Ana sayfa GÜNDEM Güngör: “Esas engel kalplerimizde”

Güngör: “Esas engel kalplerimizde”

702
0

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Uğur Güngör, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak engelli bireyleri bir gün değil her gün hatırlamalıyız, dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Uğur Güngör, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Güngör; “Her yıl 3 Aralık tarihini Dünya Engelliler günü olarak kutluyoruz. Üzülerek ifade etmeliyim Aralık tarihi engelli kardeşlerimizin sorunlarının, sıkıntılarının, dertlerinin daha fazla hatırlandığı ender tarihlerden bir tanesidir. Engelli olmanın bir tercih olmadığını bilmemiz, her birimizin bir engelli adayı olduğunu, esas engelin kalplerimizdeki ki engel olduğunun farkında olmamız ve hatırımızdan bir an olsun çıkarmamamız en büyük sorumluluklarımızdan birisi olmalıdır.”dedi.

“Herkesi engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmaya davet ediyorum”

Güngör, mesajının devamında; “Bu anlamlı gün, engelli kardeşlerimizi daha iyi tanımak ve onların biriken sorunlarının tartışılmasında ve bunların giderilmesi için yapılması gerekenler hususunda hepimize düşünmek için de değerli bir imkan sunmaktadır. Hayatlarını zorluklar içinde idame ettirmeye çabalayan ve birçok sıkıntıya göğüs geren bu kardeşlerimizin bizim için önemi ve kıymeti çok büyüktür. Bu itibarla, toplumumuzun yaklaşık yüzde 12’sini oluşturan, engelli vatandaşlarımızın arzu, istek ve ihtiyaçları milletimizin tüm fertlerince her fırsatta dikkate alınmalı ve karşılanması için de azami özen gösterilmelidir. Nitekim ülkemizde engelli vatandaşlarımız; hayatın her alanında türlü sıkıntılar içinde yaşamaya devam etmektedirler. Engellilerimizin çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmeleri gerekmektedir. Onların yaşamdan mutlu olmaları, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalıdır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engellilerimizin toplumsal hayata katılım ve başarmak yolunda gösterdikleri gayretlerden büyük mutluluk duyduğumu belirterek, herkesi engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmaya davet ediyor, onlara sağlıklı, mutlu ve onurlu bir hayat diliyorum.”cümlelerine yer verdi.