Ana sayfa GÜNDEM Başkan Yıldızkaya, Meslektaşlarının Öğretmenler Günü’nü Kutladı

Başkan Yıldızkaya, Meslektaşlarının Öğretmenler Günü’nü Kutladı

867
0

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile şehirde eğitim öğretime devam eden okulları ziyaret etti.

Meslektaşlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Yıldızkaya; öğretmenlere, isimlerine özel hazırlanmış hediyeler verdi. İMKB Ortaokulu, Atatürk Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Yavuz Selim İlkokulu’nu ziyaret eden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, ziyaretlerinin ardından Van depreminde hayatını kaybeden Polatlılı Öğretmen Hacer Özgür’ün kabrini ziyaret ederek çiçek bıraktı. Başkan Yıldızkaya Şehit Öğretmen Hacer Özgür’ün kabri başında dua ettikten sonra 13 Eylül Kültür Merkezi’nde hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı’na katıldı.

Köy Okulları Unutulmadı

Gün boyunca Polatlı’da görev yapan öğretmenler ile buluşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile eş zamanlı olarak Belediye Meclis Üyeleri tarafından köy okulları ziyaret edildi. Polatlı Belediye Meclis Üyesi Mücahit Özcan; Başkan Yıldızkaya tarafından hazırlanan hediyeleri Basri, Karapınar, Poyraz ve Şabanözü Mahalleleri’nde görev yapan öğretmenlere iletirken, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Uysal ise Beylikköprü, Karahamzalı, Tarım Kredi ve Uzunbey’de bulunan okulları ziyaret etti.

Başkan Yıldızkaya; “Tüm Meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutluyorum”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile yaptığı açıklamada; “Kıymetli meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Öğretmenlerimiz; sahip oldukları ilmi ve irfanı, cömertçe ve içtenlikle öğrencilerine aktarmaları, yarınların tablosuna şekil ve renk vermeleri açısından toplumumuzun vazgeçilmez mihenk taşlarıdır. Evlatlarımızın küçük yaşlarda başladıkları eğitim ve öğretim sürecinin her aşamasında; öğretmenlerimizin göz nuru, şefkati, merhameti ve öğütleri belirleyici bir niteliktedir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de öğretmenlerimiz yurdumuzun en ücra köşelerinde, fedakârca çalışmakta, güçlüklerle mücadele etmekte, çocuklarımıza yeni ufuklar açmak için çaba harcamaktadır. Öğretmen; Aydınlanmış akılların mimarıdır. Bilgiye ve öğrenmeye aç zihinlerin mihrabıdır. Terbiye olmuş gönüllerin mihmandarıdır. Cehaletin demir perdesini kıran mizaçtır. Bir harf öğrenmeye duyulan minnettarlıktır. Eğitim ve öğretimin mihenk taşı, kendini bilmenin, gelmişi ve geçmişi tanımanın misyonudur. Bu önemli günde Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara taşıyacak nesiller yetiştiren kıymetli meslektaşlarımızı ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladık. Tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; hayatta olmayan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli öğretmenlerimize sağlık ve esenlikler diliyorum.” İfadelerine yer verdi.