Ana sayfa GÜNDEM Buldozerler’den 5’lik tarife

Buldozerler’den 5’lik tarife

866
0
PAYLAŞ

1926 Polatlı Belediyespor : 5    Çakırlargücü : 0

“Cumartesi günü Polatlı Şehir Stadında lig sonuncusu Çakırlargücü’nü konuk eden buldozerler, rakiplerini gole boğdu.”

Ankara Süper Amatör lig temsilcimiz 1926 Polatlı Belediyespor, Cumartesi günü saat 14.00’te Polatlı Şehir Stadında Çakırlargücü ile karşılaştı.

Son derece soğuk bir havada oynanan maçta, cumartesi günü oynanma dezavantajıyı da devreye girince seyirci sayısı 200-300 kişide kaldı. Maçı 1926 Polatlı Belediyespor Başkanı Hüdaverdi Yavaş, yönetimden isimler, Belediye Meclis üyeleri Mücahit Özcan ve Mustafa Uysal olmak üzere bir çok oda ve dernek temsilcileri izledi.

1926 Polatlı Belediyespor bu maça şu kadro ile çıktı. 25 Yiğit Yılmazer,2 Bayram Öz,3 Hasan Saka,4 İlker Öymez,5 Mehmet Sarper Kıskaç, 6 Taha Erdi Usanır,8 Emre Çarpaz, 9 H. İbrahim Mercimek,10  Ümit Avcı, 7 Onur Demirci,  20 Kürşat Eler.

Maçın ilk yarısında genel olarak vasat ve isteksiz bir görüntü veren buldozerler 24. Dakika da Halil İbrahim ile girdikleri çok net bir pozisyonda direkleri geçemedi ve 30. Dakikada 10 no Ümit Avcı ile gole ulaştı. İlk yarı bu skorla 1-0 sona erdi.

  1. Yarı; Bambaşka bir takım…

Maçın ikinci yarısında sahada gerçekten buldozerler ismine yakışır bir takım vardı. 55. Dakikada ezici baskı golü getirdi. 8. No Emre Çarpaz  ile 2-0’a ulaştık. Artık rakip defans üst üste gelen her pozisyonda golü yememek için kapandı ama 74. Dakikada  10 no Ümit Avcı  ile 3-0, 80. Dakikada 14 no Sefa Coşkungönül  ile 4-0 ve 83.dakikada 9 no Kaptan Halil İbrahim ile 5-0’lık gollere mani olamayan Çakırlargücü Polatlı’dan puansız uğurlandı.

Buldozerler  Süper Amatör ligte ilk kez bu kadar farklı bir skoru bu maçta elde ederek, aldıkları 3 puanla iddiasını sürdürdü.

Yavaş “Hedefimizde değişiklik yok”

Maç sonunda gazetemize bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş şöyle konuştu. “Bu hafta evimizde istediğimiz futbolu ortaya koyarak üç puana ulaştık. Teknik yönetim ve futbolcularıma teşekkür ediyorum. Sezon başında söz verdiğimiz hedeften bir sapma yok. Ben ve yönetimim; birlikte hareket ederek Bölgesel Amatör lige (BAL) bu yıl mutlaka çıkacağız. Polatlılı sporseverleri Çarşamba günü TKİ. Maçına bekliyorum. Ayrıca önümüzdeki Pazar günü ligin son haftasında Cebecispor  ile Polatlı’da oynayacağız. O maçta da seyircilerimize çok iş düşecek. Taraftarlarımıza bu iki maçı kazanıp beklide ilk yarıyı lider olarak bitirebileceğimizin bilgisini vermek doğru olur.

Devre arasında en az üç oyuncu ile mevcut kadroyu takviye edip ikinci yarıya daha güçlü ve bu sezonu şampiyon olarak bitirecek güçle başlamak istiyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.