DOLAR 8,8244-0.5%
EURO 10,3289-1.04%
ALTIN 496,77-0,45
BITCOIN 381299-0,85%
Ankara
20°

AÇIK

05:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

BBP, başkan adayı profilini açıkladı

ABONE OL
25 Aralık 2017 16:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük Birlik Partisi Polatlı İlçe Teşkilatı, dün düzenlediği basın toplantısında partinin çıkaracağı Belediye Başkan Adayı profilini açıkladı.

Büyük Birlik Partisi Polatlı İlçe Teşkilatı, dün bir basın toplantısı düzenleyerek kahvaltıda yerel basın mensuplarıyla buluştu. Basın toplantısında partinin çıkaracağı Belediye Başkan Adayı profilini açıklayan BBP İlçe Başkanı İsmail İlbağa, ayrıca BBP İlçe Teşkilatında ilçede yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Işık Kafede dün sabah düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına BBP Başkanı İsmail İlbağa, Başkan Yardımcıları ve yerel basın mensupları katıldı.

“Bu aday ses getirecek bir aday olacak”

BBP İlçe Başkanı İsmail İlbağa, toplantıda yaptığı konuşmada; “BBP olarak bizler bu sene yeni teşkilatımızla yeni kan şeklinde göreve devam etmeye başladık. Bizim partimizin çizgisi belli biz ilahi kelimatüllah nizamı âlem ve Türkistan davasının peşindeyiz. Bizim çizgimiz doğru bir çizgi hiçbir zaman bizim partimizde çıkarlar olmamıştır ve olmayacaktır. Biz şu anda en fakir bir partiyiz hiçbir yerden gelirimiz yoktur. Bizim gelirimiz sadece üyelerimizin ve bu sevdalı olan Alperlerimizin yardımları ile ayaktayız ve bu böyle devam edecek ve kimse bu siyasetimizi bu şekilde satın alamayacaklar bizi biz kendi direktiflerimizle kendi yönümüzle devam edeceğiz. Biz Polatlı’yı da en güzel şekilde Belediye Başkanlığı olsun yerel seçimler olsun hazırlanmaya başladık şu anda en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Bizim Belediye Başkanlığı seçimimiz baya iddialıyız bu konuda bazı adaylarımız var bu adayları şu an açıklamayacağız yeri geldiği zaman açıklayacağız. Bu adaylar için de bir tanesi kendi adayımız olarak seçeceğiz ama bu aday ses getirecek bir aday olacak. Çok iyi tanınmış halk arasında esnaf arasında siyasetçiler arasında çok sevilen bizim görüşümüzde ve davamıza sahip çıkacak bir arkadaş. Sağ kanatta görüştüğümüz arkadaş şu anda görüşmelerimiz konuşmalarımız devam ediyor şu anda kesin bir şey yok ama bizim önerdiğimiz önereceğimiz bu arkadaş var. BBP olarak bizim geçmişte bir siyasi geçmişimiz oldu burada belediye başkanlığı olsun buralarda ikinci parti durumunda olduk ikinci konumdaydık baya bir oy aldık. Bu adaylık olan kişilerin biraz da kendi çabalarının fazla vermemeleri yüzünden burada kaybettik biz ama bu adayın daha iyi bir aday olsaydı biz kazanırdık çünkü bizim bir oy potansiyelimiz var burada oy potansiyelini toplayamadık.”dedi.

“Sulama sorununun çözülmesi lazım”

Konuşmasının devamında Polatlı’nın öncelikli sorunlarını dile getiren İlbağa; “Polatlı’nın bazı sorunları var bu sorunları da biz şöyle dile getireyim çevresel konular var. Çevresel konulardan bir tanesi de su olayı var. Biliyorsunuz tarımda sulamada çok az Sakarya’da su kalıyor ve bazı yerler sulanmıyor eksik kalıyor vatandaşın çiftçimizin emeği boşa gidiyor. Bunun için de bizim çalışmalarımız var genel merkezde Sayın Destici ile bu konuda istişare ediyoruz konuşuyoruz. Bu sulama alanlarının bir an önce bir hizaya getirilmesi lazım bir sisteme oturması lazım. Nasıl bir sisteme oturması lazım Sakarya’nın etrafında toplanan çiftçilerimizin suya yakın olanlar iki kilometre kadar yakın olan çiftçilerimizin sulama alanlarının kooperatif alanları ile sulanması uzak olan alanların da su verilmemesi vatandaş 3 bin dönüm yer suluyor, 4 bin yer suluyor yani buna su mu yeter aşağıdaki Sakarya nehri kenarındaki 100 dönümlük vatandaş sulayamıyor onun için bunu bir sisteme oturması lazım. Bunun sisteme oturması için de bakanlığın ve siyasilerin bu işe el atması lazım. Burada 1. Görevin en başta sulama birliklerin görev alması lazım bu işlerde ikinci konuda biliyorsun 115’de bir süre besihane yapılıyor. Bu besihanelerin durumları şu anda memlekette bir istihdam sağlıyor ama bu sağlarken de bir taraftan da götürüsü oluyor. Herkes istediği gibi besihaneyi yapabiliyor nasıl yapıyor tarla alıyor yapıyor şimdi bu kısmın bir sisteme oturması lazım besicilere ayrılmış bölüm olması lazım yani vatandaş sağa sola kaçmaması lazım ve de çevredeki insanları köylüleri rahatsız etmemesi lazım mesela gittiğimizde köylerde köylülerden şikâyet geldi. Koku şikâyeti geldi. Bu gittikçe artan yaklaşma var orada ahır yaklaşması var orada bunun önüne geçmek lazım ya sistematik bir sistem yaratmak lazım ya dezenfekte dikkate alınacak kontrolü yapılacak ya da orayı başka bir bölüme kaydırıp insan toplumlaşma yapısına uzak yerlere yapmak lazım bu bizim Polatlı’mıza büyük bir sorun olacak karşına çıkacak bir olay.”cümlelerine yer verdi.

“Eğitime önem vermemiz lazım”

Başkan İlbağa, konuşmasının sonunda; “Biz Polatlı’mızda ahırlar olsun demiyoruz olsun istihdam yaratılsın ama sistemli şekilde kontrollü şekilde insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde kurulsun. Bunun bir an önce kamuoyuna duyurmak lazım. Önemli bir konuda geçenlerde İzmir’de bir hadise oldu. Öğretmen öğrencisi tarafından öldürüldü. Öğretmenlerimiz, Basın Mensuplarımız, Doktorlarımız bütün bu şiddete maruz kalıyorlar. Bu şiddetin önüne geçebilmek için aile bireylerimizin çocuklarını iyi yetiştirmesi eğitim alması lazım. Öğrenciler öğretmenlerine saygılı olması lazım. Şimdi öğretmenlere saygı kalmadı. Bu neden aile düzeninden oluyor eğitimden oluyor. Ailelere şunu söylemek lazım çocuklarına sahip çıksınlar. Basınımız mesela bir yerde olay var oraya gidiyor basınımıza saldırıyor. Bu da eğitim sisteminden geliyor. Eğitim yok bizde eğitime önem vermemiz lazım. Doktorlarımıza saldırı oluyor bu da eğitim sisteminden geliyor.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.