DOLAR 8,6293-0.43%
EURO 10,1303-0.36%
ALTIN 492,600,23
BITCOIN 364235-4,61%
Ankara
22°

HAFİF YAĞMUR

05:18

İMSAK'A KALAN SÜRE

POHADER Hizmet Binası Görkemli Törenle Açıldı

ABONE OL
18 Aralık 2017 12:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlıdaki Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hizmet binası, cumartesi günü yapılan görkemli bir tören ile hizmete açıldı.

İlçemizde yaşayan Haymanalılar, Ankara Haymanalılar Federasyonuna bağlı dernek kurdu, Dernek Başkanı Alişir Atalay, Cumartesi günü Eti caddesinde gerçekleştirilen görkemli bir tören ile Polatlıdaki Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binasını Polatlı’da açtı. Polatlıdaki Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Cumhuriyet Mahallesi Eti caddesi No: 13 adresinde açıldı. Cumartesi günü yapılan görkemli açılış törenine; Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, Haymanalılar Federasyonu başkanı Suat Dinç, esnaflar ve çok sayıda davetli katıldı.

Atalay: “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımın hepsi başkan sıfatındadır”

Açılış kurdelesi, okunan duaların ardından Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve katılımcılarca kesildi. Açılış konuşmasını yapan POHADER Başkanı Alişir Atalay, yaptığı konuşmada; “Biz Haymanalılar olarak Polatlı gibi ciddi bir nüfusa sahip olan ilçenin vatandaşlarıyız. Aynı köyden bir iki kişiyi değil de her köyden bir kişiyi yazmaya özen gösterdik. Burada yaşayan Haymanalıları birleştirici etkinliklerde bulunmak, Haymana’nın bir sıkıntısı olduğunda elimizden geldiği kadar yardımcı olabilmek için, bütün gücümüzü göstermek için, bir birliktelik oluşturabilmek için bu işe kalkıştık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımın hepsi başkan sıfatındadır. Hepsi benim için ve Haymanalılar için çok değerlidir. Biz bu yola birlikte çıktık ve birlikte de devam edeceğiz. Hep istişare ile hareket etmeye özen göstereceğiz. Hiçbir zaman birbirimizden habersiz iş yapmamaya özen göstereceğiz. Federasyonumuza bağlı hareket etmek için elimizden geleni yapacağız.  Süreç yeni başladığı için bazı sıkıntılarımız olacak, herkese yetişemeyebiliriz. Elimizden geldiği kadar herkese yardımcı olmaya özen göstereceğiz. İnşallah derneğimiz Polatlı için ve Polatlı’daki Haymanalılar için hayırlı ve uğurlu olur.”dedi.

Turgut; “Güzel işler yapacağız”

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, POHADER Hizmet Binası açılış töreninde bir konuşma yaparak, Polatlı’da yaşayan Haymanalılara seslendi. Başkan Turgut; “Sevgili hemşerilerim, Ben Haymana Belediye Başkanıyım, suyu sıcak havası sert insanı mert son kale haymana belediye başkanıyım. Çok değerli haymanalı hemşerilerimiz, seçmenlerimizin destekleri ile koltuğa oturduk. Biz şimdi nerdeyiz Polatlıdayız, Polatlı’da bizim kendi ilçemiz kardeş ilçemiz, ayrılmaz bir parçamız. Dolayısı ile bugün Polatlı Haymanalılar Derneği açılışında bu sunumu da bana verdiğiniz için tekrar hepinize teşekkür ediyorum. Alişir kardeşime de başarılar diliyorum.”dedi.

“Polatlı’da iki tane Haymanalılar Derneği var”

Başkan Turgut, konuşmasının devamında; “Ben kendim de dernek başkanlığı yaptım. Bir çok sivil toplum kuruluşlarında, birliklerde başkan yardımcılığında bulundum. Haymana birlikleri federasyon başkanlığı da yaptım. Aramızda Haymana dernekleri federasyon başkanı da var. Dolayısı ile burada özveri isteyen bir iş, çok zevkli bir iş bir hemşerimiz bir vatandaşımızın yarasına bir derman olmuşsak sıkıntısına merhem olmuşsak onun mutluluğu hiç bir şeye değmez ama dernekçilik dayanışmadır, birlikteliktir, beraberliktir. İnşallah bu işi layıkıyla yapacağına inanıyoruz. Ben sadece bir açıklama yapmak istiyorum burada şuanda iki tane derneğimiz var, bu arkadaşımız da dernek kurdu ve federasyonla birlikte hareket ediyor, birlikten kuvvet doğar. Eski federasyon başkanı olduğum için bazı insanlar diye bilir ki ya federasyon başkanımıza şunu yapın, bunu yapın, falan gibi bir şeyler söylüyor diye düşünebilirler ancak benden bir görüş isterlerse veririm yoksa iç işlerine bugüne kadar karışmadım. Bu arkadaşlarımız Haymana Alişir beyin başkanlığında dernekte en ufak hazırlıkları kurulacaklarından hiç birinden haberim yoktu ama bu işi layıkıyla ile yapabilecek kapasitede bir arkadaşımız. Biz burada yapıcı olacağız, birlik beraberlik içerisinde olacağız, birbirimizi kırmayacağız. Zamanı gelecek hep aynı çatı altında amacımız; Haymanamıza Polatlımıza hizmet etmek olacak. Ben tekrar katıldığınız için buraya geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı saygılarımı hürmetlerimi sunuyorum. Basın mensuplarına da tekrar teşekkür ediyorum sağ olun var olun.”cümlelerine yer verdi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.