Ana sayfa GÜNDEM Öz: “MHP’den Gittikleri An Bittiler”

Öz: “MHP’den Gittikleri An Bittiler”

684
0

İlçemiz tanınmış işadamlarından, Türk Milliyetçiliği ile tanınan İhsan Öz, Türkiye gündemi, ilçemizdeki siyasi hayat ve yeni kurulan İyi Parti hakkında açıklamalarda bulundu.

Türk Milliyetçiliği ile bilinen İhsan Öz, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör’ü ziyaret ederek siyasi kulvarda bir dizi istişarede bulundu. Siyasetin konuşulduğu ziyarette yeni kurulan İyi Partiyi eleştiren Öz “yeni kurulan bu parti ülkücüleri yani bizi temsil etmiyor” ifadeleri ile aslolanın  vatan  olduğunu savundu. Öz, İyi Parti İlçe Başkanı Yetkin Öztürk ile eski ticari bağlantısı hakkında; “Ticaret insanların karşısına farklı farklı birliktelikler çıkarıyor. Ben de son yıllarda ticari faaliyetlerimde birçok ortaklıklar yaptım. Yetkin Öztürk de bunlardan biridir. Polmat Basımevi ve Gazete Ayrıntı’daki ortaklığımız ilçe başkanlığına atanmadan çok önce bitmiştir. Herkes kendi yolunu çizer benim de bundan sonraki süreçte bu arkadaşla siyasi birlikteliğimizin olması imkansızdır.”dedi.

Siyasetin Nabzı Bu Ziyarette Attı

Türk Milliyetçiliği ile bilinen İhsan Öz, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör’ü ziyaret ederek   siyasi kulvarda bir  dizi İstişarede bulundu. Siyasetin konuşulduğu ziyarette yeni kurulan İyi Partiyi eleştiren Öz “Yeni kurulan bu parti ülkücüleri yani bizi temsil etmiyor” ifadeleri ile aslolanın  vatan  olduğunu savundu.

Aşina İnşaat Sahibi İhsan Öz,  Ayrıntı Gazetesi imtiyaz sahibi Osman Yüksel ve Ülkü Ocakları eski Başkanı Selami Sungurlu MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör’ü ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular. Gündeme ilişkin konuların istişare edildiği ziyarette önemli konulara parmak basıldı. 2009 MHP ‘den Polatlı Belediye Başkan Adayı olan Öz, ziyaret esnasında yeni kurulan partiye ilişkin görüşlerinde “Bizim yerimiz de yurdumuz da bellidir” diyerek MHP çatısını işaret etti.

“İhsan Öz Başkanımın Polatlı’daki Siyasi Ağırlığını Herkes Bilmektedir”

Oldukça sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleştirilen ziyarette MHP Polatlı İlçe başkanı Uğur Güngör “İhsan Öz başkanıma, Selami reise ve Osman Yüksel’e nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Partimizde yılladır beraber siyaset yaptık, bu davanın peşinde beraber koştuk ayrımız gayrımız olmadı.  Bundan sonrada kesinlikle de olmayacaktır. Sıkıntımız yok hep birlikte el ele yürüyeceğiz. Amacımız davamızı bugün olduğumuz yerden bir adım daha ileriye götürmek. 10 yıl sonra 10 adım daha ileriye götürmek amacımız budur.  İhsan Öz başkanımın Polatlı’da ki siyasi ağırlığını herkes bilmektedir. Bugün burada bir arada bulunmaktan mutluyuz, çok teşekkür ediyorum, Allah Razı olsun. Selami Sungurlu benim Polatlı’da ilk  Ülkü ocakları başkanımdır. 1997 yılında Yozgat’tan okuldan geldiğimde  Selami başkanım ve  Osman Yüksel ile yönetimde birlikte  bulunduk. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

“Uğur Kardeşimizin Her Zaman Yanında ve Destekçisiyiz”

İhsan Öz “Uğur kardeşim aday olduğumda ocak başkanıydı. Allah razı olsun cefakârca ocağa yakışır şekilde çalışmalarımızı birlikte yürüttük, her zaman olduğu gibi  yine faydalı oldu. Uğur Güngör’ün bu anlamda davaya harekete çok faydalı olacağını düşünenlerdenim. Bundan şüphem yok her zaman yanındayız” dedi.

