Ana sayfa GÜNDEM Derby Maçını Dostluk Kazandı

Derby Maçını Dostluk Kazandı

581
0
PAYLAŞ

1926 Polatlı Belediyespor : 0 –  Haymanaspor : 0

Ankara Süper Amatör ligte Ankara’nın iki komşu İlçe takımı Derby niteliğindeki ilk maçta Polatlı’da karşılaştı. Maç öncesinde geçmiş yıllarda yaşanan olumsuz olayların etkisi ile her iki tarım taraftarı da provokasyonlara prim vermemeleri yönünde uyarıldı. Bu güzel maç karşılıklı dostluk mesajları ile başladı ve son derece sakin şekilde sona erdi. Dostluk kazandı.

“Hava Güneşli ve futbola uygundu”

Sahada yaklaşık 1200-1300 sporsever vardı. Açık tribünde 250-300 Haymanaspor taraftarı maçı izledi. Sahada Güvenlik çok üst seviyede alınmıştı. 1926 Polatlı Belediyespor sahaya şu kadro ile çıktı.

Yavuz Selim Gündüz, Bayram Öz, Hasan Saka, İlker Öymez, Mehmet Sarper  Kıskaç, Hasan Gürel, Emre Çarpaz, Halil İbrahim Mercimek, Ümit Avcı, Onur Demirci, Kürşat Eler.

İlk 15 dakikada 1926 Polatlı Belediyespor etkili

Sonra denge sağlandı, konuk ekip kalemize daha sık geldi. Haymana 19 ve 23. Dakikalarda  çok etkili geldi iki net gol pozisyonu kullanamadı. 34. dakika defanstaki hatada Haymana forveti fırsatı değerlendiremedi. 40. dakika da net gol pozisyonundan 7 no Bayram 1926 Polatlı Belediyespor adına pozisyondan yararlanamadı. Penaltı noktasından topu auta attı. İlk yarıda 3 dakika uzatma oldu.

Uzatmanın ilk dakikasında kaptan Halil İbrahim ceza sahasında son derece uygun pozisyonda  topa hakim olamadı. Sonuç yok son dakika yine golü kaçırdık. İlk yarı 0-0 sona erdi. 2. Yarıya hızlı giren ekibimiz 54 ve 68. Dakikalarda iki net pozisyonu kullanamadı.

Maçın 90 dakikası 0-0 berabere sonuçlandı. Hakem ikinci yarıda 5 dakika uzatma işaretini yaparken orta sahadaki mücadelede 1926 Polatlı Belediyesporlu sporcuya ikinci sarı kart göstererek oyundan ihraç etti. Son beş dakikada skor değişmedi. Maç 0-0 sona erdi.

Rakip Haymanaspor maç boyunca çok iyi mücadele etti. Sahada 1926 Polatlı Belediyespordan daha iyi bir görüntü verdi. Maç içinde iki net pozisyonu değerlendirmiş olsalardı maçın skoru değişebilirdi.

Polatlı bu maçta konukseverliğini en iyi seviyede gösterdi ve komşu ilçe ile hiçbir sorun yaşanmadan bu güzel sonuç alındı. Dileğimiz aynı konukseverliği komşu ilçemizin ikinci yarıdaki maçta da Polatlı’ya göstermesi.

Aymaz Ankara sahnesinde

Polatlı’nın spor adamlarından saha komiseri Adem Aymaz dün Ankara Gençler birliği stadında oynanan U-21 ligi Gençlerbirliği Kayseri spor maçında saha komiserliği görevi alarak Polatlı’nın ismini Ankara’da temsil etti. Aymaz’ı kutluyoruz.