Ana sayfa GÜNDEM Başkan Kıymaz, Bakan Tüfenkçi ile görüştü

Başkan Kıymaz, Bakan Tüfenkçi ile görüştü

818
0

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Kıymaz, II. Türkiye Kooperatifler Fuarına katıldı.

  1. Türkiye Kooperatifler Fuarı geçtiğimiz gün Ankara ATO Congresium’da açıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekci’nin de katıldığı programda Türkiye’de bulunan Kooperatiflerin tamamının temsilcileri hazır bulundu. II. Türkiye Kooperatifler Fuarı açılışının akabinde fuara katılan Kooperatiflerin standlarını gezen Bakan Tüfenkci’ye TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ve Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz da eşlik etti. ATO Congresium’da yapılan II. Türkiye Kooperatifler Fuarının açılış töreninde bir konuşma yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci kooperatiflerin önemine değindi. Özellikle Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin Ülkemiz için büyük önem taşıdığını ifade eden Bakan Tüfenkci Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin yeni finansman kaynağı üretecek kapasitede olduğunu belirtti.

Polatlı esnafına güven veriyor

Bakan Tüfenkçi; “Esnaf Kefalet Kooperatiflerimiz Ülkemizde bulunan Esnaf ve Sanatkarlarımızın önemli bir finans kurumudur. Esnaf kefalet kooperatiflerinin vizyonunu daha da geliştirerek yeni finansman kaynakları üretmek üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Esnaf Kefalet Kooperatiflerini daha da rehabilite ederek farklı kesimlerin de kredi finansmanı için kullanabiliriz. Bu konuda TESKOMB ile Bakanlığımız çalışmalar yürütmektedir. Önümüzdeki süreçte bu konuda çalışmalarımızı daha da yoğun bir şekilde devam ettireceğiz.”dedi. II. Türkiye Kooperatifler Fuarı açılışının akabinde fuara katılan Kooperatiflerin standlarını gezen Bakan Tüfenkci’ye TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ve Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz da eşlik etti. Bakan Tüfenkci’ye Esnaf Kefalet Koopoeratiflerinin çalışmaları hakkında bilgi veren TESKOMB Genel başkanı Abdulkadir Akgül Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifini örnek kooperatifler arasında gösterdi. Akgül Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifinin günden güne büyüyen ve sağlam yapısı ile Polatlı Esnaf ve Sanatkarına destek olarak güven verdiğini belirtti. Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz’da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’e Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kıymaz, kooperatif çalışmaları hakkında bilgi verdi

  1. Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katılan Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz da konuya ilişkin kısa bir açıklamada bulundu. Başkan Kıymaz; “Öncelikle II. Türkiye Kooperatifler Fuarı Ülkemiz ve Milletimize hayırlı uğurlu olsun. ATO Congresium’da açılan fuarda Türkiye’de bulunan tüm kooperatiflerimiz hizmet ettikleri alanda ürünlerini tanıtma imkanı bulmuştur. Bizlerde Esnaf ve Sanatkarın Tek Finans kurumu TESKOMB olarak fuarda yerimizi aldık. Değerli Gümrük ve Ticaret Bakanımız sayın Bülent Tüfenkci ve TESKOMB Genel Başkanımız sayın Abdulkadir Akgül ile bir araya geldik. Sayın Bakanımız ve Genel Başkanımıza Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifimizin çalışmaları hakkında bilgi verdim. Sayın Bakanımız ve Genel Başkanımız Polatlı’da bulunan Esnaf ve Sanatkarımıza hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulundular. Bende Sayın Bakanımız ve Genel Başkanımıza Polatlı Esnaf ve sanatkarı adına teşekkür ettim.”dedi.