Ana sayfa GÜNDEM Bakanlıktan Polatlı’da madde bağımlılığı semineri

Bakanlıktan Polatlı’da madde bağımlılığı semineri

706
0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından okul idarecilerine ve velilere madde bağımlılığına karşı yapılması gerekenler konusunda seminer düzenledi.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ilçeye gelen yetkililer seminer bağımlılığın tanımı, bağımlılar neler yaşadığı, bağımlılıktan korunma yolları bağımlılığın zararları, doğru bilenen yanlışlar ve daha birçok konu ile alakalı detaylı bilgilendirmede bulundular.

Açılış konuşmasını Kaymakam Tunçer yaptı

Seminerin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer; “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü ve personellerine bu konferans için teşekkür ediyorum. İlçemiz için sevindirici bir haber olarak şunu söylemek istiyorum. İlçemizde Sosyal Hizmet Merkezi açılacak. Bugün müdürümüz burayı gezip uygun bir yer bulacağız. İlçemiz için engelliler merkezi projemiz de olacak. Uygun arsa bulduğumuz takdirde ilk fırsatta bunları hayata geçireceğiz. Öncelikle Sosyal Hizmet Merkezini en kısa sürede açacağız. Bugünkü konferansımızın konusu madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele. İlçemiz de özellikle son zamanlarda gerek madde bağımlılarına gerek uyuşturucuya karşı etkin bir mücadele veriliyor. Bu anlamda İlçe Emniyet Müdürümüze de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İki üç ay içerisinde 25 operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonda ilçemize e gelen ilçede satıcı pozisyonunda olan çocuklarımızı vatandaşlarımızı zehirlemeye çalışan birçok kişi yakalandı. Yakalananların çoğu da cezaevine girdi. Bu anlamda emniyetimiz tarafından çok başarılı çalışmalar yapılıyor.” şeklinde konuştu.

Polatlı’ya bir Sosyal Hizmet Merkezi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç konuşmasının başında Polatlı’ya bir müjde verdi ; “ İnşallah Polatlı’ya bir Sosyal Hizmet Merkezi kazandıracağız. Sosyal hizmet merkezi birinci elden konuşabileceğimiz bir yer olacak. İl müdürlüğündeki tüm faaliyetlerimizi burada da gerçekleştirmiş olacağız. Tabii il müdürlüğü olarak engellilerden, yaşlılardan huzurevlerinden, çocuk hizmetlerinden sokakta dilenen çocuklardan tutun da korunmaya muhtaç olan çocuklara kadar bu tip eğitimleri de burada verebileceğiz. Özellikle bir konuya vurgu yapmak istiyorum. Biz Ankara’da toplam evde bakım ücreti 19 bin kişiye aylık bin 27 TL bir ödeme yapıyoruz. Geliri 847 TL altındaysa bu rakamı ödüyoruz. Türkiye genelinde bu rakam 500 bin kişidir. Ayrıca sosyal ekonomik desteklerimiz de var. Ankara’da 6 bin 700 anneye bu ücreti ödüyoruz. Yaşına ve okuluna göre ödenen ücret 500 TL ile bin 100 TL arasında değişiyor.”dedi.