Ana sayfa GÜNDEM POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

731
0

14.12.1996

ÜNİVERSİTEYE İLK ADIM

Toplantıya Belediye başkanı vekili Ali Öztürk Baş hekim Alirıza Koçoğlu POGİAD başkanı İrfan Efe ilçe başkanları belediye meclis üyeleri Ankara Sağlık Eğitim Vakfı üyesi İrfan Okuş Doç.Dr. Mehmet Kaya ile Eğitim Fakültesi Dekanı İlhami Kiziroğlu katıldı.

Belediye başkan vekili Ali Öztürk yaptığı konuşmada Üniversite yapımı için çalışan Sağlık Eğitim Vakfı yetkililerine teşekkür etti.

Başhekim Alirıza Koçoğlu ise 100 bin nüfuslu Polatlıya üniversitenin şart olduğunu belirtti. Koçoğlu vakıf yekililerine çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Ankara Sağlık Eğitim Vakfı üyesi Doç.Dr. Mehmet Kaya ve Eğitim Fakültesi Başkanı İlhami Kızıroğlu Polatlı’nın eğitime çok önem verdiğini ve bu konuda duyarlıolduğunu belirtti.

Ankaradaki üniversite zincirine Polatlı’yı da dahil edeceklerini belirten yetkililer Üniversite kurulması için Polatlı çok müsait bir yer dediler.

Başkan vekili Ali Öztürk’ün üniversitenin adını Sakarya Üniversitesi teklifinin ardından ilçe başkanları daha farklı düşünerek her yıl kutlanan Zafer Haftasından yola çıkarım ismin şimdilik 26 Ağustos Polatlı Üniversitesi teklifini sundular.