Ana sayfa GÜNDEM YILIN SON SPOR PANELİ YAPILDI 

YILIN SON SPOR PANELİ YAPILDI 

788
0

Işık Spor Magazin Aktüalite dergisince her ay düzenlenen İlçe Spor Paneli bu ay Polatlı Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi, panele 7’den 70’e ilçemizin sporcuları katıldı.

Polatlı’da Işık Spor Magazin Aktüalite Dergisi tarafından üç aydır gerçekleştirilen ve ilçede yapılan tüm spor dallarında faaliyet gösteren spor kulüpleri başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılarak sadece sporla ilgili konuların konuşulduğu, bu arada ilçe spor müdürlüğü ve yetkililerinin ve belediye spor temsilcilerinin de katılarak sorunlara yönelik ortak çözümlerin arandığı panel Perşembe günü Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde yapıldı. Aralık Ayı Spor Paneli geçtiğimiz gün Polatlı Belediye Evi Yemek salonunda, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve ilçemiz spor kulüpleri ile sporcuların katılımıyla gerçekleştirildi. Işık Spor Magazin Aktüalite dergisince her ay düzenlenen İlçe Spor Paneli aralık ayında Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın ev sahipliğinde yapıldı.

Panel yoğun katılımla gerçekleştirildi

Aralık ayı ilçe spor paneline futbol, hentbol, tekvando, kick boks, satranç, bilardo, muay thai ve okul sporları branşlarından; sporcular, eğitmenler ve yöneticiler katıldı. Panele; Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin,Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü spor Güvenlik temsilcisi  Baş Polis Yusuf Kara, Polatlı Belediyespor Kulübü Yönetimi ve tüm faal branş sporcuları,  Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan ve yönetimi, 1926 Polatlı Belediyespor Başkanı Hüdaverdi Yavaş ve yönetimi, Polatlı Gençlikgücü Başkanı Mustafa Gündoğan ve Antrenör Ali Kabasakal, Polatlı’da yetişen efsane sporcularından Mehmet Soykök, İlçemiz Okullarından Beden Eğitimi Öğretmenleri, Kulüp yönetimlerinde yer alan isimler, Abdullah Soytürk Spor Kulübü sahibi ve Milli Antrenör Abdullah Soytürk ve şampiyon sporcuları Selman Yücel ile Rabia Akdeniz, Taşar Tekvando Kulübü Başkanı İzzet Taşar ve sporcuları, Polatlı Belediyespor Tekvando Takımı İsmail Demircan ve sporcuları, Polatlı Belediyespor Satranç takımı , bilardo takımı eğitmenleri ve sporcuları, İstiklal Gazetesi ve Işık Dergisi Sahipleri Sevim-Mehmet Işık, Polatlı’nın efsane futbolcuları ve spor adamlarından; Yavuz Ünal, Behzat Şen, Özkurt Külat, Hüseyin Aydoğan ile basın mensupları katıldı.

Panelin açılış konuşmasını Mehmet Işık yaptı

Yılın son panelinin açılış konuşmasını yapan panel moderatörü Mehmet Işık; “Öncelikle ilçemizdeki tüm spor kulüplerinin yönetim ve sporcularını burada toplayarak bir ilki gerçekleştiren Sayın Belediye Başkanımıza ve tüm katılanlara teşekkür ediyorum. Işık Spor Dergisi olarak, Polatlı’da 2017-2018 spor sezonunda aylık İlçe Spor Panelleri yaparak tüm spor kulüplerimizin katılımı ile o ayın değerlendirmesinin de yapıldığı ve Polatlı’da sporun konuşulduğu bu toplantıları Eylül ayından beri gerçekleştiriyoruz. Bu konuda katılarak bize destek olan ve hedefimize ulaşmamızı sağlayan sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Bu panelde ana faaliyetimiz; ilçemizin yetiştirdiği ünlü futbolcu, spor adamı ve süper lig futbol menajeri Mehmet Soykök’ün önerisi ile gerçekleştirdiğimiz Sayın Belediye Başkanımızın İlçedeki tüm kulüp yönetim ve sporcularına verdiği dostluk yemeği oldu. Bu panelde takımlarımız 2017 yılında kazandıkları kupa ve madalyalarla buradalar. 2018 Ocak yada Şubat ayında çok büyük katılımlı Sayın Belediye Başkanımızın desteği ve  Sayın Mehmet Soykök’ün katkıları ile Üniversiteden akademisyenlerin, Süper ligde futbol oynamış ünlü futbolcuların katılımı ile sinevizyon gösterileri ile Polatlının elli yıllık spor geçmişini hatırlayacağımız, Polatlı’daki tüm kulüplerin söz alacağı, ilçemizdeki  STK’ların da  katılacağı bir spor şurası yapacağız. Kısacası bu ayki panelin gündemi ağırlıkla bu dostluk yemeği olacak. Polatlı’da ilk kez gerçekleştirilen bugüne kadar tüm kulüplerin katıldığı bu programda büyük katkıları olan, bu panelin ev sahipliğini üstlenen Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

