DOLAR 8,3560-1.01%
EURO 9,9291-1.13%
ALTIN 486,71-1,10
BITCOIN 332345-4,79%
Ankara
30°

AÇIK

20:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Esnaf Odası Başkanlarından POLŞAHDER Ziyareti

ABONE OL
8 Kasım 2017 09:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Davut Yaşar, Polatlı Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan ve Polatlı Elektrikçiler Odası Başkanı Recai Taşçı, Polatlı Şehit Ailelerine Hizmet Derneğini ziyaret etti.

POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer ve Başkan Yardımcısı aynı zamanda Polatlı Sobacılar Odası Başkanı Cabbar Çepur, Polatlı’nın esnaf odası başkanlarını konuk etti. Polatlı Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Davut Yaşar, Polatlı Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan ve Polatlı Elektrikçiler Odası Başkanı Recai Taşçı, POLŞAHDER’i ziyaret ederek Dinçer ve Çepur’a derneğe her zaman destek olacaklarını belirttiler.

“Polatlı’mızda şehit ismi taşıyan yedi okulumuza 20’şer takım satranç hediye ediyoruz”

POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer, ziyarette yaptığı konuşmada; “Sayın Başkanlarım hoş geldiniz ayağınıza sağlık. Biz Polatlı Şehit Aileleri Dernek Başkanlığı olarak 2004 senesinde kurulduk. Polatlı’mızda 41 tane şehidimiz var. Bu şehitlerimize elimizden geldiği kadar senede beş kere ailelerini ziyaret ediyoruz. Anneler gününde, babalar gününde, şehidimizin şahadet tarihlerinde aileleri alıp mezarlığa gidiyoruz, kurban bayramında şeker bayramında, köylerde bulunan şehit mezarlarının başuçlarına ve ayakuçlarına fidan dikiyoruz. Acıkır kışlasına 150 tane fidan diktik. Bu fidanlara şehitlerimizin isimlerini verdik. Er künyelerini bağladık ağaçlara. Bu ağaçlara oradaki Mehmetçikler bakıyor, sulamasını yapıyor. Ayriyeten bu sene 17 tane şehit ailesinin ev temizliğini yaptık, ücretsiz temizlik olarak. Pırlanta Temizlik Mustafa Gözel’e de çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu sene Polatlı’mızda şehit ismi taşıyan yedi okulumuza 20’şer takım satranç hediye ediyoruz. Satranç sınıfı yapıyoruz. Kardeş ilçe haymana da da iki tane okulumuz vardı oraya da gidip 20şer takım satranç takımı hediye ettik. Kendileri de çok memnun oldular. Elimizden geldiği kadar şehit ailelerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Maddi destek veremesek de manevi destek veriyoruz. Önümüzdeki hafta içinde Milli Eğitim Müdürüyle de görüşerek Türkiye’nin en fakir, en uzaktaki şehit ismi taşıyan bir okulumuz var, Hatıralığım kadarıyla Ağrı’nın bir köyünde, oraya satranç göndereceğiz, kitap yardımı yapacağız. Bu şekilde çalışmalarımız devam ediyor.”dedi.

“Bazı şeyleri inkar etmemek lazım”

Dinçer, konuşmasının devamında; “Belediye Başkanımız da beton ofisteki yerimizi bir an önce verecek, kendisinden sözünü aldık. İnşallah yaptığımız çalışmaları herkes takdir ediyor. Sayın Kaymakamımız sağ olsun dün teşekkür için geldi. Biz sadece şehit aileleriyle ilgili değil sosyal faaliyetlerde de yarışmalara katılıyoruz. Belediyemizin düzenlemiş olduğu iki tane voleybol yarışmasına katıldık. Birinde beşinci olduk birinde de sonlarda olduk ama faaliyetlere de katılıyoruz. Belediye başkanımızdan Allah razı olsun bazı şeyleri inkar da etmemek lazım. Biz buraya gelmeden önce postanenin karşısındaki necip fazıl bir etabındaydık ve oraya kira veriyorduk. Belli bir dönem kira ödeyemediğimiz için icraya verildik. Sonra belediye başkanımıza çıktık bize burayı verdi. Burada kira vermiyoruz elektrik su vermiyoruz ama küçük geldiği için tek derdimiz bu. En iyi yeri vereceğinden eminim. Bizim 41 tane şehidimiz var, şehitlerimizin hem fotoğraflarını hem biyografilerini asamıyoruz. Şu anda 28 tane fotoğraf asılı onun dışında asamıyoruz. 18 mart şehitler günü olduğu zaman bizim buraya yaklaşık 30 kişi geliyor, onları ağırlayamıyoruz, yer bulamıyoruz. Askerlikte bir deyim bardır, “at vur öğün” diye. Biz Yaptığımız işlerle övünüyoruz. Biz sadece Polatlı’nın değil Türkiye’nin en çalışkan derneğiyiz. Hiçbir şehit aile derneği senede şehit ailelerine bu kadar düşkün değil. Biz şehit ailelerine yaptığımız hizmeti ibadet sayıyoruz. Ağaçlar dikiyoruz, ev temizliği yapıyoruz, kimin aklına gelir bunlar. Biz yatan ve obez bir dernek değiliz. Ayağınıza sağlık, teşekkür ediyorum, Allah sizden razı olsun. Siz de başkanlık için adaylığınızı açıklamışsınız, Allah yardımcınız olsun. Hayırlısı olsun inşallah.”ifadelerini kullandı.

