DOLAR 8,53200.1%
EURO 10,1396-0.06%
ALTIN 494,480,08
BITCOIN 3482213,19%
Ankara
33°

AÇIK

04:16

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çocuklarınızın Geleceği Emin Ellerde

ABONE OL
16 Kasım 2017 14:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı’da eşi benzeri görülmemiş Polatlı Özel Bilişsel Anaokulu için muhteşem bir açılış töreni düzenlendi.

Beş yıldır ilçemizde eğitim öğretim faaliyetlerini başarıyla sürdüren Polatlı Amerikan Kültür Eğitim Kurumları, Uluslararası Çocuk Üniversitesini Bilişsel Anaokulunu kurdu. Uluslararası Çocuk Üniversitesi Anaokulları bünyesindeki Özel Bilişsel Anaokulu için dün görkemli bir açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış öncesi davetlilerce ve minik öğrencilerle birlikte okunan İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Müftüsü Hayri Cihangiri’ nın açılış duasıyla Anaokulu açılış kurdelesi, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkan Vekili Metin Baysar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Hayri Cihangiri, Esnaf Kefalet Kooperatifi Polatlı Şube başkanı Ertuğrul Kıymaz ve Amerikan Kültür Eğitim Kurumları ve Özel Bilişsel Anaokulu yetkilisi Fuat Turgut tarafından kesildi.

Minik Kalplerin Geleceği Emin Ellerde

Uluslararası Çocuk Üniversitesi Anaokulları bünyesindeki Özel Bilişsel Anaokulu için dün görkemli bir açılış töreni gerçekleştirildi.

Beş yıldır ilçemizde eğitim öğretim faaliyetlerini başarıyla sürdüren Polatlı Amerikan Kültür Eğitim Kurumları, Uluslararası Çocuk Üniversitesini Bilişsel Anaokulunu kurdu. Polatlı’da eşi benzeri görülmemiş Polatlı Özel Bilişsel Anaokulu için muhteşem bir açılış töreni düzenlendi. Açılış öncesi davetlilerce birlikte okunan İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Müftüsü Hayri Cihangiri’ nın açılış duasıyla Anaokulu açılış kurdelesi, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkan Vekili Metin Baysar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Hayri Cihangiri, Esnaf Kefalet Kooperatifi Polatlı Şube başkanı Ertuğrul Kıymaz ve Amerikan Kültür Eğitim Kurumları ve Özel Bilişsel Anaokulu yetkilisi Fuat Turgut tarafından kesildi.

Açılış renkli görüntülere sahne oldu

Geniş bir katılımın gözlendiği açılış törenine; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkan Vekili Metin Baysar, Belediye Meclis Üyeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aydın Bacak, İlçe Müftüsü Hayri Cihangiri, Amerikan Kültür Eğitim Kurumları ve Polatlı Özel Bilişsel Anaokulu Sahipleri Fuat-Çağla Turgut, İşadamları, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı. Kurtuluş Mahallesi Adalet Sokak No: 23 adresinde bulunan okul binasının açılışı renkli görüntülere sahne oldu. Anaokulu öğrencilerinden erkek çocukların bahriyeli kıyafetleri, kız çocuklarının kırmızı beyaz Türk Bayrağı temalı kıyafetleri beğeni topladı. Açılışın ardından özenle hazırlanmış sınıfları gezen davetlilere ikramlarda bulunuldu.

Üç yabancı dil birden öğreniyorlar

Açılış sonrasında sorularımızı yanıtlayan Amerikan Kültür Eğitim Kurumları ve Özel Bilişsel Anaokulu yetkilisi Fuat Turgut, okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaparak açılışını gerçekleştirdikleri Özel Bilişsel Anaokulu hakkında şunları söyledi; ‘’ Bugün Polatlı’da bireysel anaokulumuzun açılışını yaptık. Anaokulumuz standart bir gündüz bakım evi olarak algılanmasın, 3-6 yaş okul öncesi olan bir eğitim kurumu… Biz burada dil öğretiyoruz, müzik ile ilgili eğitimler veriyoruz, sanatla ilgili eğitimler veriyoruz tüm bunları branş öğretmenleri ile birlikte yapıyoruz. Bünyemizde 4 yıllık çocuk gelişimi mezunu uluslararası çocuk gelişimi eğitimi almış bir öğretmen ile bunu yapıyoruz. Diğer öğretmenlerimiz de aynı zamanda konusunun uzmanı yani okul öncesi çocuk eğitiminde uzman arkadaşlar… Kurum olarak biz sıradan bir müzik eğitimi veremeyiz, çünkü çocuklar yaşı gereği bir yetişkinin algıladığı gibi müzik öğrenemez. Onun için okul öncesi yaş grubuna uygun bir müzik öğretmeni ders veriyor. İngilizce dil eğitimi veriyoruz, Almanca dil eğitimi veriyoruz, Fransızca dil eğitimi veriyoruz. Bale öğretimi yapıyoruz biz burada, iki tür dans öğretimimiz var burada. Bir tanesi de İngilizce dans öğretimi dediğimiz o çocuklarda çok keyifli geçiyor, severek yapıyorlar. ‘’ dedi.

