DOLAR 8,3951-0.15%
EURO 9,98650.02%
ALTIN 490,220,26
BITCOIN 3210390,26%
Ankara
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HayKonfed’den Polatlı’ya Övgü

ABONE OL
8 Aralık 2017 12:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Ankara Başkanı Haydar Özkan ve Ankara’dan birçok hayvan sever geçtiğimiz gün ilçemizdeki sokak hayvanlarını ziyaret ettiler.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Ankara Başkanı Haydar Özkan ve Konfederasyon üyesi hayvan severler, Polatlı’daki sokak hayvanlarını ziyaret ederek çöplük çevresinde yaşayan sokak köpeklerini beslediler, yaşam koşullarını incelediler. Ziyarette; HayKonfed Polatlı Temsilcisi Aysun Taşçı, Polatlı Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Alper Seber, Başkan Yardımcıları Cabbar Çepur ve Tülay Karakuş, Ankara’dan kalabalık bir grupla gelen HayKonfed ailesine rehberlik ettiler.

Özkan, emeği geçenlere teşekkür etti

Ziyaret kapsamında önce çöplüğün yol kenarındaki kısmına gidilerek buradaki köpeklere mama ve su bırakıldı. Sonrasında çöplük yanında özellikle anne ve yavru köpeklerin yoğun olarak bulunduğu alanda besleme yapıldı. Ziyarete dair gazetemize açıklamada bulunan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Ankara Başkanı Haydar Özkan, öncelikle buradaki köpeklere sahip çıkan isimlere teşekkür etti. Özkan; “Bu ziyaretimizde sahanın acısını yüreğinde hisseden ve birebir canla başla mücadele eden Aysun Taşçı hanıma destek olmak, burada yaptıklarını kamuoyuna göstererek insanlara örnek olmasını amaçlıyoruz. Bu Pazar gününde sabah çocuklarıyla evinde güzel kahvaltısını yapabilir, günlük yaşantısını sürdürebilir ama sadece Pazar olarak da değil haftanın yedi günü yirmi dört saat burada. Bakın şöyle çevreye baktığımız zaman çöplük yanıyor, ateş çıkıyor, dağın başı burada bütün cesaretini toplayıp buraya Aysun Hanım tek başına geliyor ve hiçbir karşılık beklemeden, hiç birinden bir menfaat beklemeden bunlara hizmet ediyor, bunları besliyor doyuruyor.  Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ne zaman görüştüysek kendisiyle çok duyarlı davranıyor. Meclis Üyesi Mahir Özel Bey’e özellikle teşekkür ediyorum çok duyarlı, merhamet ve vicdanı duyguları çok yüksek bir insan. Her zaman bizlere yardımcı oldular. Alper Beyler, dernekler, arkadaşlar, Cabbar Beyler bugün kendileri de buradalar, hepsine teşekkür ediyorum. Ayrıca her çağırdığımızda bir dakika düşünmeden gelen Metin Ünal ve Alper Karnış’a da teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

“Sokaklardaki hayvanlara insanlar huzur vermiyor”

Yaptıkları gözlemde su ihtiyacının ön planda olduğunu belirten Özkan; “Son günlerde sürekli yemek takviyesi verdiklerini beyan ettiler ve şu anda da bizim yanımızda yemek takviyesi yaptılar. İnşallah bundan sonrada hiç aksatmadan kemiktir sulu yemektir çıkan temin ettikleri yemekleri Aysun Hanıma Sokak beslemesinde yardımcı olacaklarını beyan ettiler, söz verdiler. Bu da bizi mutlu etti. Bunu duyduğumuz için buradan mutlu bir şekilde ayrılacağız. Burada Belediyenin Aysun Hanımın ihtiyacı benim gördüğüm su. 500 metre çöplüğün diğer tarafında büyük bir su ihtiyacı var. İnşallah Sayın Başkanım ve Mahir Beyle de görüşeceğiz. Onların da bu konuda burayı susuz bırakmayacakları konusunda çok ümitliyim. En azından barınak yapılana kadar. Yapıldıktan sonrada bu ihtiyaç devam edecek. Çünkü sokaklardan kaçan hayvanlar ne yazık ki şehrin dışına kaçıyorlar. Sokaklardaki hayvanlara insanlar huzur vermiyor, rahatsız oluyor korkuyor bu noktada hayvanlar şiddete maruz kaldıkları için şehrin dışına çıkıyorlar. Çıktıkları zaman da nerede karınlarını doyurabilirler, tabi ki atıklardan, bu sebeple buraya geliyorlar. Burada sürekli hayvan popülasyonu olacak, istesek de istemesek de bunu önleyemeyiz.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.