Ana sayfa GÜNDEM İYİ Parti, yerel basınla buluştu

İYİ Parti, yerel basınla buluştu

760
0
PAYLAŞ

İYİ Parti İlçe Teşkilatı ilk basın toplantısı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününe özel düzenlediği bir yemek organizasyonu ile gerçekleştirdi.

İYİ Parti Polatlı  İlçe Başkanı Yetkin Öztürk ve Yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile gazetecilerle  bir  araya geldi. İYİ Parti İlçe Teşkilatı basın mensuplarını, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ali Gökçe’nin sahibi olduğu Çatı Cafe’de ağırladı. Gazetecilerle Çatı Cafe’de  öğle yemeğinde buluşan İyi Parti  ilçe yönetimi gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı. İyi Parti ilçe başkanı Yetkin Öztürk partiye ilişkin merak edilen soruları da bu toplantıda cevapladı.

Gazetecilik Mesleğinden Gelen Başkan Öztürk gazeteciler gününe özel yaptığı açıklamada; “Gazeteciler tam anlamı ile gazetecilik mesleğini icra edemiyorlar. Bu yerel ve ulusal basında bu şekilde, bu hepimizin canını acıtıyor ama şu anki şartlar bu durumda çok da bizlerin yapacağı bir şey yok. İyi parti ailesi olarak bundan 80 gün önce şahsıma Türkiye’de ilk ilçe başkanlığı görevi tebliğ edildi. Çalışmalarımıza ilçe içinde tüm kanat önderleri ile başladık. Siyasi görüş fark etmeksizin Ak parti, milli selamet, refah kökenli, MHP, CHP, İşçi partisinde de siyaset yapmış ve yapmakta olan Polatlılı kanaat önderlerimizle 50 günlük bir istişare turumuz oldu. 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan partimizin 16 Aralık tarihinde ilçe teşkilatımızı kurarak il başkanlığı ve genel merkezimize teslim ettik. 33 asil ve 33 yedek yönetim kurulu üyesi 33 de danışma meclisimizden oluşan 99 kişilik bir heyetle yola çıktık. Polatlı da 700’e yakın esnaf ziyareti yaptık. STK Kongreleri, siteler ve kırsal-merkez mahallelere ziyaretlerimiz devam ediyor.”dedi. Öztürk ayrıca söylentilerin aksine  İYİ partinin bir “proje partisi” olmadığını da sözlerine ekledi.

İlçe binası açılışına Genel Başkan Akşener katılacak

Öztürk, konuşmasının devamında; “19 Ocak itibari ile 82 köy 13 mahallemizde teşkilatlanmamızı tamamlamış olacağız. 40 gün içinde olağan 1. Kongremizi yapacağız 2018 yılında bir seçim bekleniyor. İyi parti olarak 59 vilayette teşkilatlanmamızı  yaptık. Seçim şartı olan ilçelerde 3/1 teşkilatlanmalarımız da oluşturuldu sadece kongre hazırlıklarımız kaldı. Genel başkanız   Meral Akşener’in katılacağı açılış programı  tertipliyoruz. Mart ayında3 gün sürecek  Türkiye’nin en büyük tarım çalıştayını  tertipleyeceğiz. Bizimle ilgili her şeyi yazabilirsiniz kırılma küsme olmaz. Bende sarı basın kartlı bir gazeteciyim sizlere söz veriyorum bu konuda kimseye sitemimiz olmayacaktır. Bu konuda iyi parti olarak örnek olmak istiyoruz eleştiriye açığız önerileriniz başımızın üstüne dedi.”cümlelerine yer verdi.

“Vatanperverlik üniformalarını giymelerini istedik”

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran  İyi Parti İlçe başkanı Yetkin Öztürk Siyasi konumlandırma sorusuna; “Kendimi konumladığım yer Türk milliyetçisiyim bundan asla taviz vermedim vermemde. İyi partinin tüzük hazırlanmasında emeğim vardır. Hiçbir arkadaşımızdan gömleğini değiştirmesini istemedik  kendini nerede ait hissediyorsa öyle katkı sunarak iyi parti çatısı altında vatanperverlik üniformasını giymesini istedik.”dedi.

“Her hangi bir görüşmemiz olmamıştır”

İyi Parti İlçe Başkanı Yetkin Öztürk, gazetecilerin sorusu üzerine Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın  kamuoyunda  çokça konuşulduğu iddiası ile iyi partiye geçip geçemeyeceği noktasında her hangi bir  görüşmenin  yapılıp yapılmadığı sorusuna ise şu şekilde cevap verdi: “Partimizi kuruluşunda ilk olarak MHP  ilçe başkanı  Uğur Güngör ikinci Görüştüm kişi ise Belediye Başkanı Mürsel Yıdızkaya’dır. MHP ve ülkü ocaklarının kuruluş ve devamında tarlada izimiz var. Ben duygusal yapıya sahibim.  Bu bir tercihti şahsı böyle bir tercihte bulundum. Sizden ricam şudur bu süreçte  birbirimizi kıracak ilerde unutamayacağımız hadiseler yaşanmasına sebep verecek ortamlarda mümkün olduğu kadar kaçınılması  yönünde ricada bulundum. Her ikisi de bu konuda böyle bir şey yaşanmayacaktır siyaset asla dostlukların önüne geçemeyecektir buna da müsaade etmeyeceklerini söylediler. Sözlerini de tuttular şahsım ve partim adına en ufak bir ima ya da hakaretle karşılaşmadım. Yönetiminle   benim istifa edip geldiğim tabanımla bu konuda polemiğe girilmemesi şahıslar üzerine konuşmamalarını  rica ettim. Mürsel Yıldızkaya’nın kendisinin partimiz belediye başkan adayı  olduğu soruları soruluyor. Kendisi ile bu konuda asla her hangi bir görüşmememiz olamamıştır. Mürsel Yıldızkaya MHP de siyaset yapıyor. Bizim için MHP sayfası kapanmıştır İYİ parti sayfası açılmıştır. Hiçbir arkadaşıma istifa edip gelin demedim, bunun aksini kimse ispatlayamaz Belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili ötekisi berikisi hiç bir görüşmem olamamıştır.”dedi.