DOLAR 8,55700.03%
EURO 10,11880.05%
ALTIN 494,22-0,01
BITCOIN 312796-4,40%
Ankara
28°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kişiye Özel Asfalt

ABONE OL
28 Kasım 2017 10:22
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Polatlı İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulunda yer alan bir isme kişiye özel yol yapıldı mı? Ankara Gün Gazetesinde Polatlı’nın baronu olarak geçen bu isim, bu iddialar karşısında açıklama yapacak mı?

Polatlı’da son dönemlerde en çok konuşulan konuların başında imar planı tartışmaları var. Herkes kendine yönelik bir takım araştırma ve açıklama yapıyor. En büyük handikap ise Büyükşehir Belediyesine bağlanmamızla birlikte başladı. Beş binlik İmar Plan düzenlemesi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılırken binlik  çalışmalar ise Polatlı Belediyesi tarafından yapılıyor. Su hizmetleri Polatlı Belediyesinden alınıp ASKİ’ye geçtikten sonra su hizmetleri konusunda da Polatlı halkı epey sıkıntı yaşadı. Daha sonra yol konusu çok konuşuldu. Yolların yapılması hangi belediyeye ait? bizler biliyoruz ki 7metreye  kadar genişliği olan yolların yapımı Polatlı Belediyesine, 7metreden  geniş olan yolların yapım ve onarımı ise Büyükşehir Belediyesine ait.

Bir inşaat mühendisine özel asfaltlı yol yapıldı mı?

Bize gelen iddialara göre müteahhitseniz ya da inşaat mühendisi iseniz ve de iktidar partisinde ilçe yönetiminde yer alıyorsanız bu kurallar değişebiliyor. İddialara göre Büyükşehir Belediyesi Fen işleri ekibi böyle bir titre sahip olan İnşaat  Mühendisine günlerce kamyonu, kepçesi ve asfaltı ile hizmet verdi.  Şehitlik kaşında yapılan bir binaya tepeler yarılarak 7 metrelik yol açılıp asfaltı yine Büyükşehir Belediyesi Fen işleri tarafından kişiye özel asfaltlı yol yapıldı mı? Hemen iki bina öncesinde bir yol var.  Yeni yapılan bu yol hemen hemen bu mühendisin kapısının önünde bitiyor. Bu yolun devamı olacak mı?

Ortak olduğu firmanın önünde de asfalt çalışması

Kısa bir süre önce, önce AK Parti yönetiminden istifa edip sonra Polatlı’yı terk edeni onlarca insanı maddi zarara uğrattığı iddia edilen AK partili yönetim kurulu üyesinden sonra, Ankara Gün gazetesinde Polatlı’nın siyaset baronu diye adlandırılan bu kişinin hakkında ileri sürülen iddiaların doğruluğunu araştırıp partinin adını temize çıkarmak da hem cinsim olan ilçe başkanı arkadaşıma düşüyor. Ayrıca Polatlı Ticaret Borsasında ortağı olduğu iddia edilen bir firmanın önünde de kişiye özel asfalt çalışması nasıl yapıldı?  Şentepe, Köy yolları, Şehitlik, Kır evleri bakım beklerken Büyükşehir Belediyesi Fen işleri bunları niye görmüyor?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.