DOLAR 8,6237-0.5%
EURO 10,1243-0.39%
ALTIN 488,68-0,58
BITCOIN 374054-4,79%
Ankara
22°

AÇIK

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Polatlımızın sorunlarını çözmeye hep birlikte varız”

ABONE OL
26 Aralık 2017 11:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık, dün Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı makamında ziyaret etti, ziyarette birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Yerel iktidar ve muhalefet, başkanlık makamında bir araya geldi, ziyarette ortak mesaj Polatlı için bir olmak, beraber olmak oldu. Yakın zamanda olağan genel kurulunu tamamlayarak ikinci dönem ilçe başkanlığına seçilen CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, dün yeni yönetim kurulu ile birlikte Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yıldızkaya, siyasi farklılıkların Polatlı’da hiçbir zaman ayrışmaya neden olmadığı, söz konusu Polatlı olduğunda birlik beraberlik içerisinde çalışılması gerektiğine dikkat çekti.

Ovacık: “Birlik ve bütünlükten yanayız”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve yeni yönetimini dün sabah saatlerinde makamında kabul etti. Başkan Ovacık öncelikle tek tek yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Ovacık daha sonra ziyaretin amacına ilişkin açıklamada bulundu. Ovacık; “11 olağan birçok kongremizi atlattıktan sonra mülki ve idari kurumlarımızı ziyarete başladık ilk olarak Polatlı belediyesini ziyaret ediyoruz. Sivil toplum kuruluşları, oda ve dernekler ziyaretimizin devamında yer alacaktır. Ben öncelikle bu ziyaretten dolayı Sayın Başkanımıza bizi kabul ettikleri için teşekkür ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Polatlı için önemli konularda el birliği ile Polatlımızın sorunlarını çözmeye hep birlikte varız. Ülkemiz çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor, bu anlamda birliğin, bütünlüğün öneminin çok ön plana çıktığı bir dönem yaşıyoruz. Tüm bu sıkıntıları el birliği ile atlatacağımıza inanıyorum. Yerel siyaset ayrı fakat genel anlamda sıkıntılarımız hakikaten var.  Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak genel sorunlarda birlik ve bütünlükten yanayız. Yerel anlamda da Polatlı’nın menfaati söz konusu tüm konularda ortak istişare yapmaya da hazırız.”dedi.

Yıldızkaya; “Farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul etmişiz”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise Ovacık ve ekibine teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Ben de Sayın başkanımıza Selami Ovacık’a teşekkür ederim ziyaretlerinden dolayı, hayırlı uğurlu olsun diyor ve başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi hem Polatlı’nın hem Türkiye’nin siyasi partisi, Atatürk’ün partisi, dolayısı ile Türk demokrasisinde çok önemli bir yere sahip. Tabi ki siyaseten fikri anlamda tüm partiler arasında görüş farklılıkları var bu doğal, zaten olmazsa partileşme olmaz ama bu ülkenin şehrin hayrına kullanmak çok önemli. Tüm siyasi partilerle de bir araya geldiğimizde de bu iyilikleri de görebiliyorum. Mesele Polatlıya ne yapıldı kimin yaptığından daha çok Polatlı’ya neler yapıldı ve neler yapılabileceğidir. Tabi ki bütün siyasi partiler iktidar hedefinde, yerelde genelde iktidara endeksli çalışırlar ama tabi ki kararı millet verir, vatandaş verir. Onun vermiş olduğu karara da saygı duymak gerekir. Tabi sayın başkanımız Selami Bey de uzun yıllardır tecrübeli bir siyasetçidir. Uzun yıllardır Polatlı siyasetinde yeri olan belediye meclis üyeliğini yapmış, şuanda ilçe başkanlığı yapıyor ve inşallah katkıları devam edecektir diye düşünüyorum. Şehrin bütünlüğüne, birliğine katkı olacaktır diye düşünüyorum ve her fırsatta söylüyorum; Polatlı çevreden çok fazla göç almış olmasına rağmen bunu içersinde eritmiş ve herkesi bir kabın içerisine doldurmuş ve burada huzur içerisinde yaşayan bir şehir haline getirmişiz. Polatlı olarak çok önemli farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul etmişiz etnik köken itibari ile mezhepsel farklılıklar, kültürel farklılıklarımız itibari ile faklılıklarımız var. Ama bu Polatlı için hiç bir zaman ayrışmaya sebep vermedi. Bunda herkesin bir katkısı var, bütün siyasetçilerin katkısı var diye düşünüyorum. Tabi önümüzde 2018 – 2019 seçim yılı olacağa benziyor. Normal zamanda yapılırsa seçimler 2019 yılında ama erken çıkarsa 2018’de seçim olabilir.  Tüm siyasi partiler bu anlamda gayret gösterecekler. Bende bütün siyasi partilere olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisine de başarılar diliyorum.”cümlelerine yer verdi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.