“Toplumun bütün kesimlerini bir araya getiren yegane şey spordur”

Yılın son spor paneline ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “En küçükten en büyüğe kadar toplumun bütün kesimlerini bir araya getiren yegane şey spordur. Mehmet Soykök, Polatlı’nın yetiştirdiği çok değerli bir sporcudur. Yine burada dünya şampiyonu Avrupa şampiyonu olan kardeşlerimiz arkadaşlarımız var. Polatlı’mızda birden fazla spor kulübümüz var. Ben bundan çok mutluyum daha fazla olur inşallah. Her alanda her branşta spor kulüplerimiz olsun biz de yerel yönetim olarak elimizden gelen katkıyı, desteği vermeye çalışalım. Göreve geldiğim günden itibaren her türlü desteğini elimden geldiğinde vermeye çalıştım. Biz, belediyemizin belli bir bütçe oranını spor kulüplerine ayırabiliyoruz. Bu oranla sabit kalsak hiçbir şey yapma şansımız yok ama başka kaynaklar üreterek, başka kanallar bularak Polatlı’daki sportif faaliyetlerini elimizden geldiğince desteklemeye gayret gösteriyoruz.”

“Polatlıspor bu şehrin bir markasıdır”

Başkan Yıldızkaya, konuşmasının devamında; “Polatlıdaki bütün kulüpler bizim için aynıdır. Polatlıspor bu şehrin bir markasıdır, marka değeridir. Bu hakkı teslim etmemiz gerekiyor. Bulunduğu yer hak ettiği yer değildir daha iyi yerlerde olması gerekiyor. Geçen yıl kurduğumuz 1926 Polatlı Belediyespor çok üstün bir başarı elde etti. Gençlik gücü daha önce Esentepespor olarak faaliyet gösteriyordu kıt imkanlara rağmen çok büyük başarı elde ediyor. İzzet Beyi’nin, Abdullah Bey’in kulüpleri, bizim Belediye spor tekvando kulüplerimiz hakikaten başarılı sonuçlar elde ediyor. Burada bizim süper ligde oynayan bayan hentbol takımımız var, iki yıl arka arkaya çok ciddi başarılar elde ederek süper lige çıktı, şehrin markası haline geldi. Bunlar bizi gururlandırıyor. Sporu desteklemeyi asli görevimiz olarak kabul ediyoruz. Şehirdeki birliğin beraberliğin sağlanmasındaki en büyük güç olarak kabul ediyoruz. Bugün çağımızın en büyük sorunu madde bağımlılığıdır, buna karşı panzehirin spor olduğuna inanıyoruz. Polatlı belediye tesislerinde destek alan satranç öğrenen çocuklarımız var. Bizim yapımız amatör bir ruh, bu ruhla hareket ediyoruz. Herkes kedisinden zamanından bütçesinden vererek bu işi ayakta tutuyor. O yüzden bütün arkadaşlarımızı tebrik etmek istiyorum. Bu spor şurası konusunu biz göreve gelir gelmez ilk bir iki yılda yapmamız gereken bir şeydi. Polatlı’da spora dahil bütün kesimlerin olduğu bir çalıştay yapmamız lazım. Bundan sonraki süreçte Polatlı’dan çok daha büyük başarılar çıkacağını ümit ediyorum.”cümlelerine yer verdi. Yenilen dostluk yemeğinin ardından panel sona erdi.