Ana sayfa GÜNDEM Türk Bilardosunda Polatlı Belediyespor Ayak Sesleri

Türk Bilardosunda Polatlı Belediyespor Ayak Sesleri

1608
0

“Polatlı Belediyespor geçen ay Polatlı’da yapılan Orta Anadolu İller arası Özel Üçbant Bilardo Şampiyonasında Eskişehir,Karabük ve Kırıkkale illerinin beş takımla katıldığı turnuvada,ilk dört derece içinde iki kupaya ulaştı. Bu ay Eskişehir Bilardo İl Temsilciliğince  düzenlenen Resmi Cumhuriyet kupasına altı sporcu ile katılan takımımız, İ. Berk IŞIK, Volkan Çevik ve Osman ÖZTÜRK isimli sporcuları ile Eskişehir ilinde ilk 16 sporcu arasına girme başarısı gösterdi.

Bilardo takımımız; Kasım ayında Tokat Erbaa’da Erekspor ile özel bir turnuvaya katılacak.”

Bu hafta sonu 28-29 Ekim tarihlerinde Polatlı Centilmen Bilardo Spor Salonunda yapılan Cumhuriyet Kupası Üçbant Bilardo şampiyonasında  18 sporcu yarıştı. İki günlük maratonda, 19 maçlık müsabaka  zinciri sonunda 1ncilik kupasını Ahmet Canlı 2nciliği, İhsan Berk Işık, üçüncülüğü Tayfun Kurt ve dördüncülüğü Recep Selvi kazandı.

Pazar akşamı saat 20.00’de gerçekleştirilen Cumhuriyet Kupası ödül törenine Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis üyesi M. Ali Talay ve Polatlı Belediyesi spor Müdürü İbrahim Atak ile Polatlı Belediyespor Bilardo Antrenörü Mehmet Işık katıldı.

Başkan Yıldızkaya ve Talay kupa ve ödülleri sahiplerine verirken, “Polatlı Belediyesi olarak sporun her dalına katkı yapıyor dolayısı ile gençlerimize ve geleceğimize yatırım yapıyoruz. Bilardo takımımızın lisanslı sporcu sayısının ve teknik kapasitesinin sürekli artması çok güzel” dedi.

Cumhuriyet Kupası Bilardo şampiyonasında  ayrıca en yüksek seri ödülü madalyası Ahmet Canlı’ya, en Centilmen Sporcu ödülü ise Yasin Nişli’ye verildi.