DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3533627,84%
Ankara
26°

AÇIK

17:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Demir, Adaylığını Açıkladı 

ABONE OL
20 Kasım 2017 09:08
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Sanayisinin genç esnaflarından Ahmet Demir, Cumartesi günü Vabis Restaurant’ ta, yönetim kurulu listesinde yer alan isimler ile birlikte, yerel basın temsilcileri için düzenledikleri kahvaltının ardından yaptığı basın açıklaması ile Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası başkanlık seçimlerine yaklaşılırken başkan adaylığı açıklamaları da devam ediyor. Mevcut başkan Osman Aydoğan’ın adaylık açıklamasının ardından, Polatlı Sanayisinin genç  esnaflarından Ahmet Demir, Cumartesi günü Vabis Restaurant’ ta, yönetim kurulu listesinde yer alan isimler ile birlikte, yerel basın temsilcileri için düzenledikleri kahvaltının ardından yaptığı basın açıklaması ile Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

“Sanayi esnafımıza daha iyi hizmet için hazırız’’

Başkan adaylığı ile ilgili basın açıklamasında Demir, yönetim kurulu listesindeki ekibiyle  birlikte, Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası yönetimine talip olma sebeplerini; “Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası yönetimine talip olmamızın en önemli sebebi, Sanayi esnafımıza daha iyi hizmet sunma imkânı sunacağımıza dair inancımızdır. Sanayi esnafımızın yaşadığı sıkıntıları bilen, yıllarını Polatlı Sanayisinin gelişimi için vermiş yönetim kurulu üyelerimizle birlikte, Sanayii esnafımıza hizmete talibiz.’’ sözleriyle dile getirdi.  Başkan adayı Ahmet Demir, amaçlarının günden güne gelişen ve hızla büyüyen Polatlı’mıza sanayi alanında en iyi hizmeti sunmak olduğunu sözlerine ekledi.

“Hedef; Gelişen Polatlı’nın gelişen Sanayisi’’

Coğrafi ve stratejik olarak önemli bir konumda olan Polatlı’ nın her geçen gün göç almaya devam ettiğini belirten Başkan adayı Ahmet Demir, büyümeyle birlikte sanayi ihtiyaçlarının da her geçen gün arttığına vurgu yaptı.

“Sanayi esnafımızın en büyük sorunu; Güvenlik”

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası başkanlığına adaylığını açıklayan Ahmet Demir, ‘’Sanayi esnafımızın uzun yıllardan beridir yaşadığı en büyük sorun;  Güvenlik sorunudur. Maalesef uzun yıllardır sözler verilmesine rağmen güvenlik sorununu tamamen ortadan kaldıracak somut çalışmalar yapılmamıştır.  Sanayi esnafımız bize bu görevi verirse, ilk icraatımız güvenlik sorununu tamamen ortadan kaldırmak olacaktır. ‘’ sözleriyle Polatlı Sanayi esnafının güvenlik sorununa dikkat çekti.

“Yıldızkaya’ ya teşekkür”

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası başkan adayı Ahmet Demir, ‘’Sanayimizin E-90 karayoluna bakan cephesini duvar ile çevirmesi ve Sanayi girişine yapılan kapı, sanayimize güzel bir görüntü vermiştir. Belediye Başkanımıza bu hizmetlerinden dolayı sanayi esnafı adına tekrar teşekkür ediyoruz. ‘’ sözleriyle, Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya’ ya teşekkürlerini ifade etti. Demir, sanayi esnafının kendilerini bu önemli göreve layık görmesi durumunda Polatlı Belediyesi ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının da desteğini alarak Polatlı Sanayisini daha güzel bir görünüme kavuşturmak için çalışacaklarını ifade etti.

“Projelerimiz gelişen Polatlı Sanayimiz için’’

Ekibiyle birlikte hazırladıkları projeleri Yerel Basın temsilcileri ile paylaşan Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkan adayı Ahmet Demir, Sanayi etrafının tamamen kapatılıp giriş ve çıkış kapılarının yapılacağını ve Polatlı Sanayisinin 7/24 takibinin sağlanması için güvenlik kamera sistemi ve gezici güvenlik ekibinin temin edileceğini belirterek bu projelerin sanayi güvenliği için gerekliliğine vurgu yaptı. Demir, sanayi güvenliğinin sağlanmasının ardından Banka şube ve ATM cihazlarının sanayi esnafının hizmetine sunulması ve sanayiye Noter getirilmesi hususunda çalışacaklarını ifade etti. Sanayide atıl durumda bulunan yeşil alan ve parklara dikkat çeken Demir, söz konusu alanların kullanılır hale getirilerek, sanayi esnafının dinlenebileceği, ağız tadıyla bir bardak çay içebilecekleri nezih alanların oluşturulması konusunda çalışacaklarını beyan etti.

İmalatçı esnaflar için kooperatif kurma çalışmaları

Sanayi envanterinin çıkarılması, elektronik adrese dayalı bilboard kurulması ve sanayiye gelenlere, hangi caddede hangi esnafların bulunduğunu bilgilendiren adres levhaları yapılması, Polatlı’ da bulunan araçların Ankara’ ya gitmeden tamir ve bakımlarının Sanayi esnafı tarafından yapılmasını sağlayacak tanıtım faaliyetleri, tamirci esnafının teknolojiyi yakından takibi için eğitim seminerleri verilmesi, imalatçı esnaflar için kooperatif kurulması ve bunun için en az 500 metrekare yer teminine çalışacaklarını belirtti.

“Birlik ve beraberlik içinde çalışacağız’’

Polatlı Sanayisinin sorunlarını ilk ağızdan yani sanayi esnafından dinlemek ve fikir alışverişinde bulunmak üzere istişare toplantıları düzenleyeceklerini belirten Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkan adayı Ahmet Demir, birlik ve beraberlik içinde olacaklarını, Ramazan ayında toplu iftar yemekleri düzenleyeceklerini, dayanışma ve yardımlaşmaya önem vereceklerini ifade etti. Sanayi ve sanayi esnafının daha iyi şartlarda çalışması ve Polatlı halkına daha iyi hizmet verebilmesi için hayata geçirmeyi hedefledikleri projelerinin yanı sıra sanayi esnaflarından gelecek her tür fikre açık olduklarını belirten Ahmet Demir, ‘’ Siz değerli Sanayi esnaflarımıza hizmet etmek için çıktığımız bu yolda desteklerini bekliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’ diyerek teşekkürlerini ifade etti.

Başkan Adayı Ahmet Demir’ i tanıyalım

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkan adayı Ahmet Demir, genç ve başarılı bir sanayi esnafı olarak 17 yıldır Polatlı Sanayisinde hizmet veriyor.  Yeni Sanayi Sitesi Dirlik Caddesi No: 18 adresinde, kurdukları aile işletmesi olan Kardeşler Hurda Demir Alım Satım ve Nakliye Firması ile sektöründe hizmet veren Ahmet Demir 34 yaşında…  Lise mezunu olan Demir, evli ve iki çocuk babası…

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.