Ana sayfa GÜNDEM Türk Ocaklarında Bu Hafta; “Siyonizmin Kıskacında Kudüs”

Türk Ocaklarında Bu Hafta; “Siyonizmin Kıskacında Kudüs”

723
0

Son günlerde ülke gündeminde geniş yer bulan Kudüs meselesi, Türk Ocakları Polatlı Şubesinde yapılacak konferans ile ele alınacak.

Türk Ocakları Polatlı Şubesi, geleneksel ocak başı sohbetlerine bu hafta da devam ediyor. Bu hafta Türk Ocakları Polatlı Şubesinde Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Alkan, “Siyonizmin Kıskacında Kudüs” konulu konferans verecek. Konferans, 15 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Türk Ocakları Polatlı Şubesinde yapılacak. Türk Ocakları Polatlı Şubesi Başkanı İlhan Dereköy, bu konferansa tüm Polatlı halkını davet etti.

Prof. Dr. Mustafa Alkan Kimdir?
Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü Yüksek Lisans.
Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü Osmanlılarda Hilâfet Müessesesi (1517- 1909), Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü, Ankara 1994 (Danışman: Prof. Dr. Bahaeddin Yediyıldız) Doktora.
Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü Adana’nın Bütüncül Tarihi Çerçevesinde ADANA SANCAĞI VAKIFLARININ ANALİZİ -TÜSOKTAR Veri Tabanına Dayalı Bir Araştırma-, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yakınçağ Tarihi Bilim Dalı, Ankara 2004 (Danışman: Prof. Dr. Bahaeddin Yediyıldız)
İş Deneyimi: 1988-1993 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı\’na bağlı Sivas- Hafik İmam Hatip Lisesi ve Ankara- Keçiören Aktepe Lisesi\’nde Tarih Öğretmeni, 1993-2006 yılları arasında Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü\’nde Araştırma Görevlisi, 7 Mart 2007 tarihinden beri de aynı fakültenin Tarih Bölümü- Yeniçağ Tarihi Bilim Dalı\’na Yrd.Doç olarak atandı. 21.04.2010 tarihinde Osmanlı Kurumları Ve Medeniyeti Tarihi alanından doçent oldu.