DOLAR 8,6236-0.06%
EURO 10,12400.02%
ALTIN 492,690,10
BITCOIN 363670-2,67%
Ankara
18°

AZ BULUTLU

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kaymakam Tunçer, İlçe Spor Panelinde

ABONE OL
8 Aralık 2017 09:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Işık Spor Dergisi Organizasyonu ile üç aydır gerçekleştirilen İlçe Spor Paneli bu kez İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’in katılımı ile yapıldı.

Kasım ayı ilçe spor paneline; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Belediyespor Kulübü Başkanı İsa Şengül, 1926 Polatlı Belediyespor Başkanı Hüdaverdi Yavaş, Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan, Polatlı’da yetişen efsane sporcularından Mehmet Soykök ile Kulüp yönetimlerinde yer alan isimler; Bayram Gödel, Mücahit Özcan, Ertuğrul Kömez ve İstiklal Gazetesi ve Işık Dergisi Sahipleri Sevim-Mehmet Işık katıldı.

Tunçer’den açılış konuşması; “Sporda rekabet güzeldir, bu tatlı rekabet olmalı”

Yavaş: “Sporda alt yapı çok önemli”

Kılıç: “Milli Eğitim olarak lisanslı sporcu sayımız beş binin üzerinde”

Soykök: “Ben Polatlı’nın çocuğuyum”

Gödel: “Bir spor kurulu ve havuz oluşturalım”

Özkan: “Kurumsal çalışmalar yapmalıyız”

Işık: “Okullardaki spor faaliyetlerini de panelde konuşmalıyız”

Kasım Spor Paneline Kaymakam Tunçer Desteği

Işık Spor Dergisi Organizasyonu ile üç aydır gerçekleştirilen İlçe Spor Paneli bu kez İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’in katılımı ile yapıldı.

Kasım  ayı ilçe spor paneline; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Belediyespor Kulübü Başkanı İsa Şengül, 1926 Polatlı Belediyespor Başkanı Hüdaverdi Yavaş, Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan, Polatlı’da yetişen efsane sporcularından Mehmet Soykök ile Kulüp yönetimlerinde yer alan isimler; Bayram Gödel, Mücahit Özcan, Ertuğrul Kömez ve İstiklal Gazetesi ve Işık Dergisi Sahipleri Sevim-Mehmet Işık katıldı.

Polatlı’da Işık Spor Magazin Aktüalite Dergisi tarafından üç aydır gerçekleştirilen ve ilçede yapılan tüm spor dallarında faaliyet gösteren spor kulüpleri başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılarak sadece sporla ilgili konuların konuşulduğu, bu arada ilçe spor müdürlüğü ve yetkililerinin ve belediye spor temsilcilerinin de katılarak sorunlara yönelik ortak çözümlerin arandığı panel, Işık Cafede yapıldı.

Bu ayki panele İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve 1980’li yıllarda Polatlıspor’da oynamış, daha sonra Ankaragücü, Kayserispor ve Trabzonspor takımlarında forma giymiş, uzun yıllar futbolcu, yönetici ve menajer olarak görev yapmış eski milli futbolcu Mehmet Soykök ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin de katıldı.

Tunçer’den açılış konuşması; “Sporda rekabet güzeldir, bu tatlı rekabet olmalı”

İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, geçen Perşembe günü yoğun programından vakit ayırarak ilçe spor paneline katıldı. Tunçer panelde yaklaşık yarım saat kaldı. Tunçer, panelde yaptığı açılış konuşmasında önce Polatlıspor’dan yetişmiş spor adamı ve milli futbolcu Mehmet Soykök’e hoş geldiniz dedi. Tunçer daha sonra; “İlçemizde düzenlenen bu spor panelinde kulüp yönetimlerinin buraya gelerek spor ile ilgili konuları konuşmaları, sorunlar varsa bunları karşılıklı istişare etmeleri ve çözmeleri son derece olumlu. Polatlı’da bu konuların karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesi içinde çözümlenmesi son derece güzel. Sporda rekabet güzel ama bu rekabetin tatlı bir rekabet olarak sürmesi, şiddete dönüşmeden karşılıklı saygı çerçevesi içinde sürdürülmesi çok önemli. İşte bu panel de bu amaca hizmet ediyor. Buraya katılan herkesi tebrik ediyorum. Ayrıca aylardır bu paneli düzenleyerek ilçemizde spor ile ilgili çalışmaları takip edip kamuoyunu bilgilendiren Mehmet Işık’a da teşekkür ediyorum. İnşallah bu panellerde alacağımız sonuçların da Polatlımız ve ilçe sporumuz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek sözü diğer katılımcılara bıraktı. İlk sözü 1926 Polatlı Belediyespor Başkanı Hüdaverdi Yavaş aldı.

