DOLAR 8,35360.04%
EURO 9,92840%
ALTIN 486,910,06
BITCOIN 328200-2,79%
Ankara
31°

AÇIK

04:12

İMSAK'A KALAN SÜRE

Merih Asansör’den, 40. Yıla Özel Buluşma

ABONE OL
9 Kasım 2017 15:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sektördeki 40 yıllık tecrübesiyle ulusal ve uluslararası pazarda markasını yaşatmaya tüm hızıyla devam eden Merih Asansör Firması, 40.yıl kutlamaları kapsamında bir basın toplantısı düzenleyerek, Ankara’nın basın mensupları ile bir araya geldi.

Yurt dışı pazarında, firmalar olarak sadece kendisini değil Türkiye’yi temsil eden Merih Asansör, 40 yıllık tecrübesiyle dünya pazarında etkin rol oynuyor. Merih Asansör 40.yılı nedeniyle dün bir basın toplantısı düzenleyerek Ankara genelinde yayın yapan gazete ve dergi temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, davetlilerle tek tek ilgilendi, kahvaltının ardından Merih Asansör üretim tesisleri gezilerek basın mensuplarına üretim ve montaj aşama aşama anlatıldı.

60 ülkeye ihraç ediliyor

1977 yılında kurulan Merih Asansör, sektördeki 40 yıllık tecrübesiyle ulusal ve uluslararası pazarda markasını yaşatmaya tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin en büyük kapasiteli otomatik asansör kapısı ve kabin üreticisi olan Merih Asansör, 30 bin m2lik üretim alanında üretimini sürdürmekte. Yılda 100 bin otomatik asansör kapısı ve 5 bin kabin üretim kapasitesine sahip olan Merih asansör, %100 yerli üretimi ile sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen markaları arasında adını duyurmak için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. 60 ülkeye ihracatıyla dünya pazarında etkin rol oynayan Merih Asansör’ün, sektöründe teknolojiye ve müşteri memnuniyetine azami derecede önem veren, sektöründeki yenilikleri yönlendiren, yurtiçi ve yurtdışında en çok tercih edilen bir dünya markası olmak, hedefleri arasında yer alıyor. Üretim süreçlerinin tüm aşamasında yüksek kalite şartları arayan Merih Asansör, çağdaş üretim teknikleri ile üretim yapıp, geniş perspektifte makine teknolojilerini kullanıyor. Düzenlenen basın toplantısında Genel Müdür Yardımcıları; Üretimden sorumlu Emre Köroğlu ve İdari İşlerden sorumlu Rasime Sazak, fabrikayı basın mensuplarına gezdirerek üretim aşamalarını anlattı.

“MERİH ailesi olarak çok çalıştık”

2017 yılında sektörde 40. yılını kutlayan Merih Asansör’ün Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyon Başkanı Yusuf Atik, yaptığı konuşmada öncelikle bu mesleğe nasıl başladığını ve fabrika kuruluş aşamalarını anlattı. Atik ayrıca çocuklarını da en alt kademeden itibaren bu iş için hazırlamış ve şimdi çocukları ile birlikte Merih Asansör Firmasını günden güne büyütmeye devam ediyor. “Sadece kendimizi değil Türkiye’yi temsil ediyoruz” diyen Atik; “Geçen 40 yıl boyunca MERİH ailesi olarak çok çalıştık, birlikte büyüdük, birlikte ürettik. Kendi yerli markamızı oluşturup geliştirerek bugün bu noktaya geldik. Kuruluşumuzdan bu yana ülkemize yerli bir marka kazandırmak, yerli üretim yapabilmek için çalışıyoruz. Bunun için üretimin’ her aşamasında kullandığımız ürünleri büyük bir titizlikle seçiyoruz. Bu kadar rekabetin olduğu bir sektörde zoru seçtik ve ülkemizin tek seçeneği ithal firmalar olmasın diye imalatçı firma olduk. Katıldığımız fuarlar, gelişen teknoloji ve ürettiğimiz kaliteli ürünler sayesinde ihracat yaptığımız ülke sayısını sürekli artırarak, yurt dışı pazarını büyüterek, yerli malını en iyi şekilde temsil etmeye gayret ediyoruz. Çünkü yurt dışı pazarında firmalar olarak sadece kendimizi değil Türkiye’yi temsil ediyoruz. Hal böyleyken, ihracat yapan Türk firmalar olarak ürerimize düşen görevin bilincinde olarak üretim yapmalıyız. Bizler, ancak milli çıkarlarımızı, bireysel çıkarlarımızın önüne koyduğumuz zaman mevcut potansiyelimizi sergileyebilecek ve asansör sektörünün altın çağını yaşatabileceğiz.”dedi. Sonrasında Merih Asansör firmasının 40 yılını anlatan video gösterimlerinin ardından toplantı sona erdi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.