DOLAR 8,52360.02%
EURO 10,1003-0.13%
ALTIN 494,390,06
BITCOIN 3490153,78%
Ankara
33°

AÇIK

04:15

İMSAK'A KALAN SÜRE

İlçe Koordinasyon Kurulu Çocuklar İçin Toplandı

ABONE OL
9 Kasım 2017 13:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçemizde; çocukların ihmalinin ve istismarının önüne geçmek, ayrıca kötü alışkanlıklardan koruyarak daha sağlıklı ve değerlerine sahip çıkan bir toplum oluşturabilmek için bilinç düzeyini  artırmak  ve  kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

İlçelerde koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesinde kurumlar arasında bağlantı, uyum, düzen ve eşgüdümü sağlamak üzere çocuk koruma alanında koordinasyon ve işbirliğinin sağlanabilmesi amacıyla İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Salı günü Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda  yapıldı. 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve 24/12/2006 tarih ve 26386 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çocuk Koruma Kanununa Göre Verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararlarının Uygulanması Hakkında Yönetmeliğe dayalı olarak çıkarılan Çocuk Koruma Kanununa Göre Verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbirlerin Yerine Getirilmesi Amacıyla Kurulan Merkezi, İl ve İlçe Koordinasyonlarının Çalışma, Usûl ve Esasları Yönergesinin 14. Maddesi gereğince toplantı yapıldı.

Çocuk ihmal ve istismarının önüne geçilmesi için çalışılıyor

Toplantıya; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Kaymakam Refiki Malik Çalışır, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Muşmal, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Aydın Bacak, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel Üneşi, Polatlı Belediyesi Kültür Müdürü Veli Keskin, İlçe Sağlık Müdürü Sevgi Seçen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Aytekin, Baro Temsilcisi İzzet Taştan, İşkur Müdürü Ali Fuat Eren, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mahmut Burnaz, Toplum Destekli Polis, Çocuk Polisi, Müftülük Temsilcisi katıldı.  Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer; toplantının amacının çocuklarımızın ihmalinin ve istismarının önüne geçmek, ayrıca kötü alışkanlıklardan koruyarak daha sağlıklı ve değerlerine sahip çıkan bir toplum oluşturabilmek için bilinç düzeyini artırmak ve kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak olduğunu belirtti.

 


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.