“Seçime Hazırlanıyoruz”

Ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör “2019 yılında önümüzde üç seçim var. Yerel, milletvekilli ve başkanlık seçimi. MHP yıllardır kendi eksininde siyaset yapan çizgisini değiştirmeyen bir parti. Genel merkez politikaları çerçevesinde Polatlı da  politikamıza , siyasetimize devam edeceğiz. Genel başkanımız ve genel merkezimizin taktirlerine göre 2019 seçimlerine hazırlanıyoruz.  Hali hazırda mahalle temsilcilerimizi atıyoruz, üye kayıtlarını  güncelliyoruz. Bizim hazırlığımız 2019 yılında seçimlerde başarılı olmak içindir.  Genel merkezimiz ve biz yapılacak tüm seçimlere hazırız.

“İktidar da Olsak Muhalefette De Kalsak Değişmez Davamız Türk Milliyetçiliğidir”

Güngör “ Biz iktidarda olsak muhalefet de  olsak ülke konularında milli konularda  politikamız her zaman aynıdır. İktidar oluruz ekonomi ve sosyal anlamda değişik politikalar izleyebiliriz elbette  ama milli konularda değişmez. 1969 yılında kurulmuş parti ilçe teşkilatımızın sayfasında bir fotoğraf paylaştım , 1974 MHP İlçe kongresi orada Kerkük Türk’tür Türk kalacak yazıyor sene 2017 Kerkük Türk’tür Türk kalacak diyoruz. MHP olarak bizim  değişmeyen çizgimiz var. Milli ve kırmızı çizgilerimiz asla değişmez değişmeyecek. İktidarda olsak muhalefette de kalsak değişmez davamız Türk milliyetçiliğidir”

“Nato’nun Yaptığı Affedilemez”

Nato noktasında görüşlerini açıklayan  Güngör “NATO’nun  yaptığı tamamen bir terbiyesizliktir. Bu hata değildir hata  affedilebilir düzeltilebilir. Bu hata değil kasıtlı ve bilinçli yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucu başkanı ve  bugünkü Cumhurbaşkanına karşı yapılmış büyük bir  hakarettir. Bizlerde bu hakareti en ağır şekilde kınıyoruz. Bu özürle geçiştirilemez, bunun yaptırımı olmalı, NATO’da bu kastı kimler yaptırdıysa onlarda cezasını çekmelidir. Genel başkanımızın bu anlamda net söylemleri var. Bu  kastın bir cezai yaptırımı olmalıdır” dedi.

Öz “Aslolan MHP’dir Davaya, Partiye Sahip Çıkmaktır”

İhsan Öz “1987 yılında ilk oy attığımda  % 3,4 almıştık. MHP  olarak aldığımız bu oy oranlarından hiç gocunmadık, aksine gittiğimiz her yerde  güçlü yürüdük. Baraj konularının konuşulduğu bu ortamda MHP’nin ülkede aktif olması çok önemli ancak MHP  her şeyden önce bir ülke partisidir dava partisidir. Bu ülkenin beka partisidir, o yüzden oy oranı yüzde13’tür 15’tir. MHP’ye gönül veren insanlarda partinin aldığı  oy oranının bir önemi yoktur.  Elbette ki gelişen   globalleşen  ve modernleşen dünyada yönetimde yer almak önemli. Ancak  aslolan davaya, partiye sahip çıkmaktır. MHP’den daha öncede ayrılanlar oldu gidenler, gelenler oldu. Biz teşkilatımızı seviyor ve destekliyoruz.