Yavaş: “Sporda alt yapı çok önemli”

1926 Polatlı Belediyespor Başkanı Hüdaverdi Yavaş; “Polatlı 150.000 nüfuslu bir yer ve ne yazık ki bizim Polatlıda hiç bir alanda doğru dürüst hiçbir alt yapımız yok ve bunun da olması için okullarımızda beden eğitimi öğretmenlerimiz ile spor kulüplerinin kombine bir şekilde çalışması ve alt yapı için bir ortam oluşturması gerekiyor. Bu güne kadar kurumlar hep kopuk çalıştığı için, işte milli eğitim kendi alanında biz kulüpler kendi alanımızda yapıyoruz diğer kulüpler kendi aralarında bir koordinasyon sağlamamız lazım eğer alt yapımız olmazsa taşıma su ile biz bu işi anca bir iki sene daha götürürüz. Sonra da ne maddi olarak gücümüz yetiyor nede manevi olarak buna dayanabiliyoruz. Gelenlerde bizi şöyle eleştiriyor, niye Polatlının hiç bir çocuğunu oynatmıyorsunuz diye? Yok yani nasıl oynatalım kimi bulabildik. onun için Sayın İlçe Müdürümüz veya milli eğitim müdürümüz burada iken hep beraber sizinde önceliğinizde bir koordinasyon yapalım alt yapıdan okullardan spor alanında biz 1926 Belediyespor olarak 365 günlük bir spor okulu futbol okulu kuracağız ama 365 gün devam edecek, yaz döneminde değil. Buradan iyi sporcuları iyi futbolcuları yetiştirmek istiyoruz kendi bünyemizde yetiştirmek istiyoruz.”dedi.

Kılıç: “Milli Eğitim olarak lisanslı sporcu sayımız beş binin üzerinde”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç konuşmasında şu konulara değindi; “Biz spor faaliyetlerimizi ve yarışmalarımızı İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile koordine ederek gerçekleştiriyoruz. Şu anda 9 farklı spor branşınsa faaliyet gösteriyoruz. Geçen yıl öğrenci sporcu lisanslı sporcu sayımız 2-3 bin iken bu yıl beş bini aştı. Bu etkinliklerimizi sizler de izleyebilir ve altyapınız için değerlendirebilirsiniz. Zaten siz de bu tespitleri yapıyorsunuz. Lise ve özellikle ortaöğretimde Ankara ili düzeyinde çok başarılı sonuçlar alıyoruz” dedi.

Soykök: “Ben Polatlı’nın çocuğuyum”

Panelin devamında konuk eski milli futbolcu ve spor adamı Mehmet Soykök söz aldı. Soykök; “Ben doğma büyüme Polatlılıyım Cumhuriyet Mahallesi ve 64 doğumluyum Atatürk İlk Okulu, İstiklal Orta Okulu ve Polatlı Lisesi mezunuyum. Ben de Belediyespor başkanımıza katılıyorum. Bir daha ki sefere toplantıya Beden eğitimi öğretmenlerini de davet edelim, sonuçta çok önemli ve futbolu bir piramit gibi düşünüyorum ben okul sporları, mahalle sporları, amatör branşlar, üçüncü lig ikinci lig PTT 1. lig, Süper Lig milli takımımız piramit gibi… Ne yazık ki biz sonundan başlıyoruz. Üste yatırım yapıyoruz ama Temelimiz!  Temelimiz sağlam olursa yıkılmayız, Milli takımımız da sağlam olur. Özümüze döner isek çünkü bende lise takımda Polatlıspor’a girdik. Polatlıspor, yeni mahalle spor, site spor vardı.  Rahmetli Kaptan Ömer’in Polatlıdaki spora çok büyük katkısı vardı. Ömer Yücel, herkese futbolu sevdirdi saydırdı. Minnetle anıyorum. Okullardaki spor çok önemli spor’u gençlere sevdirmek lazım en azından derslerine daha iyi konsantre olması için gençlerimizin biraz daha spor yapmaları, ter atmaları ve deşarj olmaları gerekiyor. Daha başarılı olurlar. Tabi ki sevdirmek lazım tabi ki bizi yönetenlere de spordan gelmiş kişilere de büyük görevler düşüyor. Sporcu olmayabilir ama spor yaptırmak lazım. Spor yapan genç paylaşmayı, arkadaşlığı, yardımlaşmayı, sabretmeyi, çalışmayı, yenilmeyi, galip gelmeyi, bilir. O yüzden beden eğitimi öğretmeni çok önemli ve onlardan yardım alabiliriz. Alt yapı konusunda da çok önemli çünkü alt yapıya önem verirsek üretirsek, yetiştirirsek daha iyi şeyler daha büyük başarılar elde ederiz. Çünkü bende Polatlıspor’dan yetiştim ve Polatlıspor benim ilk kulübüm özümüze dönelim derken Trabzon Spor derken Trabzon öne çıkar, benim gittiğim dönemde de Trabzonspor’da 8-9 tane alt yapısından yetişmiş A Milli takımında oynayan oyuncuları vardı, biz dışarıdan 3-4 kişiydik. Belli bir takım vardı ve biz onlara uyum sağlıyorduk, o şehre uyum sağlıyorduk. O formayı sahipleniyorduk. Polatlı’da da bu şekilde bir alt yapı olmalı. Altyapı desteği çok önemli.”dedi.

