DOLAR 8,4368-0.05%
EURO 10,0533-0.15%
ALTIN 491,96-0,05
BITCOIN 339215-4,16%
Ankara
29°

AÇIK

04:08

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tunçer: “Amacımız; çocuklarımızın en kaliteli eğitimi almasıdır”

ABONE OL
31 Ekim 2017 12:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, geçtiğimiz gün İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ile birlikte Polatlı TOBB Fen Lisesinde incelemelerde bulundu.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başından bu yana ilçemizdeki okulları ziyaret ederek öğretmenler, öğrenciler ve velilerle görüşüyor. Kaymakam Tunçer, bu kapsamda geçtiğimiz gün TOBB Fen Lisesi Okul Aile birliği toplantısına katıldı. TOBB Fen Lisesinde 221 tane yatılı, 1 tane evde eğitim olmak üzere toplam 515 öğrenci eğitim öğretim görüyor. Kaymakam Tunçer, TOBB Fen Lisesine giderek burada velilerle görüştü, okulla ilgili isteklerini dinledi.

“Onları en güzel şekilde geleceğe hazırlayacağız”

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, toplantıda yaptığı konuşmada öncelikle öğrenci güvenliği hakkında konuştu. Tunçer; “Bu okulumuzda 221 tane yatılı, 1 tane evde eğitim olmak üzere toplam 515 öğrencimiz var. Sene başından bu yana okul aile birliği toplantılarına katılarak, onların bir isteği var mı soruyoruz. Temel amacımız, çocuklarımızın en kaliteli şekilde eğitim almasıdır. Onları en güzel şekilde geleceğe hazırlayacağız. Eğitim öğretim; öğretmen-veli-öğrenci üçgeninden oluşmaktadır. Bu anlamda siz değerli velilerimizin katılımı bizler için önemlidir. Özel servis de olsa taşımalı sistem de olsa çocuklarımızın taşınması öncelikli önem arz ediyor. Servislerde daha güvenli taşıma için birçok düzenleme yapıldı. Öğrencilerimizin en iyi ve güvenli şekilde taşınması için sürekli toplantılar yapıyoruz.”dedi.

“Tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz”

Velilerin en ufak sıkıntıyı bile bildirmeleri gerektiğine dikkat çeken Tunçer; “Okullarda güvenliği sağlıyoruz. Her okulun kendi güvenlik görevlisi olmasa da her okula bir polis görevlendirdik. Güvenlikle ilgili bir sıkıntı olduğu zaman onlara anında telefonla ulaşabileceksiniz. Çocuklarımızın yemek konusunda kantin ve yemekhane hijyeniğine önem veriyoruz. Okul yönetimi gerekli tedbirleri alıyor. Bütün tedbirleri devlet olarak almakla mükellefiz. Okul yönetimimiz ve öğretmenlerimiz de çocuklarınıza en iyi eğitimi vermekle yükümlüdür. Çocuklarınızın en iyi eğitimi alması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Velilerimizden özellikle ricam her konuda duyduğunuz en ufak bir şeyi okul idaresiyle ve milli eğitimle paylaşın. Sadece kendi çocuğunuz okuluyla ilgili değil, diğer okullarla ilgili de bir sıkıntı gördüğünüzde bizlerle paylaşın.”şeklinde konuştu.

“Kimsenin bizim çocuklarımızı zehirlemeye hakkı yok”

Okul çevresinde de güvenliğin önemine vurgu yapan Kaymakam Tunçer; “Son zamanlarda Polatlı Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucu konusunda birçok operasyon yapıldı, çok sayıda kişi yakalandı. Okul çevresinde gördüğünüz şüpheli kişiler olursa mutlaka bunları da bildirin. Kimsenin bizim çocuklarımızı zehirlemeye, kötü yola sevk etmeye hakkı yok. Öğretmenler de bu konuda eğer sigara kullanıyorlarsa okulun dışında da değil okuldan uzaklaşınca bunu yapsın, çocukların görebileceği yerlerde yapmasın. Sizlerin fikir ve önerileriniz bizler için çok önemli. Önce okul müdürüne iletin, o bir tedbir almazsa milli eğitim müdürüne, eğer o da tedbir almazsa beni arayın. Kanuna mevzuata aykırı gördüğünüz ne varsa beni her zaman arayabilirsiniz.”dedi. Tunçer daha sonra velilere şahsi telefon numarasını verdi, kendisini her zaman arayabileceklerini söyledi. Veliler okullar ilgili şu taleplerini Kaymakam Tunçer’e ilettiler: Okula gelişteki yol aydınlatması, pansiyona güvenlik görevlisi, akıllı tahta ve spor salonu. Kaymakam Tunçer tüm talepleri not aldı.

