Ana sayfa GÜNDEM Yeni Atanan Yöneticilerle Toplantı

Yeni Atanan Yöneticilerle Toplantı

339
0
PAYLAŞ

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlara yönetici olarak atanan veya görevlendirilen müdür ve müdür yardımcıları ile geçtiğimiz gün İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda toplantı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlara yönetici olarak atanan veya görevlendirilen müdür ve müdür yardımcıları ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç başkanlığında toplantı yapıldı. Toplantı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımı ile gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, toplantıda yaptığı konuşmada; “Değerli müdürlerim, müdür yardımcılarım, bir eğitim öğretim dönemi daha başladı ve yoğun bir tempo ile devam ediyor. Büyük bir ilçede hizmet ediyoruz. Sizler artık öğretmen değil, okullarımızda idarecisiniz, buna göre hareket etmeniz gerekiyor. İlçemizde eğitim öğretim gören 25.840 öğrenci bizlere emanet. Kurumunuzda bulunan idareci arkadaşlara, öğretmenlerimize rehberlik etmeli,  onlara yardımcı olmalısınız. İletişim; ilişkilerde veya bir takım görevlerin işleyişinde en önemli unsurlardan birisidir. Bilgi paylaşımında bulunmak, istişare halinde olmak kurumunuzda sizlere ekip olarak çok şey kazandırır.”

“Özel eğitim öğrencilerimiz bizler için çok değerli”

Müdür Kılıç, konuşmasının devamında; “Sosyal etkinlikler ve taşımalı eğitim yönetmeliği, kantin mevzuatlarını iyi takip edip, okuyalım. Taşımalı eğitim veren kurumlarımız araç gelene kadar öğrencilerini okulda tutmalıdır. Bunun yanı sıra kantinlerde satılan tarihi geçmiş ve yasaklı ürünler kontrol altında olmalıdır. Özel eğitim öğrencilerimiz bizler için çok değerli, dolayısı ile özel eğitim sınıflarımız da o derece önemli. Bu sınıflar diğer eğitim veren sınıf ortamlarından asla farklı olmayacak. Bu konuya bizler kadar sizlerin de önem vermesini istiyorum.”ifadelerine yer verdi. Kılıç, konuşmasının ardından sözü Sevim Aras İlkokulu öğretmenlerinden Sinem Seven’e bıraktı. “İyilikte Yarışan Okullar” kapsamında“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin kısa bir tanıtımını yapan Seven; “Amacımız Değerler Eğitimini ele alarak, değerlerimizi tekrar hatırlayarak, benimseyerek bu işi yürütmek. Dünyanın neresinde olduğu değil gerçekten ihtiyaç sahibi bir yetimle gönül bağı, gönül köprüleri kurmak bizim için önemli olan. Gazi İmam Hatip Ortaokulu ile projemize başladık.”diye konuştu.