DOLAR 8,51841.06%
EURO 10,03590.59%
ALTIN 480,72-1,08
BITCOIN 4102570,54%
Ankara
17°

KAPALI

19:20

AKŞAM'A KALAN SÜRE

POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

ABONE OL
25 Aralık 2017 15:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

25.12.2013

PTB’den Kalkınma Ajansı destekli proje

Polatlı Ticaret Borsası’nda Kırsalda Tarım ve Hayvancılığa Dayalı Sanayinin Rekabet Gücünün Arttırılması Projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projenin genel ve özel amaçları anlatıldı.

PTB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türkoğlunun proje sorumlusu olduğu ifade edilirken PTB Genel Sekreter Yardımcısı Proje Koordinatörü Laboratuvar  Şefi Mehmet Çevik ise Proje Teknik Sorumlusu olarak görevlendirdi.

Proje sorumlusu Ali Türkoğlu Kırsalda  tarım ve hayvancılığa dayalı sanayinin rekabet gücünün arttırılması projemize yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda finansal destek sağlanmasına karar verildi.

Ankara Kalkınma Ajansı ile 27 Haziran 2013 tarihinde sözleşme imzalanarak proje uygulama süreci başlatıldı.

Projemizin amacı Polatlıda rekabet gücünün ve üretimden elde edilen katma değerin arttırılmasına yenilikçi yatırımların desteklenmesine ortak teknoloji kullanımının yaygınlaştırılmasına hizmet edecektir. Polatlı Ticaret Borsasısı Akredite hububat teknolojileri laboratuarına uluslar arası standartlarda yeni cihazlar alarak hububat analizlerinde yenilikçi yöntemler kullanabilmeyi amaçlamaktadır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.