyoruz. Polatlımız da hay­mana kütüğüne kayıtlı 35 bin civarında hemşerimiz var. Haymanada bile o kadar Hayma­nalı yok. Burada Haymanalı kardeş­lerimiz ve diğerleri Polatlımıza değer katıyorlar. Haymanalılar bugün Polatlı’da siyasette ticarette sivil toplum kuruluşlarında asli unsurlardır. Birlik ve bera­berliğimiz daimdir. Kim bozmaya çalışırsa buna izin vermeyiz. Haymana ve Polatlı milletimizin sarsılmaz son kalesidir. Bu tür sivil toplum kuruluşların amacı si­yaset değildir, olmamalıdır. Bütün Haymanalıları kucaklamak fevkalade önemlidir. Ben eşref kardeşi­mizin bunu başaracağı inancında­yım. Yolun ve bahtın açık olsun. Her şartta her zaman yanında ol­duğumu bir kere daha ifade ediyo­rum.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.