Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Yöneticilerinizin sizi Allah’a şikayet edeceği güne hazır mısınız? -KÖŞE YAZISI

Yöneticilerinizin sizi Allah’a şikayet edeceği güne hazır mısınız? -KÖŞE YAZISI

707
0

Sebe suresi 31-34. Ayetlerde kıyamet günü, iman etmemiş yöneticilerin  ve yönetilenlerin iman etmeme  suçunu birbirlerine atıp, birbirlerini suçlayacakları bir sahneden bahsediliyor. İman etmeyen halkların ve yöneticilerin birbirlerini suçladıkları gibi iman ettikleri halde İslam dininin hakkıyla yaşanamaması konusunda Müslüman halklar ve yöneticiler de birbirlerini suçlayacaklar zerre kadar hayrın ve zerre kadar şehrin bile hesabının görüleceği sorgu sualin zerreler üzerinden yapılacağı o güne herkes birbirini suçlayacak. Halk diyecek ki Ya Rabbi! Bizim hiçbir suçumuz yok. Bizi bu yöneticilerimiz yoldan çıkardı. Onların yayınlanmasına izin verdikleri ahlaksız dizi ve filmler yüzünden nesillerimizin ahlakı bozuldu. Onlar toplumun Ahlakını ifsad eden sanatçılara ve artistlere hürmet ettiler, değer verdiler. Bizde onları örnek aldık. Onların ekonomistleri bize faizi ekonominin vazgeçilmez bir kuralı olarak tanıttığı için biz bu faiz belasına düştük. Onların kanunları nikahsız ilişkiyi suç kapsamından çıkardığı için biz bu günahları işledik. Onlar kumarı millileştirip, milli piyango-toto-loto adı altında pazarladıkları için gençlerimiz kumara bulaştı. Onlar bakkallarda bile satılmasına müsaade edip, fabrikalarını açtıkları için biz içki müptelası olduk. Onlar batıyla dostluklar kurup bize batıyı ulaşılması gereken muasır medeniyetler seviyesi olarak sundukları için bizde Batılıların ahlakını ve yaşam tarzını benimsedik. Bizim hiçbir suçumuz yok Ya Rabbi! Bütün suç yöneticilerimizindir.

Halkı suçlu gören yöneticiler

Yöneticiler ise kendilerine yöneltilen bu suçlamalar karşısında haklarını suçlayacak ve diyecekler ki; Hayır Ya Rabbi! Asıl suçlu halklarımızdır. Çünkü bizi onlar yoldan çıkardı. Biz kendi halimizde insanlardık. Onlar bize dediler, gel başımıza geç bizi ancak sen kurtarırsın. Vur de vuralım, öl de ölelim dediler. Evet biz ahlaksız dizi ve filmlerin yayınlanmasına izin verdik. Çünkü bu halk o dizileri izleyip reyting rekorları kırdırarak bizden bunu talep etti, Evet toplumun ahlakını ifsad eden sanatçılara değer verip hürmet ettik. Çünkü onları bu halk şöhret yaptı. Onlarda bir fotoğraf çekilmek için birbirlerini çiğnediler. Çocuklarının onlar gibi olmasını istediler. Devamı gelecek…

İyi düşün neyi hem burayı hem ahreti

Evet bizim ekonomistlerimiz faizi ekonominin vazgeçilmez bir kuralı olarak sundu ama bu halk da gitti yüz milyonun üzerinde faizli kredi kartı çıkarttı. Bir milyon yüz bin esnaf gittiler faizli kredi çektiler. Evlerini faizle aldılar. Akrabalarını faizle aldılar. Düğünlerini bile faizle yaptılar. Bizim bir suçumuz yok Ya Rabbi! Biz kanunlarımızla nikahsız birlikteliklerini suç olmaktan çıkardığımızda halkalarımız vardır bir bildikleri dediler. Batıyla dostluklar kurup, onların birlikteliklerine üye olduğumuzda  sevinçten havai fişekler attılar.

Saadet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haydar Bircan