Ana sayfa GÜNDEM ‘Yanlış Anlama’ Belediye Sinemasında

‘Yanlış Anlama’ Belediye Sinemasında

753
0

Polatlı Belediye Sineması İki Devlet Tek Komedi parolasıyla çekilen ‘Yanlış Anlama’ filmini 13 Eylül Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluşturuyor.

Yönetmenliğini Ulaş Cihan Şimşek’in yaptığı film 10 Kasım – 22 Kasım tarihleri arasında Perşembe günleri hariç her gün 13.30, 16.30 ve 19.30 saatlerinde perdelerini açacak. Başrollerini Şevket Çoruh, İlker Ayrık ve Hakan Bilgin’in paylaştığı Yanlış Anlama; Azeri ve Türk aileler arasındaki eğlenceli miras kavgasını beyaz perdeye taşıyor. Bilgi almak isteyen vatandaşlar; 621 18 26 nolu telefon üzerinden Polatlı Belediye Sineması’na ulaşabilirler.

Yanlış Anlama

Yönetmen: Ulaş Cihan Şimşek, Oyuncular: Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Hakan Bilgin, Tür: Komedi, Ülke: Türkiye, Azerbaycan, Süre: 100 Dakika

Özet ve Detaylar

Türkiye’de zor duruma düşmüş bir aile, kendilerine Azerbaycan’dan kalan miras için kalkar, Bakü’ye gider. Azeri ve Türk aile, mirası alabilmek için onlara verilen listedeki maddeleri birlikte yapmak zorundadır. Türk oyuncular ve Azerbaycan’ın en iyi oyuncuları Ferda Amin, İslam Mehreliyev’in de yer aldığı macera başlar. Ama gel gör ki iki aile birbiriyle bir türlü anlaşamaz. İstanbul’un tarihi semtlerinde başlayıp, Azerbaycan’ın benzersiz şehri Bakü sokaklarına uzanan bu macerada, bizi bol kahkaha, aksiyon, dram ve aşk bekliyor.