DOLAR 8,35580.05%
EURO 9,93390%
ALTIN 486,20-0,09
BITCOIN 326049-2,52%
Ankara
31°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Birbirinden Faydalı Kurslar Halk Eğitim’de

ABONE OL
8 Aralık 2017 11:59
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Halk Eğitim Merkezinde, Üniversite hazırlıktan yabancı dil kurslarına, el sanatlarından bilgisayara kadar birçok alanda kurslar devam ediyor.

Meslek edinmek, aile bütçesine katkı sunmak, toplumun kalkınmasına katkı sağlamak, okuma-yazma öğrenmek ve boş zamanlarınızı en kaliteli şekilde değerlendirmek için Halk Eğitim Merkezine uğramaya ne dersiniz? Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara taşımak için her geçen gün artan Hayat Boyu Öğrenme ve öğretme arzusu ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Polatlı Halk Eğitim Merkezi çalışmaları devam ediyor. Polatlı Halk Eğitim Merkezinde aklınıza gelebilecek pek çok konuda eğitim alabilir, ayrıca kurs sonunda MEB onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz.

Kurslar say say bitmiyor…

Bilgisayar, İngilizce, Hijyen, Çocuk Gelişimi, Motorlu Taşıtlar Sınavına Öğretmen Yetiştirme Kursu, Üniversiteye Hazırlık Kursu, Site Yöneticiliği, Drama, Halk Oyunları, Gassal, Kuran-ı Kerim, Doğalgaz-Kalorifer, Sandık Kurulu, Özel Eğitim Uygulamaları, Arapça, Resim, Kooperatifçilik, İlkyardım, Cilt Bakımı, Emlakçılık, Kantincilik, Sürü Yönetimi, Basınçlı Sulama, Zirai Sulama, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşaret Dili, El Sanatları, F Klavye, Yabancılara Türkçe Dersi, Okuma-Yazma, KPSS, Bahçe İşleri, Diksiyon, Tesisatçılık, Tıbbi Sekreterlik, El Sanatları ve Osmanlıca, bu kurslardan bazıları.

El sanatları kursları daha çok hanımlar tarafından tercih ediliyor

İngilizce kursu, lisans mezunları ve ortaokul-lise mezunlarına ayrı ayrı olmak üzere A1 ve A2 seviyelerinde veriliyor. Birçok işyerinde zorunlu hale gelen Hijyen belgesini de Halk Eğitim Merkezinde MEB onaylı olarak edinebiliyorsunuz. Genel olarak verilen bilgisayar kursunun yanı sıra F Klavye ile Adalet Bakanlığı sınavlarına hazırlık kursları da veriliyor. Motorlu Taşıtlar Sınavına Öğretmen Yetiştirme Kursu yılda bir kere yapılıyor. Belgesi olmayan motorlu taşıt kursu eğitimi veremiyor. El Sanatları kapsamında da birçok kurs veriliyor, el sanatları kursları daha çok hanımlar tarafından tercih ediliyor. Yılsonunda ise kursiyerlerin yaptıkları çalışmalar açılan sergide görücüye çıkıyor.

Üniversite sınavına girecek mezunlara kurs imkanı

Bu kurslardan belki de en önemlisi Üniversiteye hazırlık kursu. Bilindiği gibi öğrenimine devam eden öğrenciler okulları bünyesinde üniversite hazırlık kursu alıyor. Mezun durumda olan ve özel kurslar için maddi durumu yetersiz kişiler için ise Halk Eğitim Merkezinde kurs imkanı sunuluyor. Halk Eğitim Merkezi destekleme ve yetiştirme kursunda öğrenciler, tercih ettikleri 6 tane dersten haftanın beş günü eğitim alıyorlar. İlk başvuruları eylül ayında alınan kurs için ikinci başvurular ise şubat ayında başlayacak. Başvurular; 7-18 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

Aldığınız sertifikalar ile iş bulmanız kolaylaşıyor

Bunların yanı sıra çocuk gelişim kursundan belge alan kursiyerlerin çoğunluğu da Kreş ve anaokullarında yardımcı personel olarak iş bulabiliyor. Halk Eğitim Merkezi kurslarında aldığınız sertifikalar MEB onaylı oluyor. Bu sebeple iş başvurularında aldığınız eğitimleri belgeleri ile sunmuş oluyorsunuz. Birçok kursiyer bu anlamda kurslardan faydalanıyorlar. Merkezde ayrıca Türkçe öğrenimi gören 60’a yakın Suriyeli var, kurs 4 ay sürüyor, eğer Latin alfabesi biliyorlarsa 2 ay gibi kısa bir sürede Türkçe öğrenebiliyorlar. Halk Eğitim Merkezinde talepler üzerine yeni kurslar da açılabiliyor. Okuma-yazma kursu haricinde diğer kurslarda sınıf açılabilmesi için en az 10 kişi gerekiyor. El sanatları kurslarının tümü ücretsiz. Diğer kurslarda ise kişilerin bütçesine göre bağış kabul ediliyor. Kurslar artık tek binada da değil, mahalle konaklarında, perpada ve birçok yerde veriliyor.

5000 öğrenci ile Polatlı’nın en çok öğrencili okulu

Halk Eğitim Merkezinde ayrıca Açıköğretim ortaokul ve lisesi bürosu hizmeti veriliyor. Açık lise ve ortaokul öğrencilerinin kayıtları Halk Eğitim Merkezinde yapılıyor. Bu anlamda Halk Eğitim Merkezi 5000 öğrenci ile Polatlı’nın en çok öğrencili okulu unvanına sahip. Açık lise ve ortaokul öğrencilerinin sınav giriş belgeleri burada veriliyor, ayrıca kitap teslimatları da burada yapılıyor.

Hayat boyu öğrenen bir Türkiye için, Halk Eğitim Merkezleri sizi bekliyor…

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.