DOLAR 8,67100.28%
EURO 10,18870.41%
ALTIN 490,930,61
BITCOIN 381370-7,71%
Ankara
25°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Kılıçdaroğlu’nun Şaibeli Kişilerle İşi-Alâkası Ne? -KÖŞE YAZISI

ABONE OL
11 Aralık 2017 09:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aşağıdaki yazı 13 Temmuz 2015 tarihinde kaleme alınmıştı.(1)

Yazının öznesi, bugün, o günkünden çok daha etkili olarak gündemde… Yazı da çok daha güncel hale gelmiş vaziyette… Okuyalım:

Vakit ve Güneş gazeteleri, “Zeynep Kılıçdaroğlu’na ait bir rezidans olduğu”nu manşete çıkarıp, bunun helal parayla alınamayacağını ima etmiş!

Zeynep Kılıçdaroğlu açıklama yapmış… İstanbul’da bir rezidanstan söz ediyor… Alın teriyle aldığını, alın terinin de 2007’den 2014’e kadar Vakıfbank’ta çalışmasına, son bir yıldır da serbest avukatlıktan kaynaklandığını söylemiş. (Cumhuriyet,10/07)

Rezidansın değeri ne?

Zeynep Hanım, “rakamlarla ilgili polemiğe girmek istemediğinden” değerden bahsetmemiş… Bahsetse iyi olurdu… Daha tatmin edici bir açıklama yapmış olurdu.

Bununla beraber, rezidansın, (buraya ince dikkat) Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile eşi (daha ince dikkat) CHP Milletvekili Gamze İlgezdi’nin dairelerinin bulunduğu binada olduğu anlaşılıyor.

x   x   x

TESADÜF VEYA TEVAFUKA BAKIN!

11 Temmuz 2015 tarihli Sözcü Gazetesinde iki yazar, Battal-Gamze İlgezdi’nin “rezidansları”nı sorguluyor, böylece, “fiyat” da ortaya çıkıyordu.

Necati Doğru, “Vergini de açıkla” başlıklı yazısında, Battal ve Gamze İlgezdi’lerin “4 Kanatlı Rezidans”ta, 3 milyon 168 bin TL’ye 3 daire birden aldıklarını… Başkan İlgezdi’nin, öteden beri “varlıklı” bir işadamı olduğunu söylediğini ama kazandıklarının “vergisini” açıklamadığını hatırlatarak, yazısını, “Varlıklandığın yıllarda ne kadar vergi ödedin? Belgelerini göster.” diye noktalıyor.

Doğru’nun yazısından, bir rezidansın 1 milyon liranın üzerinde olduğu sonucu çıkıyor.

Şimdi sual: Vakıfbank’ta, 7 sene devlet memurluğu, son bir yıldır da avukatlık yapan biri 1 milyonun üzerinde bir birikim sağlayabilir mi?

Buna “evet” diyebilecek bir “vicdan sahibi” var mı?

x   x   x

Gelelim, Sözcü’nün ikinci yazarına…

“Zenginleşen siyasetçi babam bile olsa bilin ki hırsızdır!” başlıklı yazısında Uğur Dündar; “Gamze ve Battal İlgezdi çifti bir an önce kamuoyu önüne çıkıp, iddiaları belgeli, net ve tatmin edici açıklamalarla cevaplamalı.

Zira hesap veremeyen siyasetçi kimseden hesap soramaz, prangayla siyaset yapılamaz.” cümleleriyle şaibenin üzerine gidiyordu.

x   x   x

İŞİN EN ÖNEMLİ YANI

CHP Lideri, “dünyanın en dürüst adamı” gibi gözüküyor. Bendeniz de samimiyetle, onu öyle görmek istiyorum. Şu, yukarıdaki iddialar, iktidar partisiyle ilgili iddiaların yanında okyanusta damla gibi kalır… Ama yine de “dürüstlük” iddiasındaki, “kul hakkı” karşısında hassasiyet sahibi olan birisi için o “damlalar” da sorgulanmalı!

Dürüst Kılıçdaroğlu, şaibeli İlgezdi’leri nereden buluyor?

Hadi, Battal Bey’i belediye başkanı yaptı, eşini neden milletvekili yapıyor?

Yani CHP’de “aday” mı kalmadı?

Yüz binlerce kişi, “vekillik”, “başkan adaylığı” için sırada değil mi?

İlgezdi’lerin CHP için vazgeçilmezliği nereden geliyor?

Ve İlgezdi’lerin 3 daire aldığı rezidanstan, Zeynep Kılıçdaroğlu’nun da bir daire alması nasıl bir tesadüftür?

Bu mesele, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde açıklanmalı, gerekirse, İlgezdi’ler partiden ihraç edilmeli, Zeynep Hanım da daireyi iade etmelidir.

Yoksa Kılıçdaroğlu, kendisine ümit bağlamış olan milyonlarca seçmeni hayal kırıklığına uğratacak!

—————

(1): http://www.genelhaberler.com/yazi_goster.php?id=5082

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.