Ana sayfa GÜNDEM Liselerde Teknoloji Semineri

Liselerde Teknoloji Semineri

1145
0
PAYLAŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile ilçemizdeki liselerde, geçtiğimiz gün Teknolojide Girişimcilik ve Eğitim Teknolojileri Semineri verildi.

İlçe Milli eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimince ilçemizdeki okullarda öğrencilere yönelik proje ve seminerler devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün, Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Peyami Safa Anadolu Lisesi, Şehit Can Çalışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve TOBB Fen Lisesinde Teknolojide Girişimcilik ve Eğitim Teknolojileri Semineri verildi. Seminere konuşmacı olarak Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bilgisayar Mühendisi ve SANLAB Simülasyon Firması Sahibi Salih Kükrek katıldı. Seminere ayrıca; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Talat Turan, İlçe Milli Eğitim Ar-Ge Birimi Proje Sorumlusu Ebru Balcı, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katılım sağladı.

Kükrek, öğrencileri cesaretlendirdi

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daveti üzerine ilçemizi ziyaret eden, Silikon Vadisi’ne Devlet tarafından gönderilen yegane teknoloji şirketi SANLAB’ın kurucusu Salih Kükrek, öncelikle Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sanat Okulu) öğrencileri ile buluştu. Kükrek, makine alanında meslek lisesi mezunu olup mühendisliği tercih edenlerin işe alımlarda aranan kişiler olduklarını belirterek, öğrencilere okudukları bölümlerin kıymetini bilmelerini ve meslek seçiminde de bunu göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi. Sonrasında SANLAB’ın kuruluş hikayesini anlatan Kükrek, seminerin devamında yönelttiği sorularla öğrencilerin yoğun ilgisini topladı ve onlara ilham verdi. Sanlab Simülasyon firması kurucusu Salih Kükrek seminerinde öğrencilerin akıllarındaki girişimcilik fikirlerini iş planına çevirmelerinin önemini vurguladı. Kükrek aynı zamanda öğrencilerin girişimcilik, proje yarışmalarına katılarak kendilerini geliştirmelerinin, iş planı hazırlamayı öğrenmelerinin öğrenciler için çok faydalı olacağını bildirdi. Kendi deneyimlerini de katılımcılarla paylaşan Kükrek; ‘Fikrinizi proje haline getirip, sunumunuzu yapın. Fikrinizin çalınmasından korkmayın. Zaten firmaların fikirleri hayata geçirecek kişilere ihtiyacı var. Fikriniz varsa, mutlaka beklemeden harekete geçin.’ diyerek öğrencileri cesaretlendirdi.