“Yatılı anlamda en kapsamlı okulumuz burası”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, toplantıda yaptığı konuşmada, TOBB Fen Lisesinin Ankara’daki okullar arasındaki yerine değinerek; “Burası öğrencisi seçkin, belli bir vasıfta çocuklarımızın tercih ettiği bir okuldur. Ankara’daki sayılı okullarla yarışabilecek vasıflara sahiptir. Çocuklarımızın geleceğini, burada şekillendireceğiz. Okulumuzda bir kapalı spor salonuna ihtiyaç var. Gerekli alan burada mevcut, sizlerin de ilginizle bunu gerçekleştireceğiz. Sayın kaymakamımızla birlikte yaklaşık bir aydır okullarımızın toplantılarına iştirak ediyoruz. 515 öğrencinin olduğu bir okuldan bahsediyoruz. Yatılı anlamda en kapsamlı okulumuz burası ve Türkiye’nin pek çok bölgesinden tercih görüyor. Biz misafirperver bir milletiz, bu misafirperverliğimizi bu okulumuzda Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen öğrencilerimize de göstermemiz gerekiyor.”dedi.

“Sevginin aşamayacağı hiçbir kapı yoktur”

Velilerin çocuklarına olan ilgisinin öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmada önemli olduğunu belirten Kılıç; “Bizim çocuklarımız yetişecek, gelişecek, güzel bir eğitim alacaklar, sonra bu eğitimlerini daha iyi bir düzeye getirebilmek ve bu vatana millete faydalı vazifeler ifa edeceğiz bir süt öğrenime, üniversiteye gidecekler. Çocuk yetiştirmek zor bir iş ama sevginin aşamayacağı hiçbir kapı yoktur. Lütfen çocuklarınızdan sevgi sözcüklerini eksik etmeyin. Çocuklarımıza, milletimize zarar vermek isteyenlerin en büyük oyunları nedir? Bunlar hep güler yüzle yaklaşırlar, çocuklarımız bizden göremedikleri sevgiyi orda görünce oraya yavaş yavaş itilirler. Bunu önlemek için çocuklarımızı sıkı takip etmeliyiz, ilgimizi sevgimizi onlara göstermeliyiz.”diye konuştu.

TOBB Fen Lisesine Yeni Müdür

Sevim Aras İlkokulu Müdürü Yahya Doğan bir süredir vekaleten bakılan TOBB Fen Lisesinin Yeni Müdürü oldu. Okul Müdürü Doğan, toplantıda yaptığı konuşmada; “Çocuklarımız zekidir, çocuklarımızın kendi ihtiyaçlarını giderebilecek kadar kendilerine güvenleri vardır fakat velilerimizin de onları takip etmeleri gerekiyor. Okulların başarısı öğretmen-öğrenci ve veli üçgenindeki kuvvete dayanır. Bir okul ne kadar başarılı olursa olsun veliden destek görülmezse burada sıkıntı yaşanabilir. Veli ne kadar ilgili olursa olsun öğrenci çalışmıyorsa bu da başarıyı bir miktar azaltabilir. Onun için öğrenci-veli-okul olarak bu üçgenin iyi kurulması gerektiğini düşünüyorum. Okul olarak şu anda her hangi bir sıkıntımız yok. Bu konuda bize her türlü desteği sağlayan Kaymakamımız ve Milli Eğitim Müdürümüze de teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın başarısı için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.