DOLAR 8,3572-0.99%
EURO 9,9350-1.05%
ALTIN 487,92-0,86
BITCOIN 332508-5,44%
Ankara
30°

AÇIK

20:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Güngör: “Yeniden Göreve Talibiz”

ABONE OL
9 Kasım 2017 13:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör, yeni dönem seçimde yeniden aday olduğunu açıkladı.

Polatlı Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör, dün Köftecii Restoranda bir basın toplantısı düzenleyerek adaylık açıklamasında bulundu. Güngör, yönetimde ve denetimde yer alacak isimlerin de katıldığı bir toplantı ile dün adaylığını açıklayarak, yönetim ve denetimde yer alacak isimleri de kamuoyuna tanıttı.

“Yeniden göreve talip olduğumuzu beyan ediyoruz”

Başkan Güngör; “Esnaf ve sanatkarımıza 4 yıl boyunca iyi hizmet ettiğimizi düşünüyoruz. İstiare içinde sürekli diyalog kurduğumuz esnaf ve sanatkarımızdan gelen talepler ve yönetimde yer alan arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız istişare neticesinde yeniden göreve talip olduğumuzu beyan ediyoruz. Yeni dönemde de üyelerimizin takdiri halinde önemli projeleri hayata geçirmek için çalışacağız” diye konuştu. Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör, yeni dönem de odaya kayıtlı esnaf ve sanatkârın sektöre ilişkin yaşadığı sıkıntıları giderecek, sektörün gelişimini sağlayacak önemli hamleleri hayata geçireceklerini açıkladı. Düzenlediği basın toplantısı ile yeni dönem için yönetim ve denetim kurulunda yer alacak isimleri de tanıtan Güngör “Her biri sektörünün öncüsü olan, esnaf ve sanatkarın sıkıntılarını birebir yaşayan ve bilen isimlerden oluşan bir yönetim oluşturduk. Bildiğiniz üzere esnafın halinden ancak aynı sıkıntıları aynı sektörde hizmet eden esnaflar anlar. Bu sebeple her biri üretim yapan, tezgahın başında üreten isimlerden oluşan bir oda yönetim kurulu listesi belirledik. Umuyorum camiamıza ve sektörümüze yeni dönemde de ciddi katkılar sağlayacağız” diye konuştu.

Her yıl en az 4 fuara katılıyorlar

Her yıl en az 4 fuara katılım sağlayarak esnaf ve sanatkarın sektörel gelişmeleri ve yenilikleri birebir görmesi için fuar ziyaretleri düzenlediklerini ifade eden Polatlı Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör; “Türkiye’nin önce gelen sektörel fuarlarının tamamını takip ediyoruz. Bu fuarlara esnaf ve sanatkarımızı götürerek mesleki anlamda gelişmeleri yakından takip etmelerinin yanında, üretimde kullanılan ekipmanların yeni teknolojik gelişmelerini kendi işlerine adapte ederek almaları için ön ayak oluyoruz. Bunun yanında neredeyse her gün esnaf ve sanatkarımızın atölyelerine ziyaretlerde bulunarak hem diyalog kültürümüzü geliştiriyoruz hem de istişarede bulunarak sektörümüzün ve odamızın gelişmesine hep birlikte katkı sunuyoruz” dedi.

“Esnafımızla birlikte odamızı yönetiyoruz”

Polatlı Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör, “Biz odaya geldiğimiz günden bu yana esnafımızla birlikte odamızı yönetiyoruz. Birlik ve beraberliğin olduğu her yerde başarı da vardır. Biz 4 yılda odamızı birlikte yönettik ve yeni önemde de esnafımızın da katılımını sağladığımız şeffaf ve tamamen üyelerine odaklı bir yönetim anlayışını devam ettireceğiz” cümlelerine yer verdi.  Güngör ayrıca sektöre dair tüm gelişmeleri takip ederek esnaf ve sanatkârı bilgilendirdiklerini söyledi. Güngör; “Esnaf ve sanatkarımızın tüm sektörel gelişmelerden, kanunsal yada genelgelerden haberdar olması ve bu yeniliklere dair tüm imkanlardan faydalanması için gerek mesaj sistemi ve gerekse de düzenlediğimiz toplantılarla esnafımızı bilgilendiriyoruz. Yaptığımız eğitim çalışmaları ile esnafımızın sektörel bazda gelişmesinin yanında tüm kanunsal yükümlülük yada yeniliklerden de haberdar olarak işlerini bu doğrultuda yürütebilmelerine olanak sağlıyoruz” dedi.

Yeni dönem yeni projeler

Polatlı Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör, her yıl düzenledikleri aşure günlerinin artık esnafları bir araya getiren geleneksel bir etkinlik haline geldiğini söyleyerek; “Neredeyse tüm manevi günlerde Ziraat Aletleri Esnaf Odası ile birlikte aşure etkinliği düzenleyerek esnaflarımızın birlik ve bütünlüğünün devamı noktasında manevi içeriği olan etkinliklere ağırlık veriyoruz. Yeni dönemde de esnaflarımızın yararına olacak, sektörümüzün gelişimini sağlayacak pek çok projeyi hayata geçirmek için projelerimizi günü geldikçe kamuoyu ile esnaflarımızla paylaşacağız” dedi. Güngör, konuşmasının sonunda oda seçimlerinin tüm esnaflara ve sanayiye hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.