Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Belediyesinden Muhteşem Engelliler Günü Programı

Polatlı Belediyesinden Muhteşem Engelliler Günü Programı

720
0
PAYLAŞ

Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısı ile Güldeste Konak Salonu’nda Engelliler Günü programı gerçekleştirildi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteği ile gerçekleştirilen Engelliler Günü programında; engelliler tarafından hazırlanan Kuran-ı Kerim tilaveti, halk oyunları gösterileri, tiyatro gösterisi ve anneler korosu sahne aldı. Program, işaret dili ile okunan İstiklal marşı ile başladı. Polatlı Belediyesi Kosgeb Birimi tarafından verilen eğitimler ile Girişimcilik Sertifikası sahibi olan Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi üyeleri sertifikalarını Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Topçu Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan’ın elinden aldı. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı 3 Aralık Engelliler Günü Programı boyunca engelliler doyasıya eğlendi. Polatlı Belediyesi tarafından hazırlanan Engelliler Günü programına; Topçu Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve eşi Bediha Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve eşi Esra Kılıç, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Siyasi Parti Liderleri, STK Başkanları, Özel Eğitim Kurumları Yöneticileri ve yüzlerce engelli katıldı.

“Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi personelimizi canı gönülden tebrik ediyorum”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile gerçekleştirdiği konuşmasında; “Yine bir 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde büyük ve mutlu bir aile olarak sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duyuyorum. Polatlı Belediyesi olarak imkanlarımızı zorlayarak önünüzdeki engelleri kaldırmaya bütün gücümüzle çalışıyoruz. Sizlerle el ele gönülden gönüle fedakarca çalışan Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi personelimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Toplumun hemen her kesimini kucaklayan projelerimiz içerisinde en çok sizler için yaptıklarımız bizi heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Engellilerimiz için yaptıklarımızı kutsal bir görev olarak kabul ediyoruz. Bugün artık engelliler sporda, sanatta, eğitimde, siyasette ve pek çok alanda önemli başarılara imza atıyorlar. Sizlerin inancı azmi ve gayreti toplumda örnek alınmalı diye düşünüyorum. Engelli olmak hayatı dolu dolu yaşamaya engel değil. Yaptığımız ve yapacağımız her şey sizlere sonuna kadar helal olsun. Sizleri Engelsiz Hayat Merkezimizde üretirken, öğrenirken ve eğlenirken görmekten bahtiyarım. Yaradılanı severiz yaradandan ötürü anlayışımız, inancımız gereği bizler sevgiyle bütün engelleri tek tek yıkabiliriz. Bu vesile ile Programda emeği geçen herkesi kutluyor, katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Fedakârlık abidesi, hayatını evlatlarına adamış bütün engelli annelerinin ellerinden öpüyorum.” İfadelerine yer verdi.

“Para kazanmanın mutluluğunu tatmaları benim için çok büyük bir gurur”

Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi Müdiresi Sevim Yıldız, yaptığı konuşmada; “Engel kelimesinin ne kadar önemsiz olduğunu ve bizlerin neler başarabileceğini hazırladığımız bu gösterilerle bir nebze de olsa anlatmaya çalışacağız. Bizler merkezimizde giderek artan kocaman bir aile olduk. Bizim için en büyük mutluluk üyelerimizle yaptığımız faaliyetler sonucunda kardeşlerimizin bir şeyler başardığını görmektir. Göreve başladığım günden beri ikinci evim olarak kabul ettiğim merkezimizde öğrendiğim çok şey ve yaşadığım çok mutlu anlar oldu. Yaptığımız anlaşmalar ile yapım ve paketlenmesi aşamasında açtığımız atölyelerde ailelerin bile yapamaz dediği işlemleri şimdi çocuklarımızın yapması ve kendi emeklerimiz sonucunda para kazanmanın mutluluğunu tatmaları benim için çok büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı olmuştur. Sosyal hayata uyum sağlamak ve gelecekte yön verme aşamasında okuma yazma bilgisayar, Kuranı Kerim, engelli memur sınavı üniversiteye hazırlık kursları koro halk oyunları işaret dili tiyatro spor gibi faaliyetlerimiz ile yaptığımız gezilerimizle onların toplumda birer birey oldukları ve sonunda onların ayaklarının üstünde durmalarına şahit olmak, ailelerinin de gönül rahatlığı ile çocuklarını bize emanet etmelerini görmek beni de bir anne olarak zaman zaman duygulandırıyor. Çok kıza zaman içerisinde hazırlığına devam ettiğimiz önemsediğimiz birçok projemizi daha hayata geçireceğiz.”dedi.