Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya; “Verdiğimiz sözleri tuttuk, şimdi rakipler düşünsün”

Yıldızkaya; “Verdiğimiz sözleri tuttuk, şimdi rakipler düşünsün”

361
0
PAYLAŞ

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör ve yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Polatlı basını ile bir arya geldi.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle Polatlı’da yayın yapan gazete sahipleri ve personelleri ile kahvaltı sofrasında buluştu. Başkan Yıldızkaya, kahvaltı programında yaptığı konuşmada gazetecilik mesleğinin önemine değindi. Sonrasında gazetecilerin sorunlarını dinleyen Başkan Yıldızkaya, toplantının devamında 2014 yılından bu yana gerçekleştirdikleri projeleri anlattı, 2018’de yapacakları çalışmalardan bahsetti. Yıldızkaya; “Verdiğimiz sözleri tuttuk, şimdi rakipler düşünsün” dedi.

“Özellikle genç hanımefendilerimizi, kızlarımızı tebrik ediyorum”

Başkan Yıldızkaya, yaptığı konuşmada; “10 Ocak Dünya Gazeteciler gününüz kutlu olsun. Polatlıda gazetecilik bütün zorluklara rağmen belki de şehrin en iyi işleyen organlarından bir tanesi, şuanda yayın yapan bütün gazetelerimiz uzun yıllardan beri bu şehre hizmet etmeye değer katmaya devam etmektedir. Resmi kurumların, siyasi partilerin, sivil toplumun, halkın gündemini belirliyor ona göre de yayın politikası izliyorsunuz ve bütün zorluklara rağmen var olduğunuz için tebrik ediyorum. Ben özellikle gazete çalışanları arkadaşlarımızı tebrik etmek istiyorum tabi gazete patronlarını da tebrik ediyorum ama özellikle genç hanımefendilerimizi, kızlarımızı tebrik ediyorum. Onlar hakikaten her gün her saat çok büyük emek serf ediyorlar. Tabi bu işin okulu alaylı olmak; bir şekilde tecrübe ile bu işi öğreniyorlar.”dedi. Yıldızkaya, ayrıca hayatını kaybetmiş, görevini yaparken şehit düşmüş gazetecileri de rahmetle andı.

“Oda seçimlerine ilgi, Polatlı adına bir zenginliktir”

İlçemizde Ocak ayı başından bu yana devam eden Esnaf Odası seçimleri nedeniyle ilçede yoğun bir gündem olduğunu belirten Başkan Yıldızkaya; “Şehrimizde sivil toplum kuruluşlarına olan ilginin Polatlı adına bir zenginlik olduğunu düşünüyorum. Polatlı’nın demokrasisine, Sivil toplum kültürüne katkısı olduğunu düşünüyorum bir çok yerde bu tür derneklere aday bulmakta zorlanırken burada hemşerilerimizin, gençlerimizin “Ben de taşın altına elimi koyacağım” diyerek şehre, meslektaşlarına hizmet etme arzularını takdir ile karşılıyorum ve çok kıymetli buluyorum. Hepsine başarılar diliyorum.”dedi.

“Polatlı için bütün gücümüz ile çalışıyoruz”

Yıldızkaya, konuşmasının devamında; “4 yıla yakın bir dönemde belediye başkanlığı görevini icra ediyorum. Belediye meclis üyelerimiz ile birlikte, çalışanları ile birlikte Polatlı’mıza şehrimize hizmet etmeye insanların hayat kalitesini arttırmaya elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her şeyi yaptığımızı söylemiyoruz, her sorunu çözdüğümüzü iddia etmiyoruz ama şunun bilinmesini istiyorum; Polatlı için bütün gücümüz ile çalışıyoruz. 2014 yılı seçimlerinden önce vermiş olduğumuz sözlerin hemen hemen tamamını yerine getirmiş olmanın mutluluğunu da yaşıyoruz. Allah ömür verirse önümüzde 15 aylık bir süre var seçimlere, bu süre zarfında inşallah vaat ettiklerimizin üzerine artılar da katarak hizmet anlayışımızı hizmet serüvenimizi devam ettireceğiz. Biz verdiğimiz sözleri tuttuk şimdi rakipler düşünsün.”dedi. Görevi süresince pek çok ilk adımı attığına dikkat çeken Yıldızkaya; “Polatlı halkı bizimle pek çok yeni hizmetle tanıştı” dedi.

Konuşmasının devamında 6360 sayılı Büyükşehir kanununa da değinen Yıldızkaya, bunu bir mazeret değil fırsat gibi değerlendirdiklerini, bu sebeple daha çok daha gayretli çalıştıklarını söyledi. Yıldızkaya, “2019 yılında halkın terazisine çıkmayı planlıyoruz” diyerek seçim çalışmaları yönünde ilk sinyalleri verdi. Sonrasında yaptıkları kamuoyu araştırmasına değinen Yıldızkaya, Polatlı Belediyesi ile ilgili en ufak bir sorun olmadığını, 2014’teki seçim rakamlarının çok üzerinde bir durumda bulunduklarını söyledi. Yıldızkaya daha sonra 2018 projelerinden bahsetti.

Polatlı’nın en büyük sorunu; Trafik

2018 yılında yapılacak olan projeler hakkında konuşan Başkan Yıldızkaya, öncelikle yeni yapılacak olan belediye binasının trafik sorunu çözmek noktasında katkı sunacağını, nisan ayında inşaata başlanacağını söyledi. Trafik sorunuyla ilgili ayrıca iki kapalı otopark projesinden bahseden Yıldızkaya, birinin TEDAŞ arkasında bulunan alanda diğerinin ise Öğretmenevi karşısında yapılacağını söyledi. Yıldızkaya ayrıca Polatlı’daki trafik sorunun 60 binden fazla aşırı araç olmasından kaynaklandığını sözlerine ekledi. Şehir merkezini genişletme çabalarından bahseden Yıldızkaya, Yenimahalle imar planının yeniden meclis gündemine alındığını da hatırlattı. Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

Devamı Pazartesi…