DOLAR 8,56110%
EURO 10,12660%
ALTIN 495,080,00
BITCOIN 3361935,08%
Ankara
28°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

POTA, İlkokul Öğrencilerine Tarih Bilinci Aşıladı

ABONE OL
1 Kasım 2017 09:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi(POTA), Ruhiye – İrfan Yurtseven İlkokulu öğrencilerine Tarih bilinci ve yurt sevgisi eğitimi verdi.

Sakarya Zaferi ve Frig Medeniyeti  Saha Uzmanı POTA Genel Koordinatörü Emekli Albay Kadim Koç, ilkokul 2. Sınıf öğrencilerine görsel materyallerle eğitim Verdi. Daha sonra minik öğrenciler Sakarya Zaferi  Anıtı ve Müzesine giderek bilgilerini  pekiştirdi. Polatlı’da tarih bilincini pekiştirme çalışmalarının artarak süreceğini belirten,  Kadim Koç, “Ruhiye – İrfan Yurtseven İlkokulunda, küçük yaşta çocuklara  yaşadıkları toprakların  ne büyük anlamlar ifade ettiğini öğrettik.  Yaşadıkları toprakların ne büyük tarihi olaylara tanıklık ettiğini,  eski köklü bir milletin  torunları olduğunun bilincine varacaklar. Öğrencilerle güzel bir gün geçirdiğimiz için mutluyuz. Farklı şekillerde çocuklara tarihi öğretmenin başka okullarda da devam edeceğine inanıyorum.  Bizler Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi olarak bunun için varız.   Bize  bu imkanı sağlayan hocalarımıza yöneticilerimize  teşekkür ediyorum. Her zaman onların yanındayız.”

Polatlı’da Yaşayan Her Birey kendi tarihini bilecek

Yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Kadim Koç şunları söyledi: “Polatlı’da yaşayan her bir bireyin  kendi tarihini bilmesi ve  yetişen nesillerin gönüllü turizm elçisi olması için  çalışmalar  yürütmekteyiz. Bu kapsamda Ruhiye – İrfan Yurtseven İlkokulunda 2’inci sınıf öğrencilerimize,  İlçemizde yaşanan Sakarya Meydan   Muharebesi ve tarihimizdeki yerini görsel ögelerle destekleyerek anlattık. Onlara,   Kurtuluş Mücadelesini anlatan kartpostallar, çanta ve kitaplarının üzerine yapıştırmaları için Sakarya Zaferini anlatan çıkartmalar dağıttık. Daha sonra çocuklarımızı Sakarya Zaferi Anıtı ve  Sakarya Zaferi Müzesine götürdük. Okulda verdiğimiz eğitimi sahaya çıkarak pekiştirdik. Polatlı’nın tarihi değerlerinin tanıtımı için Belediyemizde bir birim oluşturduk ama asıl olan tüm hemşerilerimizin gönüllü birer turizm elçileri olmasıdır. Hedefimiz, Polatlı’da yaşayan bütün öğretmenlerin, yöneticilerin, tüm halkın  Polatlı Tanıtımının bir parçası haline getirmektir. Hedefimizi gerçekleştirdiğimiz anda, Polatlı’nın gerçek değerlerini gün yüzüne çıkartmış olacağız. Sakarya Zaferi ve  Gordion’un tanıtımı hususunda bir takım çalışmalar yürütüyoruz. Geçen yıl başlattığımız “Tarihi Miras Eğitimlerimize” devam ediyoruz. 25-26 Kasım Tarihlerinde   Polatlı’da eğitici eğitimi vereceğiz. Bu eğitici eğitiminde de  öğretmenlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, Polatlı’da kendini bu işe hazır hisseden herkesle  buluşmayı düşünüyoruz. Eğitimler sonunda gönüllü polatlı halkından Şehrimizin tanıtımına katkı sunmalarını talep edeceğiz. Tüm Polatlı halkıyla birlikte şehrimizi tanıtacağımıza inanıyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.