Ana sayfa GÜNDEM Kaymakam Tunçer, Köylerde Vatandaşlarla Buluşuyor

Kaymakam Tunçer, Köylerde Vatandaşlarla Buluşuyor

326
0
PAYLAŞ

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ile beraberindeki ilgili Kurum Amirleri tarafından ilçemiz kırsal mahalleleri tek tek ziyaret edilerek mahalle sakinleri ile toplantılar yapılıyor.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, köy ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda hafta boyunca Yıldızlı, Avdanlı, Beşköprü, Gümüşyaka mahalleleri ziyaret edildi. Mahalle muhtarları ve sakinleri ile görüşen Kaymakam Tunçer, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Çözüm ve öneriler ifade edildi. Geziye katılan Tüm Kurum Amirleri kendi konularıyla ilgili bilgilendirme yaptı ve açıklamalarda bulundu. Yapılması gerekli hususlar da not alındı.

“Halk Buluşması”

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi doğrultusunda, mahallelerde, doğrudan vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dinlemek amacıyla başlattığı “Halk Buluşması”nın kapsamında vatandaşlarla buluşuyor. İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığındaki ziyaretlere; İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aydın Bacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Sağlık Müdür V. Dr. Ahmad Taher Almofti, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Burhanettin Sütçü, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel Üneşi, İlçe Yazı İşleri Müdür v. H. Alper Akın, Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu katıldı.

Şikayet ve talepler birinci ağızdan dinleniyor

Kaymakam Tunçer talep ve istekler kapsamında ayrıca güvenlik, sağlık, ekonomik ve sosyal politikalar ile ilgili vatandaşların istek ve ihtiyaçlarını dinledi. Vatandaşlarımızdan gelen istek ve talepler toplantıda not edilerek ilgili kurumlara talimatlar verildi. Vatandaşların sorunlarını yerinde dinlemeye ve çözüm üretmek için ziyaretler gerçekleştirdiğini belirten Kaymakam Tunçer mahallelerde yapmış olduğu konuşmalarda, “Birlik ve beraberlik içerisinde en iyi hizmetleri sizlere getirmenin çabası içerisindeyiz. Her zaman için devletin vatandaşının yanında olduğunu göstermek için çalışacağız. Bu tür ziyaretlerimiz sürekli olarak devam edecek.” dedi. Sürekli mahalle ziyaret edip vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakam Tunçer, ilçenin kurum amirleri ile beraber, şikayet ve talepleri yerinde birinci ağızdan dinleyip, vatandaşların sorun ve önerilerini not aldırarak, sorunların çözümü noktasında gereğinin yapılması için ziyaretlerine devam edecek.