Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Tarihi Alanları, Kolej Öğrencilerine Anlatıldı

Polatlı Tarihi Alanları, Kolej Öğrencilerine Anlatıldı

912
0

Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtımı  Merkezi,  Türk Eğitim Derneği(TED) Konya Koleji, Mezaim Kiraz(Uğur Koleji) Eğitim Kurumları ve Işın – Yaman  Koleji öğrencilerine  alan kılavuzluğu hizmeti Verdi.

Sakarya Meydan Muharebesi  Tarihi Milli Parkındaki tarihi alanları gezen Polatlı’daki  özel Eğitim kurumu ve TED Konya Koleji öğrenci ve öğretmenleri  Duatepe, Sakarya Zaferi Anıtı ve Gordion  başta olmak üzere tarihi değerlerimize  hayran kaldılar. TED  Konya Koleji İngilizce Bölüm Başkanı öğretmen  İsmail Köseoğlu,  Kurtuluş Savaş alanlarını POTA kılavuzları eşliğinde gezdiklerini ve tarihi alanlardan büyülendiklerini söyledi. Köseoğlu, “Polatlı’daki tarihi değerler herkesin görüp gezmesi gereken yerler.  Milyonlarca insanların  vatan için şehit olması ve  her yaştan genç yaşlı, kadın erkek tüm insanımızın bu mücadelede yer alması bizleri son derece duygulandırdı.  Kayseri’deki lise öğrencilerinin buraya gelip şehit olmaları çok etkiledi.  Buraya gelinceye  kadar  Polatlı’nın bu kadar zengin bir kültüre  sahip olduğunu bilmiyordum.” dedi.

Polatlı’da böyle tarihi değerlerin oluğunu daha önce bilmiyorlardı

Köseoğlu, Polatlı Belediyesi Alan kılavuzlarının bölgeye ve konuya çok hakim olduğunu, geziye katılan 8 ve 11. Sınıf öğrencilerinin anlayabileceği tarzda bilgi verildiğini dile getirdi.  İsmail Köseoğlu, “Konya’da böyle bir şey yok, Polatlı Belediyesinin tanıtım çalışmaları nedeniyle tebrik ediyorum. Teşekkür ediyoruz, çok çok büyük bir hizmet veriyorsunuz. TED Konya Koleji olarak 9, 10 ve 12. Sınıf öğrencileri için de Polatlı gezisi düzenlemeyi düşünüyoruz. .” diye konuştu. Konya TED Koleji öğretmen ve öğrencileri, Polatlı’da böyle tarihi değerlerin oluğunu daha önce bilmediklerini ifade ettiler. TED Konya Koleji 4 öğretmen ve 80 öğrenciyle Polatlı Tarihi Alanlar Gezisine katıldı.