Ana sayfa GÜNDEM Şimşekler ile ilk yarıyı konuştuk

Şimşekler ile ilk yarıyı konuştuk

667
0

“Polatlıspor’da özlenen, beklenen büyük başarılarının öyküsü”

“Gazetemiz, Polatlıspor’da yıllar sonra oluşan birlik, beraberlik yönetimi, sahada tümü Polatlı’nın çocuklarından kurulu bir kadro ile elde edilen 1. Amatör ligte yenilgisiz liderliğin öyküsünü teknik yönetimin ve takım kaptanının ağzından dillendirdi.”

İstiklal Gazetesi yıllar sonra ilk kez bu denli tek yumruk olmuş, teknik yönetim ve futbolculara 9 maçta hiç yenilmeden ve ilk yarıyı lider bitirmenin sırrını sordu. İşte üç aydır Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan ve tüm yöneticilerinin üç aylık çok ciddi planlı ve kurumsal çalışmaları sonucu oluşmuş ciddi bir başarının öyküsü.

Polatlıspor bu yıl Başkanı, yönetimi, teknik yönetimi, futbolcuları ve taraftarı ile birbirine bu denli ilk kez kenetlendi ve alt yapıda şampiyonluk başarıları, 1. Amatör kümede de yenilgisiz ilk yarı liderliği başarısını yakaladı.

Bu röportajda, Kulüp Başkanı Serkan Özkan ve basından sorumlu yönetim kurulu üyesi Bayram Gödel, Genel Kaptan Özal Yürekli de vardı ama biz bu başarı öyküsünün altındaki gerçeği önce takım antrenörü Ersin Erçin’e sorduk.

İşte onun ağzından çıkanlar Erçin” Sezon başında baya zorluklarla başladık ama şu an geldiğimiz nokta, bizim ne kadar doğru şeyler yaptığımızın bir göstergesi. Sahada yüreğini ortaya koyan futbolcu ekibi ile birlikte baya bir yol kat ettik. Önümüzde bir 9 haftamız daha var. 9 haftalık süreci en iyi şekilde bitirip şehri temsil eden bir takım olarak ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Tabi ki sezona başlarken bizim hedefimiz ne şampiyonluk ne de kümede kalmaktı ama biz futbolcu arkadaşlarımızla konuştuk. Dedik ki biz bu şehri temsil ediyoruz, en iyi şekilde temsil etmek zorundayız, Şampiyonluk parolası ile başladık. Aldığımız kararları uygulamış durumdayız. İnşallah bu şehir de bu olaya kesinlikle sorumluluk alarak bakacak ve geldiğimiz noktayı hep birlikte göreceğiz. İnşallah hiçbir sıkıntı yaşamayacağız. Sezon bizim için çok iyi gidiyor. Futbolcu arkadaşlar bu işe son derece motive olmuş durumda. Kendileri zaten dışarıda birlikte arkadaş oldukları için bu arkadaşlık saha içine de yansıyor. Sorumluluğumuzun kesinlikle bilincindeyiz. Şehrin ileri gelenleri de lütfen bir şekilde Polatlıspor’a sahip çıksın. Bizler bu şehri temsil ediyoruz. Formamız sarı-siyah; sarı-siyah demek Polatlıspor demek. Bu hafta sonu oynayacağımız Mamak Lalahan maçına da tüm Polatlı halkını bekliyoruz. ” dedi.

Bu kez takımın kaptanı Polatlıspor’un emektar futbolcusu Ümit Çelik’e bu konudaki görüşlerini sorduk. Çelik “Biz takım arkadaşlarımızla birlikte sezon başında bir hedef belirledik. Şampiyonluk. Ama biz şehrimiz için formamız için oynuyoruz. Polatlı’nın çocuklarından kurulan bir kadronun kaptanıyım. Sahada sizin için ter döküyoruz. Polatlı’lı sporseverlerini, hemşerilerimizi maçlarımıza bekliyorum” dedi.