DOLAR 8,8270-0.47%
EURO 10,3372-0.97%
ALTIN 496,45-0,51
BITCOIN 380061-1,30%
Ankara
23°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Erdoğan yönetemiyor…

Erdoğan yönetemiyor…

ABONE OL
6 Ocak 2018 20:15
Erdoğan yönetemiyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin çıkış yolu… Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar önemli açıklamalar yapıyor.

Polatlı Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ali Küren dün yaptığı basın açıklanması ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PKK’nın Güneydoğu’da son iki yılda Türkiye’de pazarlanması planlanan 33 milyar dolarlık uyuşturucu yakalattığını ve yapılan operasyonlarda 13 bin kişinin tutuklandığını açıklıyor.

PKK’nın yüksekova merkezli, Avrupa üzerinden, İngiltere, Hollanda, Almanya, Belçika gibi ülkelere yaptığı uyuşturucu ticaretinde yıllık 100 milyar Euronun üzerinden kazanç elde ettiğini söyleyerek son iki yılda yapılan operasyonlarda PKK nin bu konuda da büyük darbe yediğini açıklıyor.

PKK’nın uyuşturucu ticareti bilinen birşeydi zaten,ancak bu derece büyük çapta bir uyuşturucu ticaretinin olduğunu bizler tahmin etmiyorduk.
Yıllık yüz milyar Euro’nun üzerinde bir güç tahminlerinde üzerinde bir güçtür.
Dolayısıyla Türkiye’nin PKK’ya karşı verdiği mücadeleyi ve savaşı anlamak bakımından önemli ip uçları veriyor.

Gine fetö’nün elinde bulunan ekonomik imkanları, yüz milyarlarca dolarlık büyük sermayeyi düşünürsek, PKK ve Fetö bu iki taşeron örgüte karşı verilen mücadeleyi anlamak bakımından çok önemli veriler.

Bu iki örgütün bu para gücüyle, hem örgütsel insan bulma konusunda hiçte zorlanmadığını, hemde devlet içinde adam yetiştirme konusunda önemli adımlar attıklarını yaşanan süreçte görmüş olduk.

Çözüm sürecini çok iyi değerlendiren bu iki örgüt önemli adımlar atmış,hem devlet bürokrasisinde, özellikle Asker içinde, eğitim ve hukuk sisteminde yönlendirecek kadar etkili oldular.

Ergenekon tertibinin çökmesiyle her şey tersine dönmeye başladı.
Arkasından ihanet süreci dediğimiz çözüm süreci bitirildi ve PKK ye karşı operasyonlar başladı.

PKK hendeklere gömüldü.
Bu mücadelede Türk silahlı kuvvetlerinin ve emniyet güçlerinin kahramanca mücadelesi sınırlarımız içinde sürerken, diğer taraftan Suriye ve Irak içlerine yapılan operasyonlar PKK PYD nin yeni örgüt elemanı bulmasını zora soktu.
Aynı zamanda ABD nin bölgedeki planlarını yerle bir etti.

Zor duruma düşen PKK PYD ye açıktan destek vermek zorunda kalan ABD açıkça pkkpyd ye kara gücüm diyerek sahip çıktı ve binlerce tır ağır silahla bu örgütü donattı.

PKK yurt içinde önemli darbeler yiyerek etkisini yitirdi.
Örgüt Suriye’deki varlığını pekiştirerek bir çıkış yolu aramakta,bunun içinde ABD nin müttefikliğini bir çözüm yolu olarak görürken örgüt içinde Barzani örneği de tartışma konusudur.

Örgüt içindeki bazı önder kadrolar bu konuyu açıkça tartışma konusu yaparak ABD ye güvenmenin ve ABD ile işbirliğinin kendilerine zarar vereceğini ve bu yoldan dönmeyi, başka çözüm yolları aramak gerektiğini,aksi takdirde örgütün dağılma sürecine gireceğini dillendiriyorlar.

Son bir yıldır Türkiye’nin Irak, İran, Rusya ve Suriye ile ortak hareketi bölgedeki IŞİD in hızla yenilgiye uğratılmasını sağladı.

Esat’ın PKK PYD yi vatan haini ilan ederek sıranın bu örgüte geldiğini ima etmesi önemlidir
PKK PYD de bunu görüyor.

Bu arada büyük bir öngörüsüzlük örneği ile Tayyip Erdoğan’ın Esat’ı terörist ilan etmesi bölgemizdeki gelişmeleri ve Türkiye’nin çıkarlarına ne kadar ters bir tavır alabildiğini ortaya koyuyor.

Vatan partisi genel başkanı Doğu Perinçek’in de dediği gibi “Tayyip ikinci defa bir Rus uçağını düşürmüştür”.
Bu çok güzel bir benzetmedir.

Tayyip Erdoğan Türkiye’de terörü bitirmek ve bölgede istikrar istiyorsa, Esat’a düşmanlıktan vazgeçmek zorundadır.

Türkiye’nin çıkarları bölge ülkelerinin ortak harekâtını gerektiriyor.
Bu durumu göremeyen,bu gelişmeleri doğru okuyamayan, bağırtı çağırtıyla ülkeyi yönetemeyecekleri ortadadır.

Mehmetçik ve güvenlik güçleri gerek içerde gerek sınır ötesinde canhıraş bir şekilde mücadele ederken, bazı kişileri  Türkiye’ye zarar verecek açıklamalar yapmalarına kimse göz yumulamaz.
Türkiye’ye zarar veren yalpalayan, ne yaptığından haberi olmayan, ucuz günlük söylemlerle ülkenin yönetilemeyeceği açıktır.

Bu ucuz açıklamaların faturasını Türkiye ödemektedir,halende geçmişten ders alamadıkları ve çok basit tutumlar içine girdikleri görülüyor.

Türk Askeri ve güvenlik güçlerinin büyük operasyonları PKK PYD ve Fetö’ye karşı devam ederken, içerde hükümet kanadının bu operasyonlarda elde edilen kazancı hovardaca harcaması düşünülemez, müsaade edilemez.
Gelişmeler 2018 de iyi yolda ilerlemeye devam edecektir.

Bölgemizde ABD ve taşeronları yenilgiye uğrayacaktır.

Bölge ülkelerinin etkisi daha da güçlenecektir.

AKP iktidarı bu gelişmelere boyun eğmek ve kabul etmek zorunda kalmıştır.
Türkiye’nin gerçekleri ve çıkarları, milli güçlerin müdahalesi sonucu Türkiye bu günlere gelmiştir.
AKP yalpalayan bir güçtür ve yönetememektedir.

Türkiye’yi yönetecek bir iktidar seçeneği ihtiyacı Türkiye’nin önüne gelmiş dayanmıştır.

Türkiye’nin bir başka seçeneği yoktur.

Türkiye’nin ihtiyaçları, Mecburiyetleri, bölgede istikrar, ülkede istikrar ve üretim ekonomisi ihtiyacıdır, Türkiye’nin gerçekleri ve çıkarları ve çıkış yolu, bunu dayatmaktadır.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.