Ana sayfa GÜNDEM Mazlum Polatlı’yı Temsil Edecek

Mazlum Polatlı’yı Temsil Edecek

865
0
PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri” projesi kapsamında her yıl ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin önce kendi okullarında seçtiği daha sonrasında ise Ankara Öğrenci Meclisi’nde Polatlı’yı temsil edecek ismi belirlediği öğrenci meclisi seçimlerinin 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi seçimleri tamamlandı.

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen Polatlı Öğrenci Meclisi temsilcilik seçimlerinde 15 aday öğrenci yarıştı. Okulların belirlediği temsilci öğrencilerin oylarıyla belirlenen seçimlerde Polatlı Anadolu Lisesi temsilcisi Çağlar Mazlum oyların büyük çoğunluğunu alarak başkan seçildi. Seçimlere Türkiye Öğrenci Meclisi 10. dönem Divan Başkan Vekili İlker Kozan da katılarak öğrencilerin demokrasi kültürünün geliştiği bu projede genç öğrencilere önemli mesajlar verdi. Özellikle Polatlı öğrenci temsilciliği döneminde Türkiye öğrenci meclisi başkan vekili olarak halen divanda görev yapan Kozan, tecrübelerini aktardı.

Mazlum: “Okullar Arası Diyalogu Artırmak İstiyoruz”

Seçimlerin ardından başkanlığa seçilen Polatlı İlçe Öğrenci Meclisi Başkanı Çağlar Mazlum, seçimlerde kendisini destekleyen tüm öğrenci arkadaşlarına teşekkür ederek “Liseler biz gençlerin üniversite hayatı öncesinde tecrübe edinerek, hayata bakış açımızın geliştiği bir dönemdir. Bu dönemde değerli devlet büyüklerimizin bize demokrasiyi yaşayabilmemize yönelik verdiği şans ve bize söz hakkı tanımaları sebebiyle kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu anlamda Polatlı öğrenci temsilcisi olarak okullar arasındaki diyalogu artırmak ve öğrenci arkadaşlarımızın taleplerine yönelik çalışmalarımızı yaparak, yetkili makamlara iletmek ve Ankara Öğrenci Meclisi’nin gündemine taşımak için çalışacağız. Bu vesile ile seçimlerimizin ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kozan Tavsiyelerde Bulundu

Türkiye Öğrenci Meclisi 10. dönem Divan Başkan Vekili İlker Kozan, Polatlı öğrenci meclisi seçimine katılarak genç arkadaşlara tavsiyelerde bulunarak tecrübelerini paylaştı. Kozan “Bildiğini üzere sizin şu anda üstlendiğiniz sorumluluğu ve görevi bende ifa ettim. Daha sonra bu görevimizi daha ileriye taşıyarak sırasıyla Ankara Öğrenci Meclis Başkanlığı görevine seçildim ve Türkiye Öğrenci Meclisi Başkan Vekilliği görevini ifa ediyorum. Demokrasi kültürünün daha ortaokul ve lise düzeyindeyken aşılanması son derece önemli bir çalışma. Burada önceliğimiz birlik olmayı, devlet büyüklerimize önerilerimizi ve taleplerimizi iletmek noktasında birer köprü olmanızdır. Önceliğiniz yaşadığınız şehir Polatlı olmalı. Ankara meclisinde ve Türkiye meclisinde yaşadığınız şehri en iyi şekilde temsil etmelisiniz. Bu anlamda ben her zaman başkan vekili olarak sizin yanınızdayım. Elimden gelen çabayı sarf ederek, sizlerle birlikte daha iyi bir eğitim düzeyine ulaşmak ve eğitim sisteminde öğrenci-idareci uyumunu yakalamam adına çalışacağız” dedi.