DOLAR 8,56110.1%
EURO 10,12740.18%
ALTIN 494,660,08
BITCOIN 326653-0,52%
Ankara
28°

AÇIK

20:33

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Dr. Arslan: Bağışlanan Her Organ, Filizlenen Candır

ABONE OL
8 Kasım 2017 08:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Devlet Hastanesi Organ Bağışı Kayıtlarına devam ediyor, bu kapsamda hastane içerisinde açılan organ bağışları kayıt standında Başhekim Dr. Hüseyin Arslan, organ bağışının önemi hakkında dün bir basın açıklamasında bulundu.

Polatlı Devlet Hastanesi Organ Bağışı ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Yapılan çalışmalarda organ bağışının önemi anlatılarak vatandaşlarda bu konuda bir farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Konuyla ilgili Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin Arslan, dün bir basın açıklamasında bulundu.

“Cana Can Katmak İçin Organ Bağışı Yapalım”

Sağlık Bakanlığı verilerine göre ortalama her yıl 8 -9 bin kişinin organ nakli listesine eklendiğini belirten Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr Hüseyin Arslan, insanların kendisi yaşamadan olayın ciddiyetinin farkına varamadığını kaydetti. Başta hekimler olmak üzere organ bağışı konusunda daha hassas davranılması gerektiğini anlatan Başhekim Dr. Hüseyin Arslan şunları dile getirdi: “Netice itibariyle ölen bir kişinin bu dünya ile ilişkisi kesildiği için organlarını birçok hayatın, birçok canın ve birçok dertlinin derdine derman olmak için bağışladığında onların hayatına hayat katmaktadır. Adeta organlarıyla o kişinin vücudunda yaşamaktadır. Dolayısıyla başta hekimler olmak üzere bu konuda önderlik yapan kişiler organ bağışına daha hassas davranmalı, halkımızı bilinçlendirmeli, önce kendimizden başlamak üzere organ bağışı ile ilgili faaliyetlere katılmalıyız ve organ bağışı yapmalıyız. Bu çok önemli bir durum, üzerinde durmamız gereken bir konu. Ülkemizde yaklaşık 25 – 30 bin civarında organ nakli bekleyen hasta vardır, 2017 yılı itibariyle yaklaşık 200 bine yakın organ bağışı yapılmıştır.  Polatlı’mızda ise 2017 Yılı ikinci yarısında organ nakli bağışında bulunan kişi sayısı150’dir. Organ bağışı bilincinin geliştirilmesi Polatlı halkının Organ ve Doku bağışı teşviki konusunda Hastanemizde Organ bağışı standı kurulmuştur.  Bu hassasiyetin daha da artmasını ümit ediyor ve Polatlı halkını Organ bağışı standına bekliyoruz. Unutmayalım ki; Bağışlanan Her Organ, Filizlenen Candır, Cana Can Katmak İçin Organ Bağışı Yapalım.”

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.