“NATO Tarafında Olmak da Nedir”

1915 – 1920’li yıllarda  NATO içinde olan ülkeler ihtilaf devletleri adı altında Osmanlı’yı yani Türk topaklarını işgal etmek istediler. O zamanlarda nasıl yedi düvele  bu millet dersini verdiyse tekrar gerektiğinde yine aynı şekilde NATO  ülkeleri dahil gerekli cevabı fazlası ile verir.  Bu milletin ayranını kabartmamak lazım.  Bu millet şuanda zaten NATO’nun büyük gücü ABD ile Kuzey Irak ve Suriye’de terör örgütleri vasıtası ile savaş halinde. Bu noktada NATO’nun emelleri belli.  ABD  önderliğinde Türkiye üzerine farklı senaryoları var. Türk milleti daha önce olduğu gibi bundan sonrada bu senaryoları paçavraya çevirecek güç ve kuvvete muktedirdir. Basit bir yanlışlık olarak kuru bir özürle geçiştirilmeye çalışılan Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan hakareti sadece densizlik değil bir planın parçası olduğunu düşünüyorum. Atamıza saygısızlık etmek hiç kimsenin haddine değildir. Cumhurbaşkanımıza yapılan saygısızlığın seksen milyona yapıldığını kabul ediyor ve yapılacak olan tüm yaptırımları toplum olarak destekliyoruz.

Öz: “Nato’cularla İşim Olmaz”

“Son dönemde kurulan yeni bir parti var. Bu Partinin kuruluş felsefesinde NATO’ya bağlılık  var. Yeni kurulan (İyi) partinin kimler tarafından desteklendiği de açıkça ortaya çıkıyor.  Bu anlamda partimize davamıza daha fazla sahip çıkmalıyız. Tüzüğünde Nato’yu savunan ama halkın karşısına çıktıklarında Milliyetçi pozları veren siyasilerle halkın anlayacağı dille Nato’cularla işim olmaz.”

Öz “MHP’den Gittikleri An Bittiler”

“Milliyetçi Hareket Partisinde yaşanan imza sürecinde bizde bir çok ülkücü gibi partide değişimden yana bir tavır aldık. Bu tavrımızı alırken Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de söylemi olan bunların içindeki tek ülkücüdür Koray Aydın söylemi gibi biz de Koray beyin ülkücü geçmişine inanarak onunla yol yürüdük. Bu desteğimiz onun MHP’de yapacağı siyaset ile ilgilidir. Bu destekte aslolan Milliyetçi Hareket Partisi’ydi. MHP’den gittiği anda benim Koray beyle işim bitmiştir. Benim şuanda yeni kurulan bu partinin ne ilçe başkanı Yetkin Öztürk, ne de Koray Aydın ile hiçbir birlikteliğim yoktur.”

“Benim Yetkin Öztürk İle Siyasi Hiç Bir Bağım Kalmamıştır”

Ticaret insanların karşısına farklı farklı birliktelikler çıkarıyor. Ben de son yıllarda ticari faaliyetlerimde bir çok ortaklıklar yaptım. Yetkin Öztürk de bunlardan biridir. Polmat Basımevi ve Gazete Ayrıntı’daki ortaklığımız ilçe başkanlığına atanmadan çok önce bitmiştir. Herkes kendi yolunu çizer benim de bundan sonraki süreçte bu arkadaşla siyasi birlikteliğimizin olması imkansızdır. Şimdi beni bu açıklamayı yapmaya zorlayan sebep insanların bizi hala beraber sanmalarındandır. Yine söylüyorum “Benim Yetkin Öztürk ile siyasi hiç bir bağım yoktur”

Öz “Önemli Olan Lider Teşkilat Doktrin”

“Davanın hareketin lideri kim olmuş bizler için çokta önemli değildir. Çünkü her bir ülkücü sancaktır, bayraktır. Bu amaç ile yetişen bir gençlik üç hilalin iktidar olması için çalışmalı partisine ve Genel Başkanına sahip çıkmalıdır. Bu öyle bir partidir ki; öncelikli amacı Vatandır, gerisi de teferruattır. Bu bilinç doğrultusunda bu vatan için kim iyi şeyler yapıyorsa, bu vatana kim sahip çıkıyorsa Cumhurbaşkanı,  Başbakan, Genel başkanlar onlara destek vermeliyiz. Onların yanında olmalıyız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli her zaman devlet adamlığını göstermiştir. Bu tavırda her kesim tarafından kabul görerek saygı ile karşılanmıştır” dedi.