Bale yapmayı, müzik enstrümanı çalmayı, dil konuşmayı öğretiyoruz

Çocukların birey olmalarında, özgüven kazanmalarında, kendini doğru ifade edebilmelerinde katkı sağlayacak emeği verdiklerini ifade eden Turgut, Çocukların gelişimlerine ilişkin gözlerini de paylaştı. Turgut, ‘’ O kadar çabuk adaptasyon sağlıyorlar ki, çok da verimli bir şekilde geçiyor. O nedenle Polatlı’da ki anne babalara, ebeveynlere çocuklar sizin sevginizi tabi her zaman hissedecekler, tabi her zaman onların yanındasınız ama bu çocuklarınızı çok sevdiğinizi onları bize emanet ederek gösterin. Getirin biz yetiştirelim. Onlara okumayı öğretelim, yazmayı öğretelim. Onlara dünyayı öğretelim. Dans etmeyi, bale yapmayı, müzik enstrümanı çalmayı, dil konuşmayı öğretelim. Bana soruyorlar bazen hocam Polatlı’da en büyük rakibinizi kim olarak görüyorsunuz diyorlar. Babaannelerle dedeleri görüyorum diyorum.  Niye diyorlar ya bir müsaade edip de çocukları bize göndermiyorlar diyorum. Dolayısıyla bizde çocuklara ulaşamıyoruz.’’ dedi.

‘’Pahalı bir okul önyargısını yıkıyoruz’’

Pahalı bir okul olmadıklarını ifade eden Turgut, ‘’Eğitimin parası pulu konuşulmaz ama dışarıda bir yanılsama olduğu için söyleme ihtiyacı duyuyorum. Pahalı bir anaokulu değiliz. Tabi özel bir anaokuluyuz ama pahalı bir anaokulu değiliz. Devlet teşviği kapsamında bir anaokuluyuz. Yani önümüzdeki sezona çocuğunu gönderecek velilerimiz ailelerimiz mesela devlet teşviğinde başvurabilirler bizim okulumuz üzerinden… Bu dönemde de gelirlerse biz elimizden gelen indirimi kolaylığı onlara sağlarız. Yani parayı dert etmesinler burada… Yeter ki çocukların geleceğini kazanacakları önemli bir eğitim kurumuna teslim etsinler. Amerikan Kültür olarak biz 6 yıldır Polatlı’da zaten hizmet veriyoruz. Biz artık Polatlı’nın bir parçasıyız.’’ diyerek açıklamalarına devam etti.

 “Onur duydum. Gurur duydum”

Açılıştaki yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti de ‘’Bugün açılışımızda da gördük. Hepimiz birbirimizi zaten tanıyoruz. İç içeyiz. Bütün bürokrasimize, basın yayınımızla, gazetelerimizle, radyolarımızla, siyasilerimizle inanılmaz bir tabloydu. Ben onur duydum. Gurur duydum. Kendi yerim diye değil herkesin bir araya geldiği böyle bir açılışta bulunabildim diye mutlu oldum. Şimdi herkesin gayesi derdi çocuklar. Biz bu yatırımı yaptık diye bizi önemsediler, tebrik etmek için geldiler. İşte onların önemsediği kadar ailelerde velilerde bizi önemserlerse zaten hiç bir sorunumuz kalmayacak diye düşünüyorum. ‘’ sözleriyle belirtti.

‘’ Çocuklarımıza dünyayı gezdiremeyiz ama dünyanın ne kadar büyük olduğunu hissettirebiliriz. Biz burada bunu başardık’’

Okul öncesi eğitimde oryantasyon dönemine dikkat çeken Turgut, ‘’ Biliyorsunuz okullarda anaokullarında bilhassa oryantasyon dönemi diye bir alışma dönemi vardır. Özellikle bu iki hafta kadar sürer. Anneler gelir çocuklarını beklerler. Bizim anaokulumuzda hiç böyle şeyler olmaz. Yani biz buna izin vermeyiz değil, isteyen anne baba gelir başımızın üzerinde yerleri var, biz burada ağırlarız beklerler. Konu o değil. Bakın çocuk bir şeyler öğrendiğini, kazanım elde ettiğini ve burada hoş bir vakit geçirdiğini hissettiği an itibari ile direnmez ki. Çocuklarımızı bir sınıfa kapatmıyoruz. Biz çocuklarımızı burada 11 dersliğimiz var.  11 derslikte 11 farklı temada gün içerisinde eğitim veriyoruz. Dönüyor çocuk. Yani öyle olunca ne oluyor çocuk merak ediyor. Diyor ki mesela bir dur bakalım yarım saat sonra beni ne sürpriz bekliyor. Hiç bir şey kendini tekrar etmiyor. Sürekli yeni şeyler öğretiyoruz. Bizim çocuklarımız ressamlarla boya yapıyorlar, müzisyenlerle müzik yapıyorlar, İngiliz bir yabancıyla İngilizce konuşuyorlar. Rus asıllı öğretmenle dans öğreniyorlar. Bale öğreniyorlar. Rüyalarına hayallerine müsaade ediyoruz. Zenginleştiriyoruz. Fırsat tanıyoruz. Satrancı farklı bir derslikte, sporu farklı bir derslikte, dili başka bir derslikte yani birde branş öğretmenleri ile birlikte yapıyorlar. Yani bizim görevimiz şu biz bir anda çocuklarımıza dünyayı gezdiremeyiz ama dünyanın ne kadar büyük olduğunu hissettirebiliriz. Biz burada bunu başardık.’’ dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.