Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’nın Can Simidi; Gökpınar Barajı

Polatlı’nın Can Simidi; Gökpınar Barajı

1621
0
PAYLAŞ

Polatlı çiftçisinin dört gözle beklediği, Polatlı’nın içme ve sulama suyu sorununu büyük miktarda çözecek Gökpınar Barajının yapımı devam ediyor.

Ak Parti İlçe Başkanı Demir, geçtiğimiz gün Gökpınar Barajına giderek çalışmaları yerinde inceledi. Cumartesi günü Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Ankara Büyükşehir Meclis Üyesi İlyas Kara, Polatlı Belediye Meclis Üyesi Durmuş Ali Yaman, Akparti Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Aski Bölge Şefi Zübeyir Şimşek ile birlikte Gökpınar Barajına giderek yerinde tespit ve durum değerlendirmesi yaptılar.

Suyun sertlik oranı düşecek

Eskişehir D.S.İ tarafından yapılan Gökpınar Barajı Eskişehir bölgesine katılmasından sonra Polatlı’ya da can simidi olacak. Gökpınar Barajı hem çiftçinin umudu hem de Polatlı’nın içme suyu sorununu çözecek. Yaz aylarında iklim ve vahşi sulama ile kesilen Sakarya Nehrine su desteği sağlayarak çiftçilerimizi susuzluktan kurtaracaktır. Yıllardır Yüzükbaşı’ndan gelen içme suyunun tuz oranının yüksek olması ile içmede çok fazla kullanılmaması. Tuz oranından dolayı su tesisatları ve elektrikli aletlerin çamaşır ve bulaşık makinesinin aşırı tuzlanmadan dolayı bozulması. Gökpınar’dan gelecek su ile ortadan kalkacak. Gökpınar Barajı suyun sertlik oranı çok düşük olup vatandaşlar direk olarak çeşmelerinden içebilecekler. Barajın 2018 yılı sonuna kadar bitmesi bekleniyor.