Ana sayfa GÜNDEM Kuşoğlu; “Kız öğrenci yurdu 1 ay içinde açılacak”

Kuşoğlu; “Kız öğrenci yurdu 1 ay içinde açılacak”

851
0

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Polatlı’da söz verildiği halde belirtilen süre içerisinde bir türlü açılamayan ve 300 kız öğrencimizin barınma ihtiyacını karşılayacak olan öğrenci yurdunu yeniden plan bütçe komisyonu gündemine taşıdı.

 CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısının Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında, Polatlı’da söz verildiği halde belirtilen süre içerisinde bir türlü açılamayan ve 300 kız öğrencimizin barınma ihtiyacını karşılayacak olan öğrenci yurdunu yeniden komisyon gündemine taşıdı. Kuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan, yurdun bir ay içinde açılacağı cevabını aldı.

Bina, milli emlaktan devredildi

Kuşoğlu; eylül ayının sonuna doğru Polatlı’da yaşanan öğrenci yurdu sorununu Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a ve Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu’ya iletmiş ve yurdun açılması için 15 günlük süreye ihtiyacın olunduğunu ve 15 günlük süre sonunda yurdun açılacağını kendisine bildirildiğini söylemişti. Kuşoğlu; kasım ayı gelmesine rağmen açılmayan öğrenci yurdunu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yeniden gündeme getirerek ve kayıtlara geçirdiği görüşmede şunlar konuşuldu: Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: “Polatlı’daki kız öğrenci yurdu ne zaman açılacaktır?” diye sormuştunuz. Hatırlarsanız, Bülent Bey, sağ olsun, konuyu aktardığında biz yoğun bir çalışmayla temas ettik ve Millî Emlaktan devredilen 392 kapasiteli yurdu teslim aldık. Maliye de teslim almayla ilgili imza tamamlandı ve biz tadilat ve tefriş işlemleri için… Bir ay içerisinde hizmete açacağız, her şeyi hazırladık biz o tadilat ve tefrişatla ilgili. Sizin hassasiyetinizi de biliyorum. Tabii, oradaki sorunu çözmek için biz de yoğun bir çaba göstererek inşallah bir ay içerisinde oradaki çocuklarımızı da Polatlı’daki yurda yerleştirmiş olacağız. Bu çok önemli.” diyerek Polatlı’da yaklaşık 300 kız öğrencimizin mağdur olduğu barınma sorununun çözümü için 1 aylık süre verdi.  Kuşoğlu yaptığı açıklamada: “Bir ay içerisinde çocuklarımız yurtlarına kavuşacaklar, özellikle şehir dışından ve evlerinden uzakta üniversiteye giden öğrencilerimiz için en büyük sorun barınma sorunudur. Sayın Bakanında belirttiği üzere Polatlı’da yaşanan yurt sorunu inşallah 1 ay içinde çözülecektir. Şimdiden öğrencilerimize hayırlı olsun.”dedi.