Gödel: “Bir spor kurulu ve havuz oluşturalım”

Polatlıspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Bayram Gödel ise yaptığı konuşmada; “Ben buraya neden geldim biliyor musunuz; bunu her geldiğimde de söyleyeceğim. Geçen panelde bir öneride bulundum. Geçen ki toplantı da dedim ki bakın burada bütün odaların, belediyelerin onun bunun herkesin bir geliri var. Herkesten bir makbuz karşılığı spora destek amaçlı para toplayalım. Ama önce biz bu tesisleşmeden başlayacaksak dediğimiz alt yapı olayından saha barınma giyinme işte nakliyeye kadar her şeyle uğraşacaksak bir havuz oluşturalım dedim. Büyüklerimiz bize bir yol göstersin. Encümende mi karar alınıyor,  Belediyemi alıyor Kaymakamlık mı alıyor Polatlı spor kamuoyu için spor aktiviteleri için bir kaynak oluşturulsun. Bunu işte spor kurulu karar versin. İlçe Müdürü proje sunsun biz dedim bir başlayalım burada isterse bir lira on lira olur biz onları toplayalım gidelim bakanın yanına kendimiz bunları yaptık sizde bize bir şeyler yapın inanın yaparlar. Ve bunun kalıcı olması lazım. Bir yıl iki yıl üç yıl değil. Siyasetten bağımsız. Bunu yaparsak biz her şeyi elde ederiz.”dedi.

Özkan: “Kurumsal çalışmalar yapmalıyız”

Polatlıspor Kulüp Başkanı Serkan Özkan yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Bunu yapabilmemiz için kendi içimizde bir düzen sağlamamız lazım. Lobi oluşturabilecek samimiyeti önce kendimiz sağlamamız lazım. Niyetlerin tamamen ortaya koyulup ne yapacaksak başarı endeksli mi yoksa bu kulübün adını bir şekilde yaşatmak adına bir yerde tutmak için mi bir mücadele verilecek. Bunların hepsinin ortaya koyulması lazım. Kendi düşüncem olarak söylüyorum bizim öncelikle bazı şeyleri aşmamız lazım. Yani bu biraz daha samimi bir ortam olduğu için bunu söylemekte de bir sıkıntı görmüyorum. Siyaseti kesinlikle spordan uzak tutmamız lazım. Geçmişte bir sıkıntılar oldu biz bu sıkıntıları yaşıyorsak inanın kimisinin kişisel egosu kimsinin maddi anlamda beklentileri menfaatleri bunların doğrultusunda da bu çıkar çatışmalarından kurumlar kulüpler zarar gördü. Başka şeyleri gözetmeden Polatlıspor, adına söylüyorum kulüplerimizin sayısının çoğalmasından yanayım.  Yani biz bugün Polatlıspor olarak Amatör kümedeyken size Süper Amatöre bir futbolcu gönderebiliriz.  Bunun gençler açısından örnek olacağını düşünüyorum. Alt yapı gerçekten çok önemli. İyi bir şekilde tesis yapmak lazım. Benim tek başıma gidip bir şeyler yapmam havada kalıyor. Bizim beraber hazırlayacağımız bir rapor ama sağlam bir rapor sürekli ekleyip çıkaracağımız bir şeyler olmayacak şekilde tamamen kurumsal bir şekilde çalışmak.  Bunu bir dernek adı altında da yapabiliriz.”

Işık: “Okullardaki spor faaliyetlerini de panelde konuşmalıyız”

İstiklal Gazetesi ve Işık Spor Dergisi Sahibi Mehmet Işık; “Bu ayki panelde İlçe Milli Eğitim faaliyetlerini göz ardı ettiğimizi anladık. Sayın Kaymakamımız uygun görürse artık onlardan da bir temsilcinin panelimizde yer alması doğru olacak” dedi.

Yıldızkaya’dan tüm kulüplere yemek daveti

Panelin devamında İlçe Spor Kulüplerinin kaynaşması ve sporcuların birbiri ile tanışması hedefli Belediye Başkanlığınca bir yemek organizasyonu yapılacağı ve davet tarihinin ilerde belirleneceği görüşüldü. Ayrıca kulüp yönetimlerinin birbirlerinin maçlarına giderek karşılıklı dostluk ve istişarenin daha da artırılması kararı alındı. Panelde ayrıca spora ve sporculara ilişkin birçok konu, katılımcılarca dile getirildi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.