DOLAR 8,67100.28%
EURO 10,18870.41%
ALTIN 490,930,61
BITCOIN 381370-7,71%
Ankara
25°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Akkaya, Adaylığını Açıkladı!

ABONE OL
22 Aralık 2017 13:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Emlakçılar ve Şehir içi Taşıyıcılar Odası’nın iki dönem başkanlığını yürüten Mustafa Akkaya, yeniden başkanlık yarışında “Bende varım” dedi.

Polatlı’nın yakından tanıdığı isim Polatlı Emlakçılar ve Şehir içi Taşıyıcılar Odası’nın iki dönem başkanlığını yürüten Mustafa Akkaya, başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Polatlı’da ve ülke genelinde emlakçılık sektörünün daha kurumsal hale gelmesi, sektörün gelişmesi noktasında Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) nezdinde genel başkan Hacı Ali Taylan ile emlak müşavirliği projesinin kurucularından olan Mustafa Akkaya, bu anlamda sadece Polatlı değil ülke genelinde de emlakçılık sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların ve emlakçıların tanıdığı bir isim olarak dikkat çekiyor.

“Ekmeğimizi yalnızca bu sektörden kazanıyoruz”

Polatlı Emlakçılar ve Şehir içi Taşıyıcılar Odası Başkan Adayı Mustafa Akkaya, “Sektörümüzde en uzun soluklu emlak müşavirlerinden biriyim. Bu anlamda ben ve yönetime aday olan arkadaşlarımın tamamı da bir başka işle iştigal etmeden ekmeğimizi yalnızca bu sektörden kazanıyoruz. Bu sektörün sıkıntıları ve esnaflarımızın yaşadığı sorunlar bellidir. Ben iki dönem bu odanın başkanlığını yaptığım dönemde pek çok sorunun ortadan kalkmasına ön ayak oldum. Bu anlamda da Polatlı’da faaliyet gösteren emlak müşaviri her bir arkadaşım bizim nasıl çalıştığımızı, disiplinli, etkili ve birlikte yönetim anlayışına uygun olarak sorunların çözümüne dair hizmetimizi bilir.

“Sektörün Kurumsal Hale Gelmesi İçin Çok Çalıştık”

Polatlı Emlakçılar ve Şehir içi Taşıyıcılar Odası Başkan Adayı Mustafa Akkaya, “Emlakçilik sektörünün 10 yıl evvel çok önemsenmeyen ve kurumsal kimliği olmayan bir meslekti. Ancak Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) genel başkanı Hacı Ali Taylan ile yaptığımız hummalı çalışmalar neticesinde ilk olarak emlakçilik sektörünün içeriğini, adını ve gerekli kanunsal eksikliklerin giderilmesi için hazırladığımız raporu hükümetimize sunduk ve daha sonrasında da bugünkü hali olan Emlak Müşavirliği ismini kazandırdık. Elbette bu konuda özelikle Polatlımızın güzide emlakçılarına teşekkürü bir borç bilirim. Çünkü başkan olduğum dönemde her zaman yanımda ve destekçim oldular. Sektörün kurumsal hale getirilmesi noktasında attığımız bu adımları bugün daha ileriye götürmek amacıyla da yeniden aday olduğumuzu tüm kamuoyuna ve sektörümüzün kıymetli temsilcilerine siz değerli basın mensuplarının aracılığıyla duyuruyoruz” dedi.

Akkaya’dan Anlamlı Mesaj: Birlikte Her Zorluğu Aşarız

Polatlı Emlakçılar ve Şehiriçi Taşıyıcılar Odası Başkan Adayı Mustafa Akkaya, başkan adaylığının duyurduğu açıklamasında emlak sektörünün temsilcilerini de anlamlı mesajlar verdi. Akkaya “Ben ilk kez Polatlı Emlakçılar ve Şehiriçi Taşıyıcılar Odası’na başkan olduğum günde aynı şeyleri söylüyordum, şimdide söylüyorum. Odamızın ve sektörümüzün gelişmesi için en önemli faktör birlikte olabilmektir. İki dönem başkanlığını yürüttüğü odamızın tüm faaliyetlerinde odamızın her biri birbirinden kıymetli üyeleri omuz omuza ve beraber yürüdük. Her sorunun aşılması noktasında birlikte fikir birliği ettik. Ben Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) nezdinde yürüttüğüm çalışmaların tamamında Polatlı’da tüm üyelerimizi bilgilendirerek onlarında bu işe ortak olmalarını sağladım. Bunun yanında özellikle şehrimizin yöneticileri ve Polatlı Kaymakamlığı, Polatlı Belediyesi, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü gibi pek çok kurumda emlakçı meslektaşlarımın bürokratik işlemlerinin hızlanması, sektörün teknolojik olarak daha aktif hale gelmesi noktasında da ciddi katkılarım oldu. E-devlet gibi elektronik hizmetlerin sektörümüze kazandırılması noktasında hükümetimizin ilgili bakanlık ve birimleriyle sürekli olarak istişare halinde olduk buda bize emlakçilik mesleğinin daha kurumsal, etkin ve kaliteli bir şekilde yapılmasına imkan verdi” dedi.

“Tam Bir Uyum İçinde Çalışacağız”

Polatlı Emlakçılar ve Şehiriçi Taşıyıcılar Odası Başkan Adayı Mustafa Akkaya, “9 Ocak Salı günü yapılacak kongremizin şimdiden Polatlımıza ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum. Elbette odamızın yönetimine seçildiğimiz takdirde şehrimizdeki tüm resmi kurum ve kuruluşlarla tam bir uyum içinde çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Bu anlamda odamızın yönetimine talibim. Yönetimimdeki er bir arkadaşımda sektörümüze daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bu yola baş koyan her biri birbirinden önemli ve kıymetli arkadaşlarımızdır. Üyelerimizin bu anlamda en doğru tercihi yapacağına inancım sonsuzdur. Bu anlamda her üyemizin bize inanmasını, daha iyi hizmeti verebileceğimiz bilgilerini istiyoruz” dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.