DOLAR 8,67920.34%
EURO 10,18180.37%
ALTIN 491,110,65
BITCOIN 380440-7,78%
Ankara
25°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Kalkınma Ajansından Afiş Yarışması

ABONE OL
2 Aralık 2017 20:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara ilçelerinin özellikli yönleri ile tanıtılması ve mevcut turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi hedefi doğrultusunda “Ankara’da Gezilecek Çok Yer Var” mesajını konu alan afiş yarışması düzenleyecektir.

Ankara Kalkınma Ajansı bu yarışmayla, Ankara’nın sahip olduğu yerel tabiat varlıklarının, yöresel ve turistik zenginliklerinin “Ankara’da Gezilecek Çok Yer Var” mesajı ile ön plana çıkarılması yoluyla yerel turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi ve ulusal düzeyde farkındalığın artırılmasını amaçlıyor. Yarışmanın bir diğer amacı da grafik sanatına ilgi duyan öğrencilerin ve genç grafik sanatçılarının yaratıcılıklarını desteklemek. Ankara Kalkınma Ajansı seçilecek afişleri yurtiçi ve yurtdışında tanıtım faaliyetlerinde ve katıldığı saygın organizasyonlarda kullanarak, genç sanatçılara yeni ufuklar açmayı, yeni olanaklar sağlamayı hedefliyor. Yarışma şartları ve başvuru tarihleri, Ankara kalkınma ajansı resmi sitesinde şu şekilde açıklandı:

Yarışma Koşulları 

Yarışma tasarım alanında çalışan profesyonellere, üniversitelerin grafik tasarım, sanat ve ilgili bölümlerinde eğitim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Güzel Sanatlar Liseleri’nin ve Lise Grafik Bölümü öğrencilerinin katılımına açıktır. Yarışmaya Ankara Kalkınma Ajansı Kurum Personeli ve Seçici Kurul üyeleri ile yakınları katılamaz. Yarışmaya farklı rumuzla en fazla üç afiş gönderilebilir. Yarışmaya katılanlar, Ankara Kalkınma Ajansı’na vermekle yükümlü oldukları başvuru formunda; afişlerinin özgün ve kendilerine ait olduğunu, biçimsel olarak başka bir kaynaktan alınmadığını veya benzemediğini taahhüt etmiş sayılır. Seçici kurulun, biçimsel olarak çalıntı, direkt alıntı veya aşırı benzerlik olduğunu tespit ettiği çalışmaların sahipleri, Ankara Kalkınma Ajansı’nın gelecekte düzenleyeceği hiçbir yarışmaya kabul edilmeyecektir. Koşulların ayrıntıları Ankara Kalkınma Ajansı’nın resmi web sitesinden öğrenilebilir.

Afiş Temaları

Afişlerin, Ankara’nın özellikle çevre ilçelerinde bulunan doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri, yöresel ve turistik zenginlikleri ‘Ankara’da Gezilecek Çok Yer Var’ mesajı ile öne çıkarması beklenmektedir.

YARIŞMA  TAKVİMİ

Yarışma Başlangıç Tarihi  : 02 Kasım 2017

Son Başvuru Tarihi           : 31 Ocak 2018  saat 18:00

Seçici Kurul Toplantısı      : 07 Şubat 2018

Sonuçların İlan Edilmesi   : 9 Şubat 2018

Ödül Töreni ve Sergi          : 23 Şubat 2018

Sonuçlar, belirtilen tarihten itibaren kamuoyuna Ankara Kalkınma Ajansı internet sitesi ve basın kanalıyla duyurulacaktır. Ankara Kalkınma Ajansı, yarışma takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.