Aydoğan’ın POLŞAHDER’e ilk ziyareti

Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan ise yaptığı konuşmada; “2004’ten bu yana kurucu başkansınız. Ben bir itiraf yapmak istiyorum. Basından takip ediyoruz gerçekten çok aktifsiniz. Şehit aileleri için elinizden geleni yapıyorsunuz. Buna inanıyoruz ama ben üzülerek söylüyorum ki, bugüne kadar sizi ziyaret edemedim. Bunun utancındayım. Ama geldim gördüm ki, gerçekten üzüldüm. Hakikaten isminiz çok önemli. Şehit aileleri Derneği dediğimiz zaman böyle bir mekanda sizi görmek istemezdim. Keşke daha önce gelseydim. Sivil Toplum Kuruluşu olarak, Osman Aydoğan olarak keşke önceden destek verebilseydim. Konuşmanızda da bahsettiniz, Sayın Belediye Başkanımız inşallah yer verecek dediniz. Belediye Başkanımız böyle isimi büyük, maneviyatı değerli olan derneğe güzel bir yer vereceğine ben inanıyorum. Eğer vermezse de ben basın önünde ve arkadaşlarım adına söz veriyorum, bundan sonra her zaman maddi ve manevi yanınızda olacağım. Ben tekrar bu sıcak karşılamanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun.”diye konuştu.

“İnşallah orada komşu oluruz”

Elektrik ve Elektrikçiler Odası Başkanı Recai Taşçı, “Biz burayı geniş, ferah, şehit ailelerine yakışır bir yer zannediyorduk. Gerçekten çok dar, küçük bir yermiş. Siz burada kimi ağırlayacaksınız ben gerçekten merak ediyorum. İnşallah Belediye Başkanı sözünde durur da size yerinizi verirse, bize de söz verdi eğer yerimizi verirse inşallah orada komşu oluruz. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin.”şeklinde konuştu.

“Sakarya deyince Adapazarı sanıyorlar”

Bakkallar Odası Başkanı Davut Yaşar ise yaptığı konuşmada; “Osman başkanım maddi ve manevi olarak biz sizin yanınızdayız dedi. Ben Osman başkanımın söylediğine istinaden devam edeyim, nasip olursa Ağrı’ya postayla satranç göndereceğiz dediniz. Biz 3 oda başkanı olarak satranç takımını biz alalım siz oraya gönderin. Bizim size katkımız olsun. Sizin çok güzel bir yeriniz var maneviyatı çok güzel ama yeriniz çok dar. Belediyeni balkanımız da söz verdikten sonra inşallah yeni binanıza geçtiğinizde sizi orada da ziyaret ederiz. Bir de şöyle bir konuya değinmek istiyorum. Sakarya denince ilk önce Adapazarı akıllara geliyor. Polatlı’yı öne çıkarmamız gerekiyor. İlk algı çok önemlidir. Polatlı ibaresi öne çıkarsa daha hoş oluyor.”dedi. POLŞAHDER Başkanı Dinçer, son olarak; “Birkaç tane milletvekili dahil, Sakarya deyince Adapazarı zannediyorlar. Sakarya muharebeleri 1921’de Polatlı ve Haymana civarında geçti. Sazlar köyünde Yunanlılar orayı basıp koyunlarını aldılar ve koyunlarını kestiler, bunların hepsi bu bölgede oldu. Sakarya isminde dolayı millet karıştırıyor ama adam milletvekili olmuş, üniversite bitirmiş hala bilmiyor, bu onun ayıbıdır.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.