DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3510057,38%
Ankara
31°

AÇIK

17:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ülkü Ocakları, Başbuğ Türkeş’i Andı

ABONE OL
28 Kasım 2017 10:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başbuğ Alparslan Türkeş 100. Doğum Yıldönümünde Hafta Boyunca Gerçekleştirilen Etkinlikler İle Anıldı.

Bilge Lider Başbuğ Alparslan Türkeş doğumunun 100. Yıl dönümünde tüm Türk Dünyası’nda olduğu gibi Polatlı’da da hafta boyunca gerçekleştirilen etkinlikler ile anıldı. Polatlı Ülkü Ocakları tarafından Yeni Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Başbuğ’un Hayatı’ konulu seminerin ardından; Ankara Ülkü Ocakları Teşkilatlandırmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Karal ile Ülkü Ocakları mensupları tarafından ülkücü şehit Hasan Erdem’in mezarı ziyaret edildi. Polatlı Ülkü Ocakları tarafından bakımı ve onarımı gerçekleştirilen Hasan Erdem’in kabri başında Kuran-ı Kerim okundu. Polatlı’da Başbuğ Alparslan Türkeş’i Anma Etkinlikleri Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı tarafından 13 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program ile devam etti. MHP MYK Üyesi Dr. Ali Güler’in konuşmacı olarak katıldığı programa; MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ankara Ülkü Ocakları Teşkilatlandırmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Karal ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Etkinlikler Başkent Ankara’da Devam Etti

Başbuğ Alparslan Türkeş’in 100. Doğum Günü Anma Haftası Etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından İl ve İlçe Ülkü Ocakları mensupları; Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz önderliğinde Türk Dünyası’nın Bilge Lideri Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti. 140 Bin Bozkurt’un katıldığı ziyarette Başbuğ kabri başında dualar eşliğinde anıldı. Anıtkabir’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret ederek mozaleye çelenk bırakan Ülkü Ocakları Mensupları ardından yürüyerek Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Kurultayı’nda katıldı.

Başkan Karal; “Cennet Mekan Başbuğumuz Evlatlarını Ülkü Ocakları Çatısı Altında Ebedi Kılmıştır”

Ankara Ülkü Ocakları Teşkilatlandırmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Karal Başbuğ Alparslan Türkeş’in 100. Doğum Günü Anma Haftası dolayısı ile yaptığı açıklamada; “Cennet Mekan Başbuğumuz Bilge Liderimiz Alparslan Türkeş; hiçbir zorluğa teslim olmadan, inanç ve azimle yürüttüğü büyük mücadele sonunda Miliiyetçi Hareket Partisi’ni üç hilalli sembolüne kavuşturmuş, evlatları olarak gördüğü biz bozkurtlarını Ülkü Ocakları çatısı altında ebedi kılmıştır. Ülkücü Hareket onun liderliği ve kılavuzluğu ile yılları aşarak bugünlere gelebilmiştir. Yüreği millet sevgisi ile çarpan bir avuç mücadele adamının Başbuğumuzun öncülüğünde başlattığı bu uzun yolculuk, aşama aşama köklenerek bugün vazgeçilmez bir siyasi ve gençlik hareketi haline gelmiştir. Başbuğumuzun liderliği ile geçen zorlu yıllarda ülkemiz için çekilen çile ve yaşanan meşakkat; toprağa düşen şehitlerle dolu muhteşem bir mücadeleye dönüşmüştür. Türk milliyetçiliği yine Başbuğumuzun öngörüleri ile siyasallaşmaya başlamış; milletimizin tertemiz vicdanında ve genç bozkurtların gönlünde tutunabilmiştir. Türk milliyetçileri, O’nun liderliği ile kendilerine dayatılan sınırlı bir siyasal hareket alanını, yürekli ve akıllı bir siyasi mücadele ile bugüne kadar uzanan çizgide kırılma olmaksızın sürekli genişletmesini bilmişlerdir. Bugün; milli sorunlar karşısında Türk Milliyetçileri ve Ülkücü Gençlik sağduyulu, gerçekçi ve dengeli davranabiliyorsa,  bu hasletlerin yerleşmesinde şüphe yok ki liderimizin etkisi çok büyüktür. Başbuğumuz, yürekten inandığı ve gönülden bağlandığı Türklük aşkı uğruna, her türlü meşakkati göze alan ve yaşayan, çelikten iradesi ve sarsılmaz azmi ile hiçbir tereddüt belirtisi göstermeyen tam bir inanç timsalidir. Yetiştirip emanet ettiği Ülkücü Gençlik her daim vatanı için fedakârlığa, milleti için göreve hazırdır. Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i doğumunun 100. Yıl dönümünde minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum. Ad Günün Kutlu Olsun Başbuğum. Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin.” İfadelerine yer verdi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.