Ana sayfa GÜNDEM İstanbul ve Giresun, Polatlı’da

İstanbul ve Giresun, Polatlı’da

968
0

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Polatlı’yı tanıtım çalışmaları… Polatlı’nın Tarihi değerleri İstanbul ve Giresun’dan gelen guruplara tanıtıldı.

Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi( POTA), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İstanbul Beylikdüzü Şubesi gençlerini ve Kardeş Şehir Giresun Şehit Aileleri Derneği Başkanı Osmangazi Doğramacı’nın organizasyonuyla gelen gurupları Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı ve Gordion’u gezilerinde kılavuzluk hizmeti verdi.

İstanbul ve Giresun’dan Gelen Konuklar Polatlı’ya Hayran Kaldı…

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Polatlı’yı tanıtım çalışmaları… Polatlı’nın Tarihi değerleri İstanbul ve Giresun’dan gelen guruplara tanıtıldı.

Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi( POTA), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İstanbul Beylikdüzü Şubesi gençlerini ve Kardeş Şehir Giresun Şehit Aileleri Derneği Başkanı Osmangazi Doğramacı’nın organizasyonuyla gelen gurupları Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı ve Gordion’u gezilerinde kılavuzluk hizmeti verdi. POTA Genel Koordinatörü Kadim Koç ve POTA Alan Kılavuzlarının rehberliğinde gerçekleşen geziye katılanlar Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkürlerini dile getirdiler.

“Kadim Koç ve ekibi POTA büyük bir özveri ile çalışıyorlar”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İstanbul Beylikdüzü Şubesinden Nurgün Kıcır, “Sakarya meydan muharebesinin yapıldığı alanları gezdik. O savaş kazanılmasaydı bugün olmayacaktık .Gidin o alanları gezin… Bir kez daha bu vatanI nasıl ve hangi koşullarda kazandık, görün, Anılarınızı Tazeleyin. Çocuklarınızı, gençleri o alanlara götürün. Tarihimizi iyi bilmek unutmamak unutturmamak gerekir… Kadim Koç ve ekibi POTA bunun için büyük bir özveri ile çalışıyorlar… Genç rehberlerimiz Aytaç Yıldırım ve Ömer Sarıkaya gün boyu güler yüzlerini hiç değiştirmeden bize yol arkadaşlığı yaptılar. Emeklerinize sağlık iyi ki varsınız. Polatlı Belediyesine, POTA Genel Koordinatörü Sayın Kadim Koç ve bize rehberlik eden Aytaç Yıldırım ve Ömer Sarıkaya’ya güler yüzlü insanlara ben ve ekibim çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Giresun Üniversitesinden gençler ve aileler katıldı 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, İstanbul Beylikdüzü Çağdaş Gençlik ve kardeş Şehir Giresun’dan gelen ekiplere hafta sonu kılavuzluk hizmeti verdiklerini ifade eden POTA Genel Koordinatörü Kadim Koç ise şunları söyledi: “ Giresun Şehit Aileleri Dernek Başkanı Sayın Osmangazi Doğramacı’nın organize ettiği Ankara ve Polatlı gezisine Giresun Üniversitesinden gençler ve aileler katıldı. Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezinin ev sahipliğinde yapılan gezi bu iki şehir arasındaki kardeşlik bağını daha da güçlendirdi. Buna katkı sağlayan Giresun Şehit Aileleri Dernek Başkanı Sayın Osmangazi Doğramacı’ya, İstanbul Beylikdüzü’nden Şehrimize gezi düzenleyen Çağdaş Yaşamı destekleme Derneğinden Nurgün Kıcır’a ve geziye katılan herkese teşekkür